sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns

sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

da
82
46%
nu
78
44%
indiferent
19
11%
 
Voturi totale: 179

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de buhac constantin »

Genes intradevar ai punctat mai clar decat mine .
Cine a avut piciorul pe APCR va primi un picior in fund ca a vorbit ce nu trebuie in fata cui nu trebuie .

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de cezar.ch »

Avand in vedere ca mi-am petrecut primii 25 de ani din viata in Constanta, ca primele pescuituri la crap le-am facut la Corbu, ca anul asta am fost pe acolo, cred ca pot sa-mi spun parerea :

- lacul este total impropriu organizarii unui astfel de eveniment. Maluri aride si pietroase, cu buruieni de stepa, fara umbra naturala, cu nenumarate surse de stres pentru concurenti (sonore si olfactive). Din cate piste avem in Romania, pacat ca a fost aleasa tocmai asta !
- densitatea de peste este modesta, dar asta se mai poate imbunatati prin populari intense.
- cand bate vantul din sud cu peste 8-9 m/s, devine fff dificil pescuitul. Apa isi schimba imediat si net culoarea, iar consecintele ...le cunoasteti. Cand bate NE sau N.NE, nu-s probleme.
- infrastructura exista, dar cea din imediata vecinatate nu impresioneaza prin calitate.
- in plus, este zona cu cel mai mare potential infractional din zona litoralului (sa nu minimalizati aspectul !)

Probabil ca a contat doar argumentul economic!
N-as vrea sa fiu in pielea organizatorilor competitiei, in sensul sportiv al cuvantului! Dar le urez "realizari marete" !

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Genes Florin »

cezar.ch scrie:Avand in vedere ca mi-am petrecut primii 25 de ani din viata in Constanta, ca primele pescuituri la crap le-am facut la Corbu, ca anul asta am fost pe acolo, cred ca pot sa-mi spun parerea :

- lacul este total impropriu organizarii unui astfel de eveniment. Maluri aride si pietroase, cu buruieni de stepa, fara umbra naturala, cu nenumarate surse de stres pentru concurenti (sonore si olfactive). Din cate piste avem in Romania, pacat ca a fost aleasa tocmai asta !
- densitatea de peste este modesta, dar asta se mai poate imbunatati prin populari intense.
- cand bate vantul din sud cu peste 8-9 m/s, devine fff dificil pescuitul. Apa isi schimba imediat si net culoarea, iar consecintele ...le cunoasteti. Cand bate NE sau N.NE, nu-s probleme.
- infrastructura exista, dar cea din imediata vecinatate nu impresioneaza prin calitate.
- in plus, este zona cu cel mai mare potential infractional din zona litoralului (sa nu minimalizati aspectul !)

Probabil ca a contat doar argumentul economic!
N-as vrea sa fiu in pielea organizatorilor competitiei, in sensul sportiv al cuvantului! Dar le urez "realizari marete" !
trebuie sa intelegi ca pe "organizatori" ii intereseaza sa-i dea lu Vladeanu carne
asta conteaza, ca nu mai organizeaza APCR-eul
Balta Puiesti

daniruiu
Mesaje: 87
Membru din: Vin Apr 09, 2010 23:20

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de daniruiu »

din pacate observa in anumite postari ...o doza de rautate in ceea ce priveste desfasurarea C.M.-ului la Corbul.....si nu inteleg de ce ????
Pt ca azi la sedinta de la AGVPS dl. presedinte Selaru anunta cu mandrie desfasurarea unei expozitii de caini vanatoresti.....cat si de trofee.....in aceeasi pe rioada cu desfasurarea C.M. -ului.....bineinteles fara sa uite sa anunte ceaunele si gratarele pe care deja le are arvunite

P.s. Mai avea sa ne spuna ca la festivitatea de inchidere o sa avem parte si de o editie NEXT TOP MODEL :-)))

cip's turn
Mesaje: 186
Membru din: Vin Oct 02, 2009 10:04

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de cip's turn »

daniruiu scrie:din pacate observa in anumite postari ...o doza de rautate in ceea ce priveste desfasurarea C.M.-ului la Corbul.....si nu inteleg de ce ????
Pt ca azi la sedinta de la AGVPS dl. presedinte Selaru anunta cu mandrie desfasurarea unei expozitii de caini vanatoresti.....cat si de trofee.....in aceeasi pe rioada cu desfasurarea C.M. -ului.....bineinteles fara sa uite sa anunte ceaunele si gratarele pe care deja le are arvunite

P.s. Mai avea sa ne spuna ca la festivitatea de inchidere o sa avem parte si de o editie NEXT TOP MODEL :-)))
normal pt dinozaurii din agvps dupa mancare si bautura la final sa vina si ciocanitorile .
it's in your blood
C.S. CARP CLUJ SOCIETY

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de florian »

imprejurimile sunt ok.
avem ce sa le aratam la straini! :evil:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Vladut Mateianu »

cezar.ch scrie:Avand in vedere ca mi-am petrecut primii 25 de ani din viata in Constanta, ca primele pescuituri la crap le-am facut la Corbu, ca anul asta am fost pe acolo, cred ca pot sa-mi spun parerea :

- lacul este total impropriu organizarii unui astfel de eveniment. Maluri aride si pietroase, cu buruieni de stepa, fara umbra naturala, cu nenumarate surse de stres pentru concurenti (sonore si olfactive). Din cate piste avem in Romania, pacat ca a fost aleasa tocmai asta !
- densitatea de peste este modesta, dar asta se mai poate imbunatati prin populari intense.
- cand bate vantul din sud cu peste 8-9 m/s, devine fff dificil pescuitul. Apa isi schimba imediat si net culoarea, iar consecintele ...le cunoasteti. Cand bate NE sau N.NE, nu-s probleme.
- infrastructura exista, dar cea din imediata vecinatate nu impresioneaza prin calitate.
- in plus, este zona cu cel mai mare potential infractional din zona litoralului (sa nu minimalizati aspectul !)

Probabil ca a contat doar argumentul economic!
N-as vrea sa fiu in pielea organizatorilor competitiei, in sensul sportiv al cuvantului! Dar le urez "realizari marete" !

Am fost la 5 CM. Conditiile oferite de Corbu-Mamaia-Constanta sunt , cred, cele mai bune intalnite pana acum...... Nu mai intru in detalii, dar incetati sa aruncati cu pietre din spatele tastaturii fara sa faceti nimic constructiv ! :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Genes Florin »

Tu ce faci Vlade constructiv?
Concursuri, balti cu exclusivitate de unde faci bani grei, îmi este greu sa cred ca ești doar spre binele pescuitului.
Ai organizat vreun concurs pe sarulesti?
Daca vrei stau mâine si fac socoteala la cât faci pe an din concursuri.
Răspunde-mi te rog la întrebare.
Si ți-am răspuns pentru ca tu ai dat in Stanila si apcr fără dovada.
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Genes Florin »

sunt sigur Vlade ca acum tu crezi ca cine nu este cu tine este dusmanul tau.
gresit.
mai vorbim si ai sa-mi dai dreptate cu ce va urma, ai sa vezi.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Genes Florin scrie:Tu ce faci Vlade constructiv?
Concursuri, balti cu exclusivitate de unde faci bani grei, îmi este greu sa cred ca ești doar spre binele pescuitului.
Ai organizat vreun concurs pe sarulesti?
Daca vrei stau mâine si fac socoteala la cât faci pe an din concursuri.
Răspunde-mi te rog la întrebare.
Si ți-am răspuns pentru ca tu ai dat in Stanila si apcr fără dovada.

Organizarea de concursuri este o meserie ca oricare alta. Nu te tine nimeni sa nu organizezi si tu...
Esti cel mai naiv om....o sa intelegi candva la ce ma refer. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”