Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de EX-UL »

Stai Victore ca nu e asa ! S-a facut turneul MAXIM :lol: si echipa nationala , dupa 4-5 manse , are la indemina numai vreo 12.000 EUR ????? Bani de drum si cazare - OK - in Franta , ca ne-a ajutat D-zeu si e aproape , plus ca pretentile sunt de pescar de crap ( mai la cort , mai te speli cind apuci , samd ) , dar cu restul de bani ce faci ? De unde ? Pune ALP si F&H - inca 12.000 EUR / institutie ? Cu 36.000 EUR poti face fata competitiei macar decent - dar asta va obliga , fara justificari ca nu s-a putut , doar si Liga nationala de fotbal vinde spectacolul apriori , fara sa stie nivelul competitiei si cum sta piata de "advertising" , si il vinde ANTICIPAT pe bani frumosi ! Presiunea e la voi !
Daca ALP si F&H - pun macar cite 12.000 EUR lucrurile se rezolva in mare masura . Poate se scoate si Nea Victor cu macar 2-3 mii , bani de poker , sa isi spele pacatele de pe Forum si s-a rezolvat prezentarea din acest an a lotului national . :P :P

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de victorash »

val..in mare parte sunt de acord cu tine, dar, dupa cum solicitam si nu ma aude nimeni de cateva saptamani incoace, as fi vrut o intalnire si detaliere/reevaluare a costurilor.Voi care ati mai plecat la cm cunoasteti mai bine costurile ..dar dupa mintea mea costurile ar fi :
avion: max 6.000
inscriere lot: 1.500
cheltuieli cazare, mancare : 6.000
nada: sponsorizare( max 2500 e)
transport nada/echipament: sponsorizare ( max 1500 e)
"costumatie" lot: sponsorizare ( max 2000)
total : 13.500 + 6000
..daca am uitat ceva va rog adaugati, daca unele costuri sunt sub-evaluate va rog completati...
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de EX-UL »

Eu nu am fost cu lotul niciodata si nu stiu costurile . Cred ca Andrei sau Rosioru stiu cel mai bine .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de oanavictor »

victorash scrie:val..in mare parte sunt de acord cu tine, dar, dupa cum solicitam si nu ma aude nimeni de cateva saptamani incoace, as fi vrut o intalnire si detaliere/reevaluare a costurilor.Voi care ati mai plecat la cm cunoasteti mai bine costurile ..dar dupa mintea mea costurile ar fi :
avion: max 6.000
inscriere lot: 1.500
cheltuieli cazare, mancare : 6.000
nada: sponsorizare( max 2500 e)
transport nada/echipament: sponsorizare ( max 1500 e)
"costumatie" lot: sponsorizare ( max 2000)
total : 13.500 + 6000
..daca am uitat ceva va rog adaugati, daca unele costuri sunt sub-evaluate va rog completati...

Costurile aproximative cam astea sunt ,poate mai putin la avion si mai mult la costumatie ,in plus ar mai trebui niste bani pentru ANTRENAMENT
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:
dan cotelici scrie:Matematica e grea.
.

Daca asa consideri, asa o fi. :roll: Dar in timp poti sa o inveti, in general oamenii cu mintea odihnita asimileaza repede.... :D

In alta ordine de idei, conform protocolului, la primele 2 manse JUMATATE DIN SUMA INCASATA intra in contul echipei nationale. Adica 150 de milioane per mansa. Este problema organizatorilor de unde inventeaza acesti bani, altfel te asigur ca voi face cel mai mare scandal din istoria pescuitului, este jaf pe fata..... :evil:

Deci 150 Hobaia, 150 Darvari, 150 Lates, 120 tancabesti + .....Livada-Sacel (functie de taxa).......
Si ar fi bine ca banii sa fie in contul echipei ! :twisted:
vladut mateianu spunea :

poate ar trebui platite si baltile, si ele resimt criza financiara ! Hai ca o data au pus-o gratis la dispozitie, dar ar trebui sa ne gandim si la cheltuielile de administrare ! Plus ca din acest concurs toata lumea vrea sa castige ceva(poate mai putin Cornel Serbu ).

Deci , vauchere in loc de premii in bani, cu partide de pescuit pe balta respectiva ptr castigatori....

_________________
SENZOR -APCR-SENIOR CRAP CLUB



daca te mai pune dracul sa mai spui ca e "jaf pe fata", sa sti ca n-am sa mai iau in considerare faptul ca-ti merge mintea cu incetinitorul si ca-ti repeta andrei vladeanu intr-una ca, cainele moare de drum lung si prostul de grija altora (desteapta remarca) si inainte sa faci tu cel mai mare scandal din istoria pescuitului, s-ar putea sa dai socoteala in fata justitiei pentru calomnie si defaimare...mai gandeste-te...si acum poti sa ma banezi sau sa-mi stergi postarea asa cum m-ai amenintat, caci, mi se rupe.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de victorash »

Ok..costumatia o sa o realizez eu..( tricouri/bluze de tavaleala + tricouri/bluze oficiale pt podium :D , costum oficial sau training sau costum camou) + broderie cu toate siglele..~2000
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de oanavictor »

victorash scrie:Ok..costumatia o sa o realizez eu..( tricouri/bluze de tavaleala + tricouri/bluze oficiale pt podium :D , costum oficial sau training sau costum camou) + broderie cu toate siglele..~2000
In situatia asta ,daca vom rezerva bilete de avion din timp,cred ca deplasarea nu va costa mai mult de patru mii ,iar diferenta se va aloca altor costuri neprevazute sau chiar pentru suporteri .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de cornel rosioru »

victorash scrie:val..in mare parte sunt de acord cu tine, dar, dupa cum solicitam si nu ma aude nimeni de cateva saptamani incoace, as fi vrut o intalnire si detaliere/reevaluare a costurilor.Voi care ati mai plecat la cm cunoasteti mai bine costurile ..dar dupa mintea mea costurile ar fi :
avion: max 6.000
inscriere lot: 1.500
cheltuieli cazare, mancare : 6.000
nada: sponsorizare( max 2500 e)
transport nada/echipament: sponsorizare ( max 1500 e)
"costumatie" lot: sponsorizare ( max 2000)
total : 13.500 + 6000
..daca am uitat ceva va rog adaugati, daca unele costuri sunt sub-evaluate va rog completati...
Avionul, cazarea si mincarea sunt cam exagerate dupa parerea mea.
In schimb inscrierea e 2500 euro cu masa festiva inclusa.
Pt. transport trebuie soferi. Acestora le trebuie asigurata deplasarea (mincare, cazare, taxe de drum) pe durata CM cazare si masa. Soferii de preferat pescari cu mare experienta (ajuta in timpul concursului).
Echipamentul casta 3000 de euro. Ma indoiesc sa gasim asa un sponsor generos.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de victorash »

eu am pus costurile la cote maxime, inscrierea banuiam ca e 1500 dar nu stiam de masa festiva..
1 sofer profesionist f&h ( operatorul nostru)..in principiu nu ii trebuie cazare pentru ca o sa stea sa filmeze 24/24 :D ...Apropos de asta cred ca media ar trebui acreditata si probabil se gasesc locuri de cazare la preturi speciale...cine se ocupa de acreditare?..probabil AVP are 2-3 reporteri...
echipament 3000..la ce va referiti ?
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

serbtudor
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Aug 09, 2008 21:20

Re: Suporteri ai echipei de crap a Romaniei la CM Franta

Mesaj de serbtudor »

daca aveti nevoie de sofer ,pot sa vin pe banii mei...(cazare,motorina,taxe de drum....),si asa vroiam sa vin la galerie:D
SENIOR CRAP CLUB

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”