Un gest de onoare pentru toti

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:@ val

este vorba de alta persoana , cea care posteaza


Radu Tudor


Membru din: 08 Feb 2012, 17:22
Mesaje: 41

Raspuns cu citat

Mesaj Re: Celula de CRIZA?

La cit de alunecos este Valerica daca nu-i iese cu transportul echipamentului in Portugalia a lotului imediat i-si strange jucariile si pleaca cu banii din cont :lol: :lol: :lol:

Atentie Vesa Vali la acest aspect!
_________________
La tăţi ni-i greu şi nu mă cert cu un prost că mă bate cu experienţa !; membru SCI
E acelasi lucru Cristi - nu am avut onoarea sa il cunosc pe dl Tudor , sa il intreb de unde mort..ii ma...mii lui e Valerica cu mine si pe unde ne-am vazut de suntem asa intimi !?
Dar se arunca asa usor cu vorbele incat cred ca Burkina Faso , este o tara civilizata pe linga Romania asta promovata pe aici ! Nu suntem o natiune , suntem o adunatura de triburi !
Nevoia de bici devine stringenta !
Iti dai seama ...undeva unde esti banat te ia unul la misto , Valerica ... ca faci , ca dregi .... si tu stai ca prostul si te miri la ce poate suporta netul ?!!!!!!!!! Bia macar o minima decenta ...daca asta nu poate scrie , vezi-ti tata de gandirea ta ....si modereaza ... Dar ce ii mai place mecanicului scandalul !!!! Se usuca altfel ..

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de miyagi »

Val scrie:
cornel.s scrie:
Vali Vesa scrie:Se pare ca suntem un soi de experiment in pescuitul la crap, sau mai pe romaneste, carne de tun.
Poate asta ne e noua soarta, sa avem rezultate doar sub presiune.
Mai Nea Vali!
Fi atent aici ce zic io:
- nu aveti alta responsabilitate decat sa demonstrati ca sunteti o echipa unita si ca reprezentati "vocea" carpfishingului real din Romania. Navigatorii "scoliti" stiu ce-i aia "deriva reala". Deci trebuie sa demonstrati AGVPS, Federatiei ( nu lu` "Nea Fane" ), MTS-ului, dar si tuturor celor ce mai au vreun gand de crap competitional, ca exista viitor. Este singura "condamnare". Precedentul a fost creat de Energy anul trecut si a fost si un apogeu. Vom fi la fel de mandrii de voi, indiferent de rezultat, precum am fost de Energy. Nu va bateti capul sa veniti CeMe-i ca nu-i usor in deplasare.
- Cel mai important a fost ca s-a adunat si pe vremea lu` Nea Cornel lumea si asa s-a scris istoria. Restul a fost folclor 8) .
Nush` cine zicea ca daca vrei sa castigi cu adevarat sa castigi o competitie trebuie s-o abordezi in asa fel incat sa te simti bine in timpul ei. Nu vei reusi asta daca nu te si distrezi.
E O PROBA A VREMII NEICA!
NU-TI BATE CAPUL SI MERGI LINISTIT ACOLO UNDE TOTI NE-AM DORI SA AJUNGEM, ACOLO UNDE ALTII, LA VREMEA LOR, AU FOST.
Onorante ganduri ... pui si tu ceva ? Ca sa mearga acolo ii trebuie ceva arginti ...si saracu stringe , dar mai trebuie .... cat de putini d ela multi , se face ceva .
Bineinteles.
Am mai spus ca mi-am comandat un sonar de la Lowrance pentru barca, varf de gama care ma va costa ceva bani, dar imi vand echipamentul de crap si voi avea destui. De-asta am si spus ca donez un set de swingeri de la fox spre vanzare si voi mai adauga ceva.
Vezi topicul asta http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... 73-15.html
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

S-a intzepenit iarasi ! :twisted:

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de iohann »

am fost plecat la un concurs si acum am citit topicul acesta.
am ramas fara cuvinte cand am vazut initiativele voastre!
va multumesc si credeti-ma ca este o onoare sa fiu inconjurat de asemenea OAMENI!

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de bogdanpesc »

Domnilor
Sunteti toti in concediu?
Hai picatura cu picatura se umple paharul...nu ezitati ,cat de putin....dati un leu pt ateneu,.... sa ajutam si noi efortul acestei echipe
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de miyagi »

Sa-mi fie cu iertare pe criza asta, de acum 4 ani, dar putem, astia care n-am produs decat datorii in ultimele luni sa donam cate ceva si sa deschidem o consignatie cu licitatie? Am vazut ca mai sunt interesati si am fi si noi ONORATI, ca despre asta e vorba, sa participam cu cate ceva.
Ex: pe mine multi m-au intrebat de swinger-ele alea iluminated pe care le-am promis, am zis ca las pretul la latitudinea lor si parca i-am picat cu ceara.
Ma gandesc ca s-ar strange cate ceva si la modul asta.
Cu scuze daca am jignit orgoliul sau vanitatea cuiva.
Urban culture.

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de didi-ionita »

bogdanpesc scrie: Sunteti toti in concediu?
eu m-am intors azi noapte din concediu , maine rezolv si eu cu partea mea .
stima,
didi ionita
magic bait

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Ma gandesc ca este momentul sa incepem sa depunem si noi niste banuti . E clar ca Ovidius pleaca legal !
Si daca nu va pleca pentru ca nu are bani suficienti , asta il va umple de bucurie pe Popescu !
Hai mai , ca nu e asa greu si nimeni nu are pretentia de niste sume mari . Dar in loc de 10 kg de bile - mergi la pescuit o spatamina cu numai 5 kg si restul ii pui in cont . Bei o bere si le urezi Fir Intins !
Si daca fac asta citeva zeci de pescari , se string niste banuti folositori , care pot face la o adica diferenta !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gabi1 »

Val scrie:Ma gandesc ca este momentul sa incepem sa depunem si noi niste banuti . E clar ca Ovidius pleaca legal !
Si daca nu va pleca pentru ca nu are bani suficienti , asta il va umple de bucurie pe Popescu !
Hai mai , ca nu e asa greu si nimeni nu are pretentia de niste sume mari . Dar in loc de 10 kg de bile - mergi la pescuit o spatamina cu numai 5 kg si restul ii pui in cont . Bei o bere si le urezi Fir Intins !
Si daca fac asta citeva zeci de pescari , se string niste banuti folositori , care pot face la o adica diferenta !
Val, este de apreciat initiativa ta, este ceva de suflet, ma astept din partea ta ca initiator al acestui demers laudabil sa dai un tignal pe fata si celor care traiesc din fenomen si nu numai, cotizantilor care strang din popou sa faca 2 partide pe luna pe MV. Tancabesti sau aiurea, ce poti sa le ceri?. La Braile vezi numai masini de smecheri, 2-3 pe luna, aceiasi competitori, producatori de nada care-si fac reclama,dealeri de echipament de pescuit, fac sprituri, taxe de insccriere, alea, alea, pe aici nu prea dau buzna cand vorbim de solidaritate... :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

gabi1 scrie:
Val scrie:Ma gandesc ca este momentul sa incepem sa depunem si noi niste banuti . E clar ca Ovidius pleaca legal !
Si daca nu va pleca pentru ca nu are bani suficienti , asta il va umple de bucurie pe Popescu !
Hai mai , ca nu e asa greu si nimeni nu are pretentia de niste sume mari . Dar in loc de 10 kg de bile - mergi la pescuit o spatamina cu numai 5 kg si restul ii pui in cont . Bei o bere si le urezi Fir Intins !
Si daca fac asta citeva zeci de pescari , se string niste banuti folositori , care pot face la o adica diferenta !
Val, este de apreciat initiativa ta, este ceva de suflet, ma astept din partea ta ca initiator al acestui demers laudabil sa dai un tignal pe fata si celor care traiesc din fenomen si nu numai, cotizantilor care strang din popou sa faca 2 partide pe luna pe MV. Tancabesti sau aiurea, ce poti sa le ceri?. La Braile vezi numai masini de smecheri, 2-3 pe luna, aceiasi competitori, producatori de nada care-si fac reclama,dealeri de echipament de pescuit, fac sprituri, taxe de insccriere, alea, alea, pe aici nu prea dau buzna cand vorbim de solidaritate... :oops:
Initiativa este de suflet si nu pot cere nimanui nimic . Decit sa se gandeasca , pentru ca toti cei de anul trecut sunt de vina pentru ca in acest an , s-a ajuns aici - deplasare in Portugalia !!! si nici un ban de nicaieri ( mai rau era in Africa de Sud ! ) . Sunt convins ca Ovidius va stringe pina la urma aceasta suma .... dar nu putem fi reci si seci , au castigat - au votat - sa isi faca rost de bani .
De 10 ani incoace ei sunt primii pe care se fac experimente gen AGVPS ....experimente cu care nu sunt de acord , despre care deja i-am transmis mesaj d-lui Selaru , cu care Orhei trebuia de 2 luni sa ajute baietii astia , sa aiba un sprijin ceva , samd . ...
Un pic de intelegere globala , nu strica ... si sa nu dea D-zeu sa va vad pe unii dintre voi , peste 1 an sau mai multi , in aceeasi situatie ...de a nu putea participa la un CM la care ai dreptul , pentru ca nu sunt fonduri .
Asta in conditiile in care pe vremea APCR intotdeauna au fost bani pentru deplasare . Nu fac apologia APCR , cu toate ca ar merita , dar vreau sa spun ca se poate ca atunci cind dai 15 echipe x 1150 EUR / mansa de 72 ore - sa faci si un macar 10 mii pentru lot ... Asta daca respecti munca pescarilor si nu te crezi D-zeu pe pamint cum se crede AGVPS !

Maxima jignire ar fi ca din partea AGVPS - Orhei si Bentu sa ceara cazare si deplasare ! Sa mearga pe banii AGVPS , daca doresc . Dar pe banii Ovidius imi pare exagerat si nu stiu daca Vali Vesa ar accepta asa ceva vreodata !

Iar cit priveste provocarea ta - ar putea da fiecare producator mare de nada - cite 200 - 300 EUR , ca nu saraceste nimeni !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”