Un gest de onoare pentru toti

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Stefan Popescu »

Jalnic! De ce nu se cere nimic de la Asociatia Pontul Euxin care a incasat banii de la Corbu? Sau de la MTS, CS Ovidius fiind club sportiv? Poate de la Directia Judeteana de Sport Constanta, unde este inregistrat CS Ovidius? Sau de la federatia sportiva? Federatia le poate da si autorizatia de participare la CM, dar se pare ca nu le trebuie! :D :D

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gabi1 »

Lache, lasa-ne, sau ti-e dor de arborele ginecologic.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de oanavictor »

Stefan Popescu scrie:Jalnic! De ce nu se cere nimic de la Asociatia Pontul Euxin care a incasat banii de la Corbu? Sau de la MTS, CS Ovidius fiind club sportiv? Poate de la Directia Judeteana de Sport Constanta, unde este inregistrat CS Ovidius? Sau de la federatia sportiva? Federatia le poate da si autorizatia de participare la CM, dar se pare ca nu le trebuie! :D :D
......

Daca federatia da si niste banuti ........fac eu cerere de sponsorizare in numele lor ! ca de autorizatie de participare nu au nevoie :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Stefan Popescu »

Ba tocmai de autorizatie au nevoie. Altfel, CS Ovidiu va deveni amintire.
Sunt in stare sa sustin ca, daca prin absurd, CS Ovidius va merge la CM, va face Romania de ras (a se intelege un loc de tot rahatul) si va da vina pe federatie ca i-a stresat! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vezi experimentul Planet Carp! Locul zece, parca!

Remus Munteanu
Mesaje: 195
Membru din: Lun Mai 17, 2010 8:19

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Remus Munteanu »

Bai maimutzoiule,
Du-te tu cu lotul tau si cu federatia pu..i,si termini sigur pe ultimul loc cu felicitari...
Esti masochist rau de tot,ca vad ca nu te mai saturi de jigniri....
Mars :!:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie:Ba tocmai de autorizatie au nevoie. Altfel, CS Ovidiu va deveni amintire.
Sunt in stare sa sustin ca, daca prin absurd, CS Ovidius va merge la CM, va face Romania de ras (a se intelege un loc de tot rahatul) si va da vina pe federatie ca i-a stresat! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vezi experimentul Planet Carp! Locul zece, parca!
Pigulici, idiot patentat, locul 10 la CM e "de rahat" in mintea ta?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

irinel bunica
Mesaje: 269
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de irinel bunica »

Stefan Popescu scrie:Ba tocmai de autorizatie au nevoie. Altfel, CS Ovidiu va deveni amintire.
Sunt in stare sa sustin ca, daca prin absurd, CS Ovidius va merge la CM, va face Romania de ras (a se intelege un loc de tot rahatul) si va da vina pe federatie ca i-a stresat! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vezi experimentul Planet Carp! Locul zece, parca!
Popescule, acest topic a fost creat de Val, ce treaba are clubul Ovidius cu acest topic? Au cerut ei bani? Tu ar fi mai bine sa te pregatesti pentru la anul! Anul asta lucrurile sunt scrise!
Chiar iti place sa te injure lumea si sa te balacareasca!? Lasane dom'n presedinte sa ne donam noi unui altuia daca vrem si daca ne face placere! Daca vrei cu adevarat sa ajuti pescuitul Romanesc baga si tu ceva bani, daca ai, ca oricum nu ai doua chifle in burta! Ia uimestema si aratami ca ai ceva cascaval prin conturile alea, asta daca nu sunt radiate deja, la ce bilant ai!
"Caracterul fara inteligenta poate mult,
dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

A ajuns o tziganie toata discutia . Eu unul nu mai scriu aici . Am promis , am platit , de restul vad ca degeaba imi tocesc degetele si incerc sa explic o situatie speciala si de solidaritate . Repet , de acum voi fi partizanul concursurilro pe bani multi .. ca sa existe o triere necesara intre cei care participa cu adevarat si marea masa a oamenilor care doar scriu .... Da este adevarat , o echipa de CN te costa multe mii de euro , iar o deplasare la un CM te costa citeva zeci de mii de eur . Cine nu stie sa numere banii astia , sa stea acasa !

bujie
Mesaje: 927
Membru din: Lun Dec 05, 2011 13:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de bujie »

Val eu tin sa iti multumesc pentru ca esti alaturi de noi si ca esti unul din putinii care au sarit in ajutorul nostru ,eu spun sa nu Mai bagam in seama toti neaveniti pentru ca cine are suflet si stie ce inseamna o asemenea deplasare + ninim 1 antrenament = ninim 25 mii de € .
Lumea nu stie ca noi cei de la Ovidius reprentam ROMANIA la un campionat Mondial si nu ne ajuta nimeni !!!!!
Oricum o sa ne descurcam si cu siguranta va iesi bine ,ca sa inchidem niste guri plane de c...t cum sunt ale unora !!
Sincer este prima oara cand intru si vorbesc despre acest subiect si nu pot decat sa le multumesc celor care sunt macar cu gardul alaturi de noi !!!

Multumesc frumos si fire intinse tuturor !!
Campion național 2013
Brăileanu Florin
Buji Baits COMPETITION

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de eugen dragnea »

gabi1 scrie: Ai reusit sa scoti cuiul la grenada, tineti-va bine !!
Acum daca tot l-am scos sa merg pana la capat ca doar nu o sa raman cu "boamba" in mana :
Dintr-o simpla coincidenta opinia care urmeaza a fi expusa o are si specimenul neanderthalian Popescu (inca nu mi-am dat seama exact "trompeta" cui este acest masochist,dar dupa intrarea in scena a lui Andrei Vladeanu parca-parca as banui pe cineva ! )
In iarna 2012-2013,in urma evenimentelor CN Corbu 2012,toata suflarea crapista din Romania era intrigata de AGVPS si deciziile sale atat de aberante incat lasa impresia ca anul 2013 va fi anul "revolutiei".
AGVPS (bine consiliata de cineva din fenomen) a iesit la rampa cu decizia de afiliere fortata pe ideea :lasa-i bah ca astia pentru glorie sunt in stare sa pescuiasca si pe linia ferata;colac peste pupaza vine si stimabilul domn Carstocea care trebuia sa recupereze din "gaura" ramasa dupa lafairea de la CN/CM 2012 si solicita o suma mult prea mare pentru inchirierea baltii Corbu (cred ca a fost cea mai mare suma platita vreodata pentru balta la un CN),am senzatia ca pretul a fost stabilit inca din 2012,inclusiv ce procente din suma ajung la fostii securisti ,actuali conducatori AGVPS.Dupa adunarea cheltuielilor fixe si adaugarea comisioanelor celor implicati, AGVPS arunca suma spre "digerare" si cu un tupeu fantastic mentioneaza ca lotul castigator va pleca pe banii lui la CM... :oops:
Cluburile,insetate de glorie si afirmare,in loc sa ia atitudine,sa faca front comun si sa "amendeze" tupeul AGVPS,acestea strang din popou , scot banii si se duc la CN pe ideea:lasa ca vedem noi cum facem rost de bani pentru CM!
De ce s-a acceptat cu atata usurinta suma prohibitiva impusa de AGVPS & CO ?
Oare nu se gasea o alta balta care sa beneficieze de reclama adusa de un CN in schimbul gratuitatii etapelor desfasurate pe aceasta?
De ce nu a venit nici un presedinte de club sa spuna :noi nu vrem sa fim partasi la hotia organizata de AGVPS ,asadar spunem pas CN-ului de anul acesta?
A mai avut de castigat cineva de pe urma CN 2013 in afara de Rig Service ,hotii de la AGVPS,producatorii de nada si eventual corpul de arbitrii ?
Stau si ma intreb:cat ar fi costat desfasurarea CN-ului in Portugalia chiar pe balta pe care se va desfasura CM ?Oare nu se merita sa dai cateva sute de euro in plus per lot ca sa te califici acolo?

Stiu ca voi deranja cu aceasta postare dar lucrurile trebuie spuse fie ca plac fie ca nu...cred ca este momentul sa nu mai ascundem elefantul dupa cires si sa vedem interesul comun de viitor,nu cel individual de moment. :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”