Varianta CN -2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de RSC »

...
Fişiere ataşate
nu_pupincurismului.gif
nu_pupincurismului.gif (9.79 KiB) Vizualizat de 1312 ori
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de the mover »

Catalin Bujita scrie:
the mover scrie:
Catalin Bujita scrie:despre ce institutie vorbesti?
AGVPS
multumesc de raspuns, insa vezi tu, aceeasi institutie a schimbat modificarea in septembrie 2012. asa ca acel protocol semnat de 15 cluburi a fost anulat
Daca au schimbat o hotarare a 15 cluburi din 18 participante foarte rau au facut,
Din cauza asta tot sustin ca ar trebui la un moment dat sa facem cumva sa nu mai lingem unde am scuipat,(scuze de exprimare),putina coloana vertebrala ,atata am vut pretentia.
Astia suntem,dar nici nu vrem sa ne schimbam!
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de florinbrasov »

AGVPS[/quote]
multumesc de raspuns, insa vezi tu, aceeasi institutie a schimbat modificarea in septembrie 2012. asa ca acel protocol semnat de 15 cluburi a fost anulat[/quote]
Nu a anulat nimic. Doar a schimbat castigatoarea CN. Nu a luat medaliile celor de pe locul 3, spre exemplu. :wink:[/quote]

scuzama domnule sandu, dar chiar credeti ca a luat medaliile de campioni nationali lotului energy.va spun eu ca nu .nimic nu sa schimbat decat o dubla premiere de campioni nationali cu 1 castigata pe teren si recunoscuta de toti participanti si una premiata de tribunal
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de gabisandu »

Asta nu inseamna ca au schimbat clasamentul.

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de florinbrasov »

gabisandu scrie:Asta nu inseamna ca au schimbat clasamentul.
deci sa inteleg ca clubul carping a fost premiata cu alte cupe si medali la bascalie din cauza presiunilor facute de ei la tribunal .
asta e punctul meu de vedere
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de vioril »

Oameni buni , voi inca mai credeti in Mos Craciun ? este cat se poate de clar : MOS GERILA ( ei au zis ca e POPA , da noi nu :BATMAN , BATMAN) . Am vazun una tare pe site-urile de socializare : VINE SFARSITUL LUMII ! ! ! NICI O PROBLEMA ,VENITI IN ROMANIA PENTRU CA NOI SUNTEM IN URMA CU 50 DE ANI . vom scapa (de comunism-neoficial) abia peste vreo 28 de ani dupa calculele mele .

DECI : fire intinse !!!!!!!!!!!!!!
catch & release DOAR DACA E CAZUL

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Catalin Bujita »

Gabi, in comunicatul AGVPS spune ca se decerneaza titlul de campion national dupa 3 etape, este drept ca in acelasi comunicat nu au modificat si restul clasamentului, iar noi nu stim inca daca vom mai fi sau nu interesati de acesta competitie in 2013 din motive ce ne privesc strict pe noi, insa daca vom fi interesati nu ne va fi deloc dificil sa ne clasam in "divizia A" devreme ce pentru titlul de campion s-au luat in calcul toate etapele, este si legal si moral (inca de pe vremea lui Cuza) ca intreg clasamentul sa fie calculat cu aceasi oca.
Am crezut ca este limpede acest aspect si astept cu interes stiri despre sedinta de saptamana viitoare.
Ca o parere PERSONALA, desi s-ar putea sa fie acea piatra aruncata in apa de catre un prost, adica de mine, iar apoi x savanti incearca sa o scoata, anticipez ca nu e departe momentul cand se va impune apartenenta la Asociatie pentru cei care vor sa participe la CN, cu riscul de a avea balta "goala". Exepmlu este competitia similara de feeder unde la primul CN au participat 3 loturi, in prezent cred ca-s 5 sau 6. S-a incercat si in 2012 dar au lasat-o mai moale pentru ca aveau nevoie de oameni pe balta unde urma sa aibe loc campionatul mondial, acum nu prea au motive sa cedeze usor.

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de gabisandu »

Catalin Bujita scrie:Gabi, in comunicatul AGVPS spune ca se decerneaza titlul de campion national dupa 3 etape, este drept ca in acelasi comunicat nu au modificat si restul clasamentului, iar noi nu stim inca daca vom mai fi sau nu interesati de acesta competitie in 2013 din motive ce ne privesc strict pe noi, insa daca vom fi interesati nu ne va fi deloc dificil sa ne clasam in "divizia A" devreme ce pentru titlul de campion s-au luat in calcul toate etapele, este si legal si moral (inca de pe vremea lui Cuza) ca intreg clasamentul sa fie calculat cu aceasi oca.
Am crezut ca este limpede acest aspect si astept cu interes stiri despre sedinta de saptamana viitoare.
Ca o parere PERSONALA, desi s-ar putea sa fie acea piatra aruncata in apa de catre un prost, adica de mine, iar apoi x savanti incearca sa o scoata, anticipez ca nu e departe momentul cand se va impune apartenenta la Asociatie pentru cei care vor sa participe la CN, cu riscul de a avea balta "goala". Exepmlu este competitia similara de feeder unde la primul CN au participat 3 loturi, in prezent cred ca-s 5 sau 6. S-a incercat si in 2012 dar au lasat-o mai moale pentru ca aveau nevoie de oameni pe balta unde urma sa aibe loc campionatul mondial, acum nu prea au motive sa cedeze usor.
Exact cum ai spus nu au modificat clasamentul. Au modificat doar campioana.
La Spinning se merge pe divizii de ani buni si functioneaza perfect.
Eu nu am nimic impotriva sa fie CN open. Daca primim inapoi toti banii cheltuiti la ultima etapa, etapa la care nu doream sa mai venim, pot face ce sistem vor ei, nici ca-mi pasa. Dar noi si o parte dintre cluburi am venit la ultima etapa sub amenintarea ca vom fi retrogradati in divizia B. Am acceptat sa cheltuim cateva sute de milioane, cu toate ca nu mai aveam sanse la castigarea campionatului, pentru a respecta decizia luata in privinta diviziilor.
In cazul in care nu se respecta cele decise anul trecut, personal, nu mai sunt dispus sa particip. Nu mai vreau sa particip la campionate unde regulamentele nu se respecta, dorintele si voturile cluburilor participante nu sunt luate in seama, campioana este decisa la masa verde, etc. Cine doreste sa fie cotizant la astfel de actiuni este invitatul meu, dar eu, cu parere de rau, nu mai sunt dispus sa accept.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de eugen dragnea »

Si eu prevad o lovitura data de AGVPS alaturi de cluburile afiliate (sau cel putin o parte dintre ele ! ) pentru a distruge inca din fasa orice incercare a "tepuitilor" din 2012 de a se uni pentru inlaturarea AGVPS din fenomen.
Totusi nu inteleg de ce presedintii de cluburi care doresc un CN "curat" nu trec peste orgolii si dispute din trecut,strang din dinti si accepta infiintarea unui comitet,asociatie,liga sau orice alta forma juridica potrivita in vederea organizarii CN-ului pe care si-l doresc !?!
Presedintii de club voteaza democratic un coordonator sau o echipa de coordonatori de preferinta oameni neutri fara apartenenta la un anumit club,se inchid cu acestia intre 4 pereti si isi creaza propriul regulament pe care daca nu-l respecta sa fie trasi la raspundere in justitie in baza unui protocol unanim semnat.
Invita si AGVPS sa participe cu un singur reprezentant cu un singur drept de vot ca sa fie si cadrul acceptat de FIPS, iar in cazul in care AGVPS refuza validarea castigatorului se intenteaza actiune in justitie,se notifica legal FIPS-ul,se trimite un memoriu Ministerului Tineretului si Sportului,se implica mass-media etc. si se va ignora orice tentativa de organizare a CN-lui de catre AGVPS alaturi de "cateii" sai,iar daca presiunile facute nu vor avea efect la urmatorul CN ,elita carpfishingului din romania trebuie sa refuze participarea la CN si asa nu vor avea cu cine sa joace...asta in cazul in care curvele din fenomen nu se apuca sa linga dosul "stapanirii" si profita de lipsa concurentei pentru a se face de kkt la CM...sau datorita lipsei de unitate tipic romaneasca uni vor ramane pe afara ca sa-si pastreze integritatea morala,iar altii fara "cojones" vor abandona protestul si vor pleca capul umili oferind satisfactie structurilor mafiote din cancerul numit AGVPS.
Ramane de vazut cine e OM si cine e JAVRA...!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de gor965 »

Nu stiu de ce, dar prevad ca CN-ul de la Sarulesti o sa ia amploare ! :D :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”