Vedere din exterior a TAVP-F&H

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Mesajul nu deranjeaza. Este un punct de vedere al unui pescar. Pacat ca nu stim al cui...Dar, vorba ta : conteaza ? :roll:
vladut, este un punct de vedere absolut utopic, cu un final siropos
daca ar fi sa functioneze aceste rationamente, iar numarul noilor adepti intr-o disciplina sa fie invers proportional cu scandalurile, inseamna ca in urmatorii 200 de ani nu s-ar mai duce nimeni la fotbal, de exemplu. :)
teoriile domnului fara nume functioneaza la urmatoarele discipline (sportive):
- transformatul peste poarta raiului
- deltaplan cu aripi de inger
- etc
:D
The One Team

Nobody
Mesaje: 28
Membru din: Vin Aug 21, 2009 18:29

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de Nobody »

andrei vladeanu scrie: vladut, este un punct de vedere absolut utopic
puteti sa detaliati putin si sa explicati de ce considerati toate rationamentele ca fiind utopii?
andrei vladeanu scrie:cu un final siropos
daca o sa cititi cu ochii mintii nu cred ca finalul ar avea sirop prea mult
andrei vladeanu scrie:daca ar fi sa functioneze aceste rationamente, iar numarul noilor adepti intr-o disciplina sa fie invers proportional cu scandalurile, inseamna ca in urmatorii 200 de ani nu s-ar mai duce nimeni la fotbal, de exemplu. :)
atunci va doresc sa aveti parte numai de scandaluri si numai de membri incantati sa ia parte la ele
andrei vladeanu scrie:teoriile domnului fara nume functioneaza la urmatoarele discipline (sportive):
- transformatul peste poarta raiului
- deltaplan cu aripi de inger
- etc
:D
...si pestele de cap se-npute!

sa auzim numai de bine!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de cornelserbu »

PETRACHE CONSTANTIN scrie:Abordarea cu "matale" nu cred ca va caracterizeaza domnule Serbu. Si nu cred ca sunt lucruri pe care sa le luam la misto !
Din pacate, la treaba cu recunoastere pescuitului ca sport, intampinam probleme destul de mari. Si aici au contribuit enorm si pescarii, mereu ne intalnim cu intrebarea " ce sporturi ati mai vazut voi in care sportivii sa bea si sa fumeze in timpul meciului ? ".

PS Sunt mult mai in cunostinta de cauza decat multi care posteaza pe forum, deci.... :oops:
domnul meu (asa-ti convine mai mult ? :D ) nu stiu care-i cauza in care esti in cunostinta mai mult decat multi care posteaza pe forum, dar eu iti spun doar atat...bati campii si-i bati rau de tot...un mic exemplu ar fi intrebarea: ce sporturi ati mai vazut in care partida sa tina cel putin 72 de ore...asa ca te-as ruga sa ma scutesti cu abordarile cu orgoliile si cu tot restul de ineptii.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de cornelserbu »

Nobody scrie:5. Mult mai grava decat aceasta "strategie de concurs" mi se pare actiunea unui "oficial", proprietar de balta, care si-a permis intr-o mansa sa incalce prevederile regulamentului si sa si infrunte arbitrii - fata de aceasta "ilegalitate" ce parere au cei ce amintesc de onoare si fair play?
:lol: :lol: :lol: din fraza asta reiese ca ori esti cine crede toata lumea, ori nu esti si vrei ca lumea sa creada ca esti altcineva...

chiar n-ai atata curaj incat sa faci afirmatii sub numele adevarat ??? sti cum se numeste asta ? unii ii spun lasitate, dar poate-i prea mult...sau prea putin, cine stie ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Nobody
Mesaje: 28
Membru din: Vin Aug 21, 2009 18:29

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de Nobody »

cornelserbu scrie:
Nobody scrie:5. Mult mai grava decat aceasta "strategie de concurs" mi se pare actiunea unui "oficial", proprietar de balta, care si-a permis intr-o mansa sa incalce prevederile regulamentului si sa si infrunte arbitrii - fata de aceasta "ilegalitate" ce parere au cei ce amintesc de onoare si fair play?
:lol: :lol: :lol: din fraza asta reiese ca ori esti cine crede toata lumea, ori nu esti si vrei ca lumea sa creada ca esti altcineva...

chiar n-ai atata curaj incat sa faci afirmatii sub numele adevarat ??? sti cum se numeste asta ? unii ii spun lasitate, dar poate-i prea mult...sau prea putin, cine stie ?
Dar " toata lumea" cine crede ca sunt?

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de cornelserbu »

Vezi sa n-ajungi mai curios decât mine ! :
:D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Nobody
Mesaje: 28
Membru din: Vin Aug 21, 2009 18:29

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de Nobody »

Oricum, va inselati de data asta. Nu cunosc persoane din carpfishingul romanesc. Singurele contacte cu aceasta "lume" au fost: o discutie cu un proprietar de balta pentru organizarea unui eveniment cu participare din afara (respectiva persoana nici macar nu-mi cunoaste numele)...si internetul - forum/tv. Am spus ca ceea ce postez este doar ceea ce inteleg eu in urma lecturarii postarilor domniilor voastre.
Fire-ntinse sa aveti!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de cornelserbu »

Nobody scrie:Oricum, va inselati de data asta. Nu cunosc persoane din carpfishingul romanesc. Singurele contacte cu aceasta "lume" au fost: o discutie cu un proprietar de balta pentru organizarea unui eveniment cu participare din afara (respectiva persoana nici macar nu-mi cunoaste numele)...si internetul - forum/tv. Am spus ca ceea ce postez este doar ceea ce inteleg eu in urma lecturarii postarilor domniilor voastre.
Fire-ntinse sa aveti!
..pe dracu ! crezi ca s-a intalnit hotul cu prostul...te-nseli, eu unul nu fac parte din niciuna din cele doua categorii...cel putin asa-mi place sa cred :D ... deci, nu te mai osteni, n-o sa te creada nimeni
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Nobody
Mesaje: 28
Membru din: Vin Aug 21, 2009 18:29

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de Nobody »

cornelserbu scrie:..pe dracu ! crezi ca s-a intalnit hotul cu prostul...te-nseli ...cel putin asa-mi place sa cred :D ... deci, nu te mai osteni, n-o sa te creada nimeni
bine, hai s-o punem de-un pariu, sau braila, cum ziceti voi?! tu zici ca eu sunt o persoana cunoscuta in lumea carpfishing-ului din Romania, iar eu sustin contrariul: 10,000.00 eurici cred ca este o suma rezon, ce zici?

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vedere din exterior a TAVP-F&H

Mesaj de cornelserbu »

Nobody scrie:bine, hai s-o punem de-un pariu, sau braila, cum ziceti voi?! tu zici ca eu sunt o persoana cunoscuta in lumea carpfishing-ului din Romania, iar eu sustin contrariul: 10,000.00 eurici cred ca este o suma rezon, ce zici?
1. un pariu de genul asta il pune un jmecher si un fraier, asa ca ia-ti gandul
2. l-ai pierde sigur, dar bravezi si te ajuta mult in sensul asta si nobody-ul :D
3. hai s-o lasam moarta...ai urmarit forumul atata timp si cu atata ardoare fara sa scoti un cuvant si deodata ti-a venit cheful sa te bagi in seama...nu vezi ca n-are logica...parerea mea este ca insistenta asta nu face altceva decat sa-ti dea impresia ca sunt prea multi prosti pe aici...cred ca te-nseli !
4. ai reusit sa ma faci sa nu ma mai intereseze cine esti, asa ca...si n-am cuvinte...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”