Vot CDTA - Amendament regulament.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Draga Radu.
voi face tot posibilul ca in limita regulamentului sa duc cele 4 echipe ale clubului la Tancabesti. Nu spun 5 pentru ca am crezut ca nu este normal sa trebuiasca sa cumpar locul uneia care a recunoscut ca nu vrea sa vina. Gresesc?
Deci - mai putini participanti la Lates sanse mai mari eu
Vezi cazul Andrei I . Multumesc
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

radu badica
Mesaje: 107
Membru din: Lun Iun 22, 2009 19:38

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de radu badica »

Si in divizia A de fotbal se cumpara locuri cu acordul federatiei.
Mie stii ca imi suntetzi dragi si ca va consider pescari.
Dar daca datorita ghinionului atzi pierdut o echipa pe drum asta e oricum avetzi sanse mari.

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Repet. Ce este pierdut este pierdut dar cei care raman trebuie sa beneficieze de respectarea regulamentului. Echipe de 2 pescari. Multumesc pentru intelegere
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

radu badica
Mesaje: 107
Membru din: Lun Iun 22, 2009 19:38

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de radu badica »

Daca dupa prima mansa la Hobaia un pescar a pescuit singur de la inceput la sfarsit si a iesit pe locul 2 pe sector la doua standuri de Cristi si nu s-a formulat nici o contestatzie si nimeni nu a avut nimic de zis de ce acum cautam nod in papura.
Acum daca un concurent vine singur cum sa interpretam. O sa zica pai asa s-a pescuit pana acum si de acum nu mai e voie?

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Asta este unul din motivele pentru care am renuntat.Nerespectarea regulamentului iar eu nu am sesizat conducerea turneului. Am platit.
Acum daca s-a gresit persistam in greseala?
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de victorash »

..pentru ca nu se participa la o braila pe tancabesti ci ca CAMPIONATUL NATIONAL , care stabileste lotul Romaniei format din echipe de 2 pescari...
daca tot exista un regulament de ce sa nu-l aplici ?..
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

radu badica
Mesaje: 107
Membru din: Lun Iun 22, 2009 19:38

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de radu badica »

Nu consider ca este o incalcare a regulamentului faptul ca un pescar a pescuit singur - este o lipsa a regulamentului ca nu am avut voie sa avem o rezerva.

ENERGY CARP
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Apr 12, 2008 10:46

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de ENERGY CARP »

Parerea mea este ca se poate pescui doar cu un pescar in stand daca se prezinta la concurs inainte de ora stabilita pentru startul competitiei .(Daca echipa avea rezerva altfel se punea problema.)
VALI MARTOIU
VICECAMPION NATIONAL 2008
CAMPION NATIONAL 2012
CAMPION MONDIAL 2012

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de Dan Mitranescu »

In majoritatea sporturilor de echipa se poate incepe fara lotul complet. Ba mai mult se poate completa echipa ,pe parcurs ,cu acceptul arbitrilor.

Lipsa unui sportiv intr-o echipa este un dezavantaj , in nici un caz un avantaj .

"Forta majora" poate sa existe si in afara etapelor .

Ce vina are echipa mea daca Vasile face febra 40' si sta cu gheata pe el ? Suntem mai slab pregatiti ? Tratam cu dezinteres sportul? Incercam sa ne batem joc de cineva ? De ce sa nu am dreptul sa particip singur la o etapa, ducand steagul inainte (misto asta :D )?

Daca se intampla sa existe probleme la ambii concurenti ...asta este,nu participa , dar nici macar in situatia aceasta nu trebuiesc exclusi , nu mai zic de penalizari .Mai ales ca poate au dreptul sa mearga mai departe chiar daca obtin maximul de puncte la etapa la care lipsesc.

Nu este de ajuns ca participam intr-un concurs in care norocul domina rezultatele . Acum mai stam si la cotitura, poate se imbolnaveste cineva , sau daca nu se imbolnaveste ii facem noi o pana la masina ca sa nu ajunga la timp. :!: :D

Incercati sa va imaginati ca puteti fi in situatia aceasta, ca partenerul sa aiba o problema majora si nu cred ca o sa mai ganditi asa.

Nu vreau sa supar pe nimeni,dar asta este parerea mea.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vot CDTA - Amendament regulament.

Mesaj de EX-UL »

@dan

am mai scris pe acest subiect - prezentati-va amindoi pe balta - chiar cu febra 40 - scuteste-te medical si poti pescuii si singur anul acesta ! , pentru ca nu exista prevederi stricte . Interpretarea regulementului la modul "jidovesc" nu caracterizeaza o echipa bazata , care chiar vrea sa dovedesca si sa ajunga in lotul national . Fara gluma acum - chiar crezi ca eu sau Cezar nu puteam pescuii singuri prin stand , chiar mai abitir ca unii dintre voi ? Nu zic vorba mare , dar poate iesea mai bine :lol:
Nu inteleg de ce unii dintre voi va ascundeti in spatele regulementului , care oricum nu putea prevedea asa ceva ( e premiera mondiala , sa te inscrii la un concurs de 2 pescari si sa vrei sa vii singur !!!! ) , doar pentru a face fata la un pescuit de 5 manse la 2 saptamini , motiv din care multi dintre noi am renuntat la aceste calificari , din motive de lipsa de timp .
Nu exploatati parsiv o lipsa de prevedere in regulament , pentru ca acest regulemt nu poate cuprinde cate timpenii ne trec noua prin cap ! Suntem un popor inventiv , dar deja de acum ce se posteaza pe acest subiect mi se pare aroganta si o palma data directorului de concurs , care nu s-a gandit nici macar la aceasta posibilitate !
Nici voi pescarii nu va tineti de performanta , adica sa spargi pe orice loc cazi si sa castigi cu capul sus orice si va tineti de "cacaturi" care nu sunt prevazute in regulament , dar care frapeaza evidenta ! Vin singur , dar de ce nu pot , unde scrie , samd ? Zau asa Dane - ma asteptam la mai mult de la tine .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”