P-LINE 2011

Moderatori: carpdiscount.ro, stress, coco carpdiscount

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

Pe vremea in care Senzor erau distribuitori P-Line pe Romania au mai existat asemenea probleme. Din pacate , se pare ca problemele au recidivat......dar nu este o regula, azi am luat si eu fire (tot fluo) si le-am mulinat prin counter, de curiozitate.....nu au fost probleme, au iesit 1010 metri chiar...... :roll:

Oricum, vina principala este a producatorului, nu a vanzatorului ! Sper sa gaseasca Coco o solutie, te asigur ca nu este hot.... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

zaky
Mesaje: 255
Membru din: Sâm Ian 16, 2010 20:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: P-LINE 2011

Mesaj de zaky »

Vlad_Mihai scrie:Incep prin a ne cere scuze pentru problema aparuta, astazi vom verifica personal lungimea firelor, din pacate dumneavosta ati considerat ca ati fost "fraierit", va asigur ca noi si anume Magazinul Carp Discount nu a intentionat acest lucru si cu siguranta in cazul in care vom constata si noi lipsa a "350" de fir de pe tambur vom specifica verbal fiecarui client in parte iar pe fiecare rola de fir va aparea scris dimensiunea reala nu cea specificata de firma pe care noi o importam si anume "P-LINE". Revenind la cazul dumneavostra va asteptam la magazin pentru returnarea banilor.
dupa cum am spus nu e vorba de 66 ron e vorba de fapta in sine,si faptul ca importati acest produs la care adaosul comercial va intra in buzunar drept profit va face raspunzatori de calitatea acestui produs.sunt curios daca o sa faceti publice rezultatele masuratorilor

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

zaky scrie: atunci ia si tu o rola de 1000 m si pune pe 4 mulinete cite 250 m sa vedem iti ajunge?
apropo, cum ai facut masuratoarea ? ca daca te iei dupa capacitatea declarata a mulinetei s-ar putea sa ai o mare deceptie.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de Andrei I »

Ieri am cumparat si eu o rola de p-line cx premium hi vis - 1000 m sau 1100 yards de 0.23

Am pus pe 4 bblc masurat cu counter-ul ...fix 250 m pe fiecare. Mi-au ramas 5 metri la final. deci am tras o concluzie ...ce scrie pe ambalaj nu e corect decat partial...nu sunt 1000m ci fix 1100 yarzi...adica 1005 metri :D

Pe de alta parte...e un baiat blondutz acolo...tare greu se misca :D :D :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de stress »

zaky scrie:am luat azi o rola de p-line 0,25 fluo,ce za zic firul la prima vedere pare super bun ceea ce ma dezamagit e lungimea unei role de 1000m care nu e nici decum 1000 m fir pe rola :( ci doar 670m,mai intelegeam daca lipseau 50m dar 350 m :?: mi se pare inacceptabil acest lucru ,parca am cumparat din europa de la chinezi nu de la niste adevarati pescari de crap care sunteti .
Dupa ce ca ne jupoaie de bani patronii de balti au inceput acum si magazinele si producatori din domeniu pescuitului.daca stam cu miinile in sin si nu facem nimic o sa fim mereu tepuiti,sunt sigur ca nu sunt singuru caz ,probabil ca mai sunt si vor mai aparea sa faca public.nu ma face 66 ron care i-am dat pe 1000m fir si am primit 670m dar nu imi place sa fiu fraierit,miine dau cu subsemnatu la protectia consumatorului poate se face ceva si o sa intelegem ca nu e bine sa ne lasam fraieriti si sa nu facem nimic. :( :( :( de asta sa dus romania de rapa ca stam cu miinile in sin si ne plingem ca suntem furati din toate partile ,dar nu facem nimic in sensul asta
In toata treaba asta cu ce sunt de vina cei de la Carpdiscount? daca era rola desfacuta intelegeam, dar fiind sigilata si de abia primita... Problema este la producator, asta e concluzia care am tras-o eu din postarile celorlalti.
O sa ma duc si eu sa cumpar o rola de fir si o sa pun special masuratorul pe ea.
stefan avram

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: P-LINE 2011

Mesaj de robyvan »

stress scrie:
zaky scrie:am luat azi o rola de p-line 0,25 fluo,ce za zic firul la prima vedere pare super bun ceea ce ma dezamagit e lungimea unei role de 1000m care nu e nici decum 1000 m fir pe rola :( ci doar 670m,mai intelegeam daca lipseau 50m dar 350 m :?: mi se pare inacceptabil acest lucru ,parca am cumparat din europa de la chinezi nu de la niste adevarati pescari de crap care sunteti .
Dupa ce ca ne jupoaie de bani patronii de balti au inceput acum si magazinele si producatori din domeniu pescuitului.daca stam cu miinile in sin si nu facem nimic o sa fim mereu tepuiti,sunt sigur ca nu sunt singuru caz ,probabil ca mai sunt si vor mai aparea sa faca public.nu ma face 66 ron care i-am dat pe 1000m fir si am primit 670m dar nu imi place sa fiu fraierit,miine dau cu subsemnatu la protectia consumatorului poate se face ceva si o sa intelegem ca nu e bine sa ne lasam fraieriti si sa nu facem nimic. :( :( :( de asta sa dus romania de rapa ca stam cu miinile in sin si ne plingem ca suntem furati din toate partile ,dar nu facem nimic in sensul asta
In toata treaba asta cu ce sunt de vina cei de la Carpdiscount? daca era rola desfacuta intelegeam, dar fiind sigilata si de abia primita... Problema este la producator, asta e concluzia care am tras-o eu din postarile celorlalti.
O sa ma duc si eu sa cumpar o rola de fir si o sa pun special masuratorul pe ea.
clar magazinul nu are nici o vina....
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dar magazinul trebuie sa rezolve problema. Sa verifice cateva role si apoi sa anunte rezultatul...... Eu personal cred ca pescarul care a avut problema s-a luat doar dupa capacitatea scrisa pe tamburi......

Dar ar putea fi si un accident, se pare izolat din moment ce atat eu cat si Andrei nu am avut probleme ! Si, atentie, cu firul trecut prin counter....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: P-LINE 2011

Mesaj de doru_croc »

Este aproape o regula ca rolele mari sa aiba o toleranta care poate ajunge pana la + sau - 5%. (nespecificata intotdeauna de producator, dar admisa, conform standardelor)
Nu este vorba numai de P-line.
Am intalnit-o si la alti producatori (ex.: Shimano, Ultima, Nash, Fox)
Asa ca eu nu m-as hazarda in afirmatii gen "protectia consumatorului", pentru ca aici nu este vina echipei Carpdiscount (care au si propus o cale amiabila pentru solutionarea diferendului), ci numai vina producatorului, care sigur va fi sesizat referitor la problema aparuta.
Au fost alte probleme mai grave, unde era vorba de sume foarte mari care s-au rezolvat, asa ca @zaky ia un antiinflamator si treci pe la baieti si rezolvati problema civilizat.

PS Nu sunt avocatul din oficiu al Carpdiscount, dar discutiile astea ma deranjaza :evil:

PS2 Coco vreu si eu o rola de Floroclear ( 2000 m ) ( 0,40 mm ). Trec maine s-o iau.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de stress »

robyvan scrie:
stress scrie:
zaky scrie:am luat azi o rola de p-line 0,25 fluo,ce za zic firul la prima vedere pare super bun ceea ce ma dezamagit e lungimea unei role de 1000m care nu e nici decum 1000 m fir pe rola :( ci doar 670m,mai intelegeam daca lipseau 50m dar 350 m :?: mi se pare inacceptabil acest lucru ,parca am cumparat din europa de la chinezi nu de la niste adevarati pescari de crap care sunteti .
Dupa ce ca ne jupoaie de bani patronii de balti au inceput acum si magazinele si producatori din domeniu pescuitului.daca stam cu miinile in sin si nu facem nimic o sa fim mereu tepuiti,sunt sigur ca nu sunt singuru caz ,probabil ca mai sunt si vor mai aparea sa faca public.nu ma face 66 ron care i-am dat pe 1000m fir si am primit 670m dar nu imi place sa fiu fraierit,miine dau cu subsemnatu la protectia consumatorului poate se face ceva si o sa intelegem ca nu e bine sa ne lasam fraieriti si sa nu facem nimic. :( :( :( de asta sa dus romania de rapa ca stam cu miinile in sin si ne plingem ca suntem furati din toate partile ,dar nu facem nimic in sensul asta
In toata treaba asta cu ce sunt de vina cei de la Carpdiscount? daca era rola desfacuta intelegeam, dar fiind sigilata si de abia primita... Problema este la producator, asta e concluzia care am tras-o eu din postarile celorlalti.
O sa ma duc si eu sa cumpar o rola de fir si o sa pun special masuratorul pe ea.
clar magazinul nu are nici o vina....
ce-mi plac mie punctele astea de suspensie. Se pot interpreta multe :wink:
stefan avram

tibi nicolae
Mesaje: 52
Membru din: Lun Ian 24, 2011 22:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: P-LINE 2011

Mesaj de tibi nicolae »

M-ati pus sa dau jos firele de pe 4 mulinee sa verific daca au impreuna 1000 de metri ! Au avut 1014 metri , prost eu ca am muncit 2 ore ca sa verific o afirmatie ! :mrgreen:
Tiberiu Daniel Nicolae

_pentru natura si frumos_

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CARP DISCOUNT”