Nash acum in stoc!

http://www.claumarpescar.ro

Moderator: CLAUMAR PESCAR

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cipoc
pescar de competitie
Mesaje: 2229
Membru din: Mie Iun 02, 2010 10:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de cipoc »

legio1083 scrie:
cipoc scrie:Domnu' "reprezentant" Nash,

Am foarte multe produse Nash, de la bagajerie,consumabile pescuit, fire, haine.
f multe...
referitor la haine, sunt de f proasta calitate, e normal facute ca toate lucrurile in china
am un trening care am dat 100 e , s-a facut varza...
am o pijama 50 e , s-a scamosit ca naiba...
am tricouri...s-au facut parasute....
in afara de fes(cel din flece, care este cel mai tare) toate hainele mele arata fix ca naiba.
ma intreb ?
garantie da tataie kevin ?
ca dupa 2 purtari...
eu stiu ca reprezinti firma si vorbesti din inertie, dar la haine.....
intrebare de 10 pcte. :

ce pot face cu hainele de proasta calitate cumparate de la marele peste, si care arata jalnic dupa 1-2 purtari?

astept un raspuns pe masura pretentiilor voastre financiare ca firma Nash.
ms
@Cipoc
Dinnou, raspund si sper ca de data asta postarea mea sa nu mai dispara in mod misterios.

Lucrurile sunt foarte simple:
- pasul 1 se ia bonul de casa impreuna cu produsul si se merge inapoi la magazin
- pasul 2 magazinul anunta compania producatoare asupra situatie ivite, in detaliu
- pasul 3 compania gaseste o solutie prin intermediul magazinului partener ca pescarul sa fie multumit
Acesta este comertul civilizat intr-o tara civilizata. Functioneaza dupa niste reguli simple, clare si de bun simt. Daca tie iti pasa de banii tai si companiei ii pasa, de asta poti fi sigur.

@Legio

Ms de raspuns, trebuie sa fiu sincer ma asteptam 100 % la el. E normal sa urmezi pasii legali gen bon,chitanta,magazin,producator,etc.

Lucrurile la mine sunt destul de complicate, cumparand ca orice om normal in ultimile 6 luni foarte multe.Unde mai zici ca anumite lucruri "gen pescuit" le cam ascundem de familie, si bonurile le aruncam. Ca sa
pastrez toate bonurile din ultimele 6 luni mi-ar trebui ceva spatiu, si sa le gasesc la fel, ceva timp.Stiu doar de unde le-am cumparat, si cei de acolo pot confirma asta.
Se poate face ceva ?
CPK Carp & More , Pesti nu povesti !

www.cipoc77.blogspot.ro

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

Intotdeauna se poate face ceva daca exista deschidere spre acest lucru!
Am mai spus-o si o repet: atata timp cat eu prezint DOAR fotografiile mele datate ce demonstreaza diferentele de culoare pe cele doua seturi de haine, nu ma pot astepta ca o directiva speciala sa fie lansata in directia asta. Cand insa alaturi de rapoartele mele detaliate sunt emailuri bine documentate cu fotografii, mostre provenite din teritoriu si date din surse independente lucrurile pot evolua in directia dorita de mine - in favoarea clientului final.
Cu sau fara NASH, obrazul nu se poate vinde pe cateva tricouri!
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de popescu59 »

In concluzie am fost si raminem piata de desfacere. Te rog mult ne poti da un caz in care seful firmei a luat atitudine si a schimbat imediat hainele cuiva ?
Sa facem noi plingeri si chestii din astea e prea de tot , stii cum este asta ca la lansete , lansetele au garntie 2sau 3 ani cind se rupe o lanseta te ia la cercetari si cel care te cerceteaza stie ca tu ai folosit 250gr pe momitor si din acesta cauza sa rupt lanseta :lol: .Nu am auzit pe cineva sa spuna da domne se mai intimpla sa fie materialul prost si o inlocuim imediat nu nu pescarul e vinovat ca nu a folosit doar 50gr sa poata tina 3 ani lanseta pina iese din garnatie .
Eu ma intreb la cite plingeri ai aici de ce nu chemi un reprezentant si sa venim si noi cu hainele sa le vada cum arata .E cea mai simpla metoda , dar cind vine sa ia cu el si un camion de haine ca sa ne schimbe pe cele care le avem noi in reclamtie .NAI SA VEZI ASA CEVA . :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

Ma-ntreb uneori dece oare eu continui sa vorbesc serios cand in jur e plin ce mistouri ieftine si de caterinca.
Parerea mea e ca daca iti pasa intr-adevar, faci ceva in privinta asta - pui mana pe un aparat, faci poze, scrii un email si asa mai departe. Atata timp cat crezi ca o sa vina Kevin intr-un suflet la volanul unui camion plin cu haine si o sa treaca pe sub balcoane prin Bucuresti si pe aiurea si o sa schimbe haine, ma tem ca o sa ramaneti cu tangiuelile Si atat.

Sa vina primaria sa-mi mature in fata pragului, sa vina Elena Udrea sa-mi aduca bere la masa... nici o problema - sunt unii mosi care inca ii asteapta pe Americani.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

legio1083 scrie:
cornel.s scrie: :lol: Era o vorba in care se explica dece cainele moare de alergatura... :lol: :lol: :lol:

Lui Legio nu-i trece de facut una sau alta doar dintr-atata lucru. Daca asa stateau lucrurile nu reusea sa termine nici clasa a 3-a daramite sa-si ia carnetul de conducere sau altele...

De curiozitate, am aprofundat fenomenul legat de aspectul hainelor si am concluzionat ca aceleasi haine, purtate in Romania de mai putine ori arata diferit fata de hainele purtate aproape zi de zi aici in UK. Nivelul ultravioletelor, compozitia chimica a apei, calitatea detergentilor precum si obiceiurile pescarului au un impact major asupra felului in care arata hainele dupa o saptamana sau dupa 3 luni.

Cat despre pantaloni hai sa te-ntreb ceva - preferi o pereche de pantaloni care arata intr-un anume fel dar "rascoc ouale" sau "te fierb la crenwurst" sau o pereche care sa te tina ANI LA RAND, si in care sa te simti comfortabil insa nu mai arata ca de iesit la bulevard? :wink:
Mai! daca aveam probleme cu modul in care arata nu mai insistam sa cumpar si pantalonii dupa discutiile astea. De altfel sti bine ca am discutat si la telefon ca sunt fan Nash si in ciuda tuturor neplacerilor, dar si avand incredere in ceea ce ai spus mai devreme voi cumpara in continuare. Un sfat insa, ca vad ca esti destul de educat. Cam toti care am postat aici ne cunoastem si personal si daca vorbeste cineva despre ceva anume il cam doare si pe celalalt. Eu de la Cipoc am cumparat cateceva si sunt multumit si acum. Pe CRisti l-am "prostit" sa-si ia scaunul ala mare si am mai avut si alte interventii PRO. Acuma insa hai sa facem altcumva. Eu iti aduc tie in cel mai scurt timp bluza mea care e la prima spalare si am purtat-o doar pe-acasa, de drag ce mi-a fost de ea si tu personal mi-o schimbi si-mi faci rost si de pantalonii adecvati. In plus iti returnez si cana termica care nu corespunde nici pe departe descrierilor din promovare. Singura chestie desteapta e ca e dubla si nu ti se lipesc buzele de margine cand bei ceaiul fierbinte. Altfel e cea mai scumpa cana anti, contra si-mpotriva termicitatii.
Mai e o chestie. Daca vreau sa arat cumva imi imbrac costumele scumpe la munca. Ceasul elvetian care nu transpira nu-l dau jos de la mana nici cand zugravesc, asa ca hai s-o facem. Pentru promovare. Ce zici?
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

Si ca sa nu crezi ca-i caterinca iti pot confirma totul cu scripte. Nu numai facturi.
Determina-ma te rog sa-mi cumpar in continuare toata logistica si lansetele, plus celelalte chestii pe care mi le doresc de la brandul Nash.
Nu mai vreau sa ma incadrez in chestia aia cu ambasadorul Nash ci vreau sa fiu un simplu client multumit de produsele si serviciile oferite de seller-ul sau.
Urban culture.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de odoctee »

legio1083 scrie:Ma-ntreb uneori dece oare eu continui sa vorbesc serios cand in jur e plin ce mistouri ieftine si de caterinca.
Parerea mea e ca daca iti pasa intr-adevar, faci ceva in privinta asta - pui mana pe un aparat, faci poze, scrii un email si asa mai departe. Atata timp cat crezi ca o sa vina Kevin intr-un suflet la volanul unui camion plin cu haine si o sa treaca pe sub balcoane prin Bucuresti si pe aiurea si o sa schimbe haine, ma tem ca o sa ramaneti cu tangiuelile Si atat.

Sa vina primaria sa-mi mature in fata pragului, sa vina Elena Udrea sa-mi aduca bere la masa... nici o problema - sunt unii mosi care inca ii asteapta pe Americani.
am vorbit eu cu Richard Ballard, nu-i vine sa creada ca hainele lor pot ajunge intr-o stare dezastruoasa asa repede, la fel se da vina ba pe detergent, ba pe apa din Romania, ba ca nu am respectat instructiunile de pe eticheta ... sa fim seriosi ...
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

Cornel, inteleg ce spui si-ti dau dreptate, insa am nevoie sa intelegi ca atata timp cat nu sunt actionar majoritar in Kevin Nash Group Plc. e nevoie sa urmez niste pasi daca imi doresc sa optin ce mi-am propus.
Email, fotografii, date concrete, pretentii, solutii oferite. Fara toate astea din partea pescarului cumparator final am mai mari sanse am sa ma duc in audienta la Regina. Cand e un singur email e ok. Cand sunt 5 e si mai OK. Aici discutam de ZECI de containere cu imbracaminte ce respecta sau nu anumite standarde si eu daca as fi in locul lui Kevin fara dovezi palpabile nici nu m-as opri din citirea corespondentei...

ULTRAVIOLETELE, APA si DETERGENTII sunt principalii vinovati pentru acest neajuns. Astea sunt concluziile mele personale in urma testelor facute de mine in timpul meu liber nu in orele de program. Cine nu ma crede e invitatul meu sa probeze. EU pun la bataie spre comparatie seturile mele de haine purtate zilnic din Decembrie pana astazi atat la birou cat si la pescuit in UK, Franta si Benelux, alaturi de cele purtate in Romania odata la o luna, timp de 13-15 zile. In test au participat si hainele purtate de Terry la Open Day Tancabesti, si Sapca purtata de Ronny la acelasi eveniment si ambele au indicat aceeasi concluzie. Poti fi deacord cu asta sau nu. Asta nu schimba realitatea concluziilor trase in experiment.
Legio - Patria Nostra !

nederi
Mesaje: 136
Membru din: Mie Sep 28, 2011 21:30

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de nederi »

Frate am purtat sapca o zi si sa decolorat de te ia rasul .

nederi
Mesaje: 136
Membru din: Mie Sep 28, 2011 21:30

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de nederi »

Scrieti macar la instructiuni de folosire,a se folosi parasolar deasupra capului.sapca lu peste

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “CLAUMAR PESCAR”