New: Caperlan Adonis 5000 Black

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Alin Galbenu »

Au mai fost probleme in trecut, insa lucrurile evolueaza. Si eu vorbesc despre Caperlan aici, nu despe toate hainele din magaiznele Decathlon, care nu au legatura cu subiectul nostru.
Imagine

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de osc1or »

Intr adevar, si eu am constatat o schimbate in ptodusele caperlan ca si calitate. Acum 5 6 ani nu aveai ce sa iei de la caperlan... erau numai mizerii...
Acum sunt cateva scule cu care chiar poti face treaba buna chiar si prin concursuri grele.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de ovideli »

Vladut Mateianu scrie:
mazi scrie:
Vladut Mateianu scrie:La 200 de lei gasiti FL YF 8000, o mulineta testata de mine si careia nu am ce sa-i reprosez.
De Caperlan ca firma prefer sa ma abtin, in general.Sculele de pescuit trebuie luate de la magazine de specialitate, nu din supermarketuri.
Salut Vlade. Eu am câteva produse de camping de la Caperlan și sunt foarte mulțumit de ele. Plus încă o chestie, câte magazine de pescuit din Romania îți schimba un pat după aproape doi ani doar pentru faptul ca s-au slăbit corzile de pe spate? Câte magazine de pescuit dau 2 ani garanție pt produse? Mergi cu mulineta la ei și le spui ca are un carait, ți-o schimba pe loc. La shimano ți-o bagă in comisii de evaluare de trece sezonul pana primesti un raspuns.
Din punctul asta de vedere ai dreptate. La calitate i sa eu am alta parere. Si ma refer strict la ce am avut probleme : lansete 3.90 (rupte 3 din 4), haine de ploaie in care intra apa, fire de proasta calitate, etc.
Vladut, eu cumpar nada CPK si Senzor din Decatlon, de ce trebuie sa cumpar din magazinele de specialitate (e cumva diferita la compozitie nada, nu am sesizat asta, din contra am prins si la oferte sau chiar mai ieftina decit in magazinele de specialitate).

Mazi ai dreptate, nu cite magazine iti schimba produsul ci cite magazine iti returneaza banii in caz de renuntare la produs, ma refer la returnarea banilor (in termen de 10, 14 sau 30 zile, aici nu am inteles legislatia, de ce difera termenul de returnare) in cazul comenzilor on line conform legislatiei in vigoare.
Nu am vazut nici un magazin de specialitate care sa aplice returnarea produselor, ei nu trebuie sa respecte legislatia in vigoare cu privire la vinzarea produselor on line? Parca la Claumar are returnarea produselor daca nu ma insel, dar si acolo iti trebuie un motiv ca sa-l returnezi.
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ma refeream la scule de pescuit, nu la nada. Si la acest capitol eu prefer firmele consacrate din domeniu, care se gasesc pe rafturile magazinelo de specialitate. Dar fiecare are dreptul la opinia lui.

PS. Am si cateva cunostiinte care cumpara din Dechatlon diverse de camping si dupa un an le duc inapoi ca nu le mai plac.... si apoi iau altceva nou si tot asa....romani ! :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de ovideli »

Vladut Mateianu scrie: Din punctul asta de vedere ai dreptate. La calitate i sa eu am alta parere. Si ma refer strict la ce am avut probleme : lansete 3.90 (rupte 3 din 4), haine de ploaie in care intra apa, fire de proasta calitate, etc.
Scuze, am vazut ca era vorba despre echipamente de pescuit, dar am crezut ca nada intra la categoria etc. :wink:
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Sorin Daringa »

Am 3 Adonis de cand au aparut. 2 sunt pescuite la crap, iar una este pe batul de macrou. A vazut 2 veri destula apa sarata, nisip si izbituri de stanci. In afara ca sa julit plasticul de pe coada nu are nici pe naiba. Mulineta am curatato dupa fiecare partida la jetul de apa calda si atat. Deci nu e asa aiurea.
Imagine

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Sorin Daringa »

E si de aruncat dar si de tractat. Se descurca de minune si nu gafaie cand tre sa aduci la mal 5 pesti odata. :D
Imagine

mikey
Mesaje: 8
Membru din: Vin Apr 21, 2017 10:52

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de mikey »

Va salut,
A incercat cineva aceasta mulineta pe Velocity? se potriveste pe mandrina?
Va multumesc.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Alin Galbenu »

Se potriveste.
Imagine

Madalin Iorga
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iul 23, 2014 0:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Madalin Iorga »

Produsele astea sunt testate in conditii extreme.. credeti-ma ca raport calitate pret sunt imbatabile. Am Adonis 7000 de cand au aparut, in afara faptului ca le-am pus bucse pt. frane rapide nu au suferit nici o interventie sau sa le schimb pe garantie, dar daca pescuim cu set bigrunner care este un set de incepatori cu greutate de aruncare de 70-80 g (din cate imi amintesc) si noi le incarcam cu 100-110 g si vrem sa dam 450 de m ( sa fiu si putin ironic) e normal sa le rupem varfurile.

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”