New: Caperlan Adonis 5000 Black

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Alin Galbenu »

Este o mulineta cu tamburul de 70mm, fata de "sora" ei mai mare ce are tamburul de 75mm.
Manivela cu subur direct in pinionul central.
Super slow oscilation, cu raport de recuperare 4.9:1 - recupereaza aprox 100cm la o tura de manivela
Greutate: 570g fara fir
550m x 0.25mm
400m x 0.30mm
300m x 0.35mm
Tamburul principal este din aluminiu forjat, iar tamburul de rezerva este din grafit.
6+1 rulmenti
Quick drag


Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de florinalin »

pret?
cei 6+1 rulmenti sunt reali? si unde sunt pozitionati? multumesc
A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Eduard Mosneanu »

250 lei
Gone fishing....

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Alin Galbenu »

florinalin scrie:pret?
cei 6+1 rulmenti sunt reali? si unde sunt pozitionati? multumesc
33 (x2) / 62 (x3) / 64 / 54
Fişiere ataşate
WhatsApp Image 2018-01-29 at 16.05.51.png
WhatsApp Image 2018-01-29 at 16.05.51.png (253.4 KiB) Vizualizat de 4585 ori
Imagine

HENRICH
Mesaje: 136
Membru din: Lun Noi 09, 2015 22:55
Puncte: 0
Localitate: Carei

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de HENRICH »

Se poate ca este o cerere mare,dar s-ar putea cateva poze cu mulineta desfacut-angrenaje,rulment antiretur.....din schita nu prea reiese ceva concret.Multumesc anticipat!!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Vladut Mateianu »

La 200 de lei gasiti FL YF 8000, o mulineta testata de mine si careia nu am ce sa-i reprosez.
De Caperlan ca firma prefer sa ma abtin, in general.Sculele de pescuit trebuie luate de la magazine de specialitate, nu din supermarketuri.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de gabi1 »

Vladut Mateianu scrie:Sculele de pescuit trebuie luate de la magazine de specialitate, nu din supermarketuri.
Restul sunt poveşti cu Albă ca Zăpada şi piticul Prostulică... :wink: :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

mazi
Mesaje: 68
Membru din: Mar Ian 14, 2014 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de mazi »

Vladut Mateianu scrie:La 200 de lei gasiti FL YF 8000, o mulineta testata de mine si careia nu am ce sa-i reprosez.
De Caperlan ca firma prefer sa ma abtin, in general.Sculele de pescuit trebuie luate de la magazine de specialitate, nu din supermarketuri.
Salut Vlade. Eu am câteva produse de camping de la Caperlan și sunt foarte mulțumit de ele. Plus încă o chestie, câte magazine de pescuit din Romania îți schimba un pat după aproape doi ani doar pentru faptul ca s-au slăbit corzile de pe spate? Câte magazine de pescuit dau 2 ani garanție pt produse? Mergi cu mulineta la ei și le spui ca are un carait, ți-o schimba pe loc. La shimano ți-o bagă in comisii de evaluare de trece sezonul pana primesti un raspuns.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de Vladut Mateianu »

mazi scrie:
Vladut Mateianu scrie:La 200 de lei gasiti FL YF 8000, o mulineta testata de mine si careia nu am ce sa-i reprosez.
De Caperlan ca firma prefer sa ma abtin, in general.Sculele de pescuit trebuie luate de la magazine de specialitate, nu din supermarketuri.
Salut Vlade. Eu am câteva produse de camping de la Caperlan și sunt foarte mulțumit de ele. Plus încă o chestie, câte magazine de pescuit din Romania îți schimba un pat după aproape doi ani doar pentru faptul ca s-au slăbit corzile de pe spate? Câte magazine de pescuit dau 2 ani garanție pt produse? Mergi cu mulineta la ei și le spui ca are un carait, ți-o schimba pe loc. La shimano ți-o bagă in comisii de evaluare de trece sezonul pana primesti un raspuns.
Din punctul asta de vedere ai dreptate. La calitate i sa eu am alta parere. Si ma refer strict la ce am avut probleme : lansete 3.90 (rupte 3 din 4), haine de ploaie in care intra apa, fire de proasta calitate, etc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: New: Caperlan Adonis 5000 Black

Mesaj de nit_matias »

E o vorba: "Si frumoasa, si desteapta, si devreme acasa nu prea se gaseste". Fiecare isi cumpara ce considera, dar raportul calitate / pret pentru caperlan este unul foarte bun. Am avut anumite produse si chiar m-au impresionat, cum ar fi motorul electric, gentile, husele, nada, nimicurile. Hainele sa fim seriosi ca si la firme de top gen Fox / Trakker / Nash, la toate iti intra apa sau transpiri sau se uda si devin grele.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”