Set avertizori... fără probleme.

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de viorel doloc »

Bună ziua.
Din experiențele dvs....există vreun set de avertizori plus stație cu care nu ați avut nicio problemă de-a lungul a mai multor ani de folosință?
Există așa ceva?
Vă rog să scrieți aici modelul, deoarece cred că ar fi de mare ajutor pentru mulți pescari...
Mulțumesc.
Carp Passion

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de odsec »

att

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de ilar »

Cred carp sounder, fox, delkim, si chiar daca uni se supara hakuyo 2018, am doi amici care folosesc hakuyo, unul model 2014 iar celalalt modelul 2018(dar din tomna lui 2017, de cum au aparut) si nu se plang de astfel de probleme. E drept modelul 2018 papa bateriile, dar functioneaza bine in al patrulea sezon si au prins si ploi si caldura si furtuna si ploaie dupa care a inghetat, si inca functioneaza. Banuesc ca trebuie sa ai si sansa cand cumperi un produs ca sa nu fii chiar tu cel care face parte din procentul de 2-3%, produse cu defect de fabricatie. Sa nu uitam ca facem parte din EU de est iar produsele care ajung la noi au cateodata alte caracteristici si alti parametri. Iar daca mercedes si bmw au redus dirata de viata a produsului( care costa o caruta de bani pt un muritor de rand), ce sa te mai astepti de la cateva echipamente de crap pe cateva sutute de euro😁

ciprianlungu
Mesaje: 206
Membru din: Sâm Mai 03, 2014 11:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de ciprianlungu »

Buna ziua!
Eu am de vreo 4 ani jrc ds3.
Nu am avut niciodată probleme cu ei.

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de Dan Andrei »

Toti au cate o chichita ceva dar cei mai de anduranta mi-se par cei de la Fox incepand de la MXr+ in sus. Carp Sounder nu recomand sub nici-o forma,am avut varful de gama de la ei si sunt niste mizerii....Am trecut si eu prin faza asta si am ramas de 6 ani la Fox MXr+ dupa ce am avut Delkim TXi ,Nash RS1,Carp Sounder ROC nu mai stiu cum si multi de la firme mai putin consacrate.
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Avatar utilizator
niu
Mesaje: 35
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de niu »

Salutare,

Eu de exemplu sunt foarte multumit de Hakuyo, am avut model 2013 de cand au aparut,
Pana anul trecut in toamna i-am folosit fara nici o problema in toate conditiile meteo.
Am cumparat modelul 2014 la sfarsitul anului trecut, nu pentru ca ceilalti aveau probleme, ci pentru reglajele cu potentiometru si functia antifurt.
Modelul 2013 l-am donat tatalui meu care ii foloseste in continuare si functioneaza ireprosabil.

Mai sunt mici detalii care pentru unii conteaza mai mult sau mai putin, depinde de ce isi doreste fiecare.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de eugen dragnea »

Daca dai de 2-3 ori pretul normal pentru un set de avertizori ai sanse mari sa nu ai probleme...eu personal am avut Hakuyo model 2013 vreo 5 ani pe care l-am donat de 2 ani unui prieten care merge mai rar la pescuit dar care inca functioneaza ireprosabil si consuma un set de bateri Duracell cel putin un sezon...acum am modelul 2018 si nu am ce sa-i reprosez...intradevar consuma 2-3 Duracel pe sezon dar la ce cheltuieli sunt in peschitul crapului nu ma mai uit la nimicuri de genul asta...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de Szilveszter »

Eu hakuyo 2017,nu am ce le reproșa.am mai avut 2014 ,am avut probleme cu stația.bătea 20 metri

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de Costin Tudora »

Salut,
Eu folosesc Hakuyo 2018 cred ca ii am imediat de cand au aparut, nu am avut probleme cu ei.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Un set foarte bun de senzori este cel de la Energo team ;)
Imagine
ImagineImagine
BÂZ

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”