REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE A FORUMULUI CRAPMANIA.RO

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE AL FORUMULUI CRAPMANIA.R

Mesaj de Dan Mateianu »

in niciun caz cuvantul "privilegiu" n-a fost folosit pentru a jigni userii Crapmania.ro sau pentru a spune ca nu apreciem membrii forumului. Nu cred ca e cazul de atata tam tam pentru un cuvant.

Cred ca mai drastice vor fi masurile regulamentului pentru unii care faceau "trafic" si vor mai continua sa faca.

o sa mut discutiile in sectiunea "Anunturi Crapmania.ro"

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE AL FORUMULUI CRAPMANIA.R

Mesaj de gor965 »

shimanobig scrie:George tata,eu am spus si am atras atentia asupra unui cuvant care dupa umila mea parere,este un cuvant mai mult decat obraznic la adresa userilor.Este privat acest site deci el traieste doar de pe urma traficului facut de cine?NE NOOOIIII.
A spune ca iti rezervi dreptul de a selecta clientela,este ceva ok ,a spune ca bannezi persoanele care nu respecta regulile este ok insa a spune ca SUNTEM PRIVILEGIATI ca putem intra pe acest site....deja este toatal deplasata afirmatia.Daca maine toti userii decid sa nu mai intre si implicit sa scada traficul la 0 ,ce facem?
A fost un punct de vedere spus de un privilegiat care prin natura firii sale a ajutat un pic ca urmatorii useri care au rezultat sau care au crescut traficul,sa se simta cu adevarat privilegiati.
Si te rog sa nu uiti felul in care am inceput acel post si faptul ca am recunoscut ca am fost unul dintre cei mai mari certareti si cu un mare debit verbal ,extrem de jignitor.
Razvane , discutam calm...inca o data (de fapt am mai avut discutia asta si pe Infopescar cu ceva timp in urma ), ca sa ajungi tu si ceilalti sa scrieti pe un forum, trebuie ca cineva sa aiba serverul in priza ! Daca serverul nu e in priza , nu mai scrie nimeni nimic...de aici concluzia normala ca sit-ul apartine de drept proprietarului (celui care plateste gazduirea pe un server) si accesul utilizatorilor se face cu acordul lui ! Ia te rog termenul de Privilegiu ca si Beneficiu, dar intelege ca termenul de Drept (care se cuvine) apartine propietarului sit-ului ! Vorbesc strict din punct de vedere al unui utilizator de forum care stiu cu ce se mananca ambele situatii, ca sunt si utilizator simplu si admin pe diferite forumuri ! Atata timp cat nu incalci cu buna stiinta regulamentul unui forum , n-o sa-ti spuna nici un Admin sa parasesti sit-ul ca nu te incadrezi in peisaj ! ... tu si-asa nu te incadrezi si tot ai rezistat ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE AL FORUMULUI CRAPMANIA.R

Mesaj de RazvanG »

[quote="Dan M"]in niciun caz cuvantul "privilegiu" n-a fost folosit pentru a jigni userii Crapmania.ro sau pentru a spune ca nu apreciem membrii forumului. Nu cred ca e cazul de atata tam tam pentru un cuvant.

Cred ca mai drastice vor fi masurile regulamentului pentru unii care faceau "trafic" si vor mai continua sa faca.

o sa mut discutiile in sectiunea "Anunturi Crapmania.ro"[/quote

Miere dragul meu,se vede clar ca nu vezi esenta acestui post si te referi in continuare la persoana mea facand in acelasi timp niste precizari mai mult duse spre extrem (amenintari de genul :parasesti forumul )
Eu cred ca era mult mai diplomat sa recunosti faptul ca acel cuvant este un cuvant total deplasat,dovada fiind ca si alt user a apreciat acest cuvant drept jignitor.
Vreau sa ma fac bine inteles si repet:AM ADMIS FAPTUL CA AM AVUT POSTARI FOARTE CALOMNIOASE SI JIGNITOARE LA ADRESA UNEI PERSOANE ,PE CARE LE SUSTIN IN CONTINUARE INSA NU PE FORUM SI NU LA VEDERE.AM INTELES FAPTUL CA ACESTEA SUNT NISTE REGULI SI CA ATARE ELE VOR FI RESPECTATE.NU AM VRUT SUB NICI O FORMA SA MA TRANSFORM DIN TEMPERAMENTAL IN MIELUSE SAU SA NEG POSTARILE MELE..SAU MAI MULT, SA INCURAJEZ ACEST GEN DE POSTARI.
EU DOAR AM ATRAS ATENTIA ASUPRA ACESTUI CUVANT....PUNCT.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE AL FORUMULUI CRAPMANIA.R

Mesaj de RazvanG »

gor965 scrie:
shimanobig scrie:George tata,eu am spus si am atras atentia asupra unui cuvant care dupa umila mea parere,este un cuvant mai mult decat obraznic la adresa userilor.Este privat acest site deci el traieste doar de pe urma traficului facut de cine?NE NOOOIIII.
A spune ca iti rezervi dreptul de a selecta clientela,este ceva ok ,a spune ca bannezi persoanele care nu respecta regulile este ok insa a spune ca SUNTEM PRIVILEGIATI ca putem intra pe acest site....deja este toatal deplasata afirmatia.Daca maine toti userii decid sa nu mai intre si implicit sa scada traficul la 0 ,ce facem?
A fost un punct de vedere spus de un privilegiat care prin natura firii sale a ajutat un pic ca urmatorii useri care au rezultat sau care au crescut traficul,sa se simta cu adevarat privilegiati.
Si te rog sa nu uiti felul in care am inceput acel post si faptul ca am recunoscut ca am fost unul dintre cei mai mari certareti si cu un mare debit verbal ,extrem de jignitor.
Razvane , discutam calm...inca o data (de fapt am mai avut discutia asta si pe Infopescar cu ceva timp in urma ), ca sa ajungi tu si ceilalti sa scrieti pe un forum, trebuie ca cineva sa aiba serverul in priza ! Daca serverul nu e in priza , nu mai scrie nimeni nimic...de aici concluzia normala ca sit-ul apartine de drept proprietarului (celui care plateste gazduirea pe un server) si accesul utilizatorilor se face cu acordul lui ! Ia te rog termenul de Privilegiu ca si Beneficiu, dar intelege ca termenul de Drept (care se cuvine) apartine propietarului sit-ului ! Vorbesc strict din punct de vedere al unui utilizator de forum care stiu cu ce se mananca ambele situatii, ca sunt si utilizator simplu si admin pe diferite forumuri ! Atata timp cat nu incalci cu buna stiinta regulamentul unui forum , n-o sa-ti spuna nici un Admin sa parasesti sit-ul ca nu te incadrezi in peisaj ! ... tu si-asa nu te incadrezi si tot ai rezistat ! :lol:

George tu sti ca noi am avut o singura data niste discutii contradictorii si atat.In rest sunt printe cei multi care te RESPECTA.
Insa de departam un pic de subiectul postarii mele.Nu am negat faptul ca acest site este privat,nu am negat faptul ca sunt si trebuie respectate regulile impuse de catre detinatorii de drept,am avut o singura obiectie in ceea ce priveste acel termen pe care l-am considerat destul de deplasat si mai rau JIGNITOR la adresa userilor.ATAT
Cat despre calmitate...tu sti ca esti singurul care ma calmeaza :wink:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Doru Voican
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE A FORUMULUI CRAPMANIA.RO

Mesaj de Doru Voican »

Treaba cu privilegiu e valabil pt absolut toate forumurile din lume. Pe orice forum intri si citesti cu atentie toata polologhia de regulament, specifica cuvantul privilegiu. Si mie mi se pare ceva aiurea, ca pana la urma userii fac ca un forum sa existe, dar nici noi n-am fi fara el. Dar pana la urma e ceva privat cu reguli & shit. Iti convine, bine; nu iti convine? La revedere. Pana la urma esti la ei in casa si respecti regulile.
Asta e. :twisted:
Nume utilizator schimbat din Doctorul in Doru Voican

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE A FORUMULUI CRAPMANIA.RO

Mesaj de nicuB »

eu nu am de gand sa ma cert cu cineva. dpmdv suntem o comunitate de oameni care impartasesc aceasi pasiune, daca vreti, un grup de prieteni virtuali (cu cateva exceptii :evil: ). cum ar fi sa ii spui unui prieten ca e privilegiat sa fie in grupul tau? cu atat mai mult cu cat avem o relatie de codependenta.
eu cred ca pionierii forumurilor au facut un regulament si urmasii lor au dat copy/paste. de aici si perpetuarea acestui substantiv.
si cu asta am incheiat. oricum nu sunt un user care creaza probleme, deci, din partea mea, regulamentul poate sa contina ce cuvant vrea muschiu' proprietarului de forum.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE A FORUMULUI CRAPMANIA.RO

Mesaj de RazvanG »

Doctorul scrie:Treaba cu privilegiu e valabil pt absolut toate forumurile din lume. Pe orice forum intri si citesti cu atentie toata polologhia de regulament, specifica cuvantul privilegiu. Si mie mi se pare ceva aiurea, ca pana la urma userii fac ca un forum sa existe, dar nici noi n-am fi fara el. Dar pana la urma e ceva privat cu reguli & shit. Iti convine, bine; nu iti convine? La revedere. Pana la urma esti la ei in casa si respecti regulile.
Asta e. :twisted:

Nu am contestat asta Doctore,am fost obiectiv la aceste reguli.Fiecare isi impune propriile reguli dupa bunul plac.Take it or leave it.Nu despre reguli am luat eu fos ci strict pentru acel cuvant.Am si specificat faptul ca ma voi supune acelor reguli si am si recunoscut atitudinea mea bolnava in ceea ce priveste postarile.Repet:nu ptr reguli sau continutul lor am sarit ca ars,doar ptr acel cuvant :wink:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE A FORUMULUI CRAPMANIA.RO

Mesaj de RazvanG »

nicuB scrie:eu nu am de gand sa ma cert cu cineva. dpmdv suntem o comunitate de oameni care impartasesc aceasi pasiune, daca vreti, un grup de prieteni virtuali (cu cateva exceptii :evil: ). cum ar fi sa ii spui unui prieten ca e privilegiat sa fie in grupul tau? cu atat mai mult cu cat avem o relatie de codependenta.
eu cred ca pionierii forumurilor au facut un regulament si urmasii lor au dat copy/paste. de aici si perpetuarea acestui substantiv.
si cu asta am incheiat. oricum nu sunt un user care creaza probleme, deci, din partea mea, regulamentul poate sa contina ce cuvant vrea muschiu' proprietarului de forum.

Exact asta am vrut si eu sa subliniez.
Din pacate exista oameni care nu vor sa inteleaga faptul ca nu au ce cauta in acest fenomen (Popescu) si oameni care reactioneaza vehement la incapatanarea lor (shimanobig).
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE AL FORUMULUI CRAPMANIA.R

Mesaj de gor965 »

shimanobig scrie:
gor965 scrie:[........(de fapt am mai avut discutia asta si pe Infopescar cu ceva timp in urma ), ..............

George tu sti ca noi am avut o singura data niste discutii contradictorii si atat.........
Sa sti ca in citatul meu de mai sus, ma refeream la o discutie pe acre am avut-o cu alti utilizatori, pe alt forum, legat de exact acelasi termen : Privilegiu !...deci nu ma refeream la discutia cu tine !
Ideea e ca termenul ala ar trebui sa deranjeze pe cei care incalca regulamentul, nu pe cei corecti !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: REGULAMENT SI GHID DE UTILIZARE AL FORUMULUI CRAPMANIA.R

Mesaj de RazvanG »

gor965 scrie:
shimanobig scrie:
gor965 scrie:[........(de fapt am mai avut discutia asta si pe Infopescar cu ceva timp in urma ), ..............

George tu sti ca noi am avut o singura data niste discutii contradictorii si atat.........
Sa sti ca in citatul meu de mai sus, ma refeream la o discutie pe acre am avut-o cu alti utilizatori, pe alt forum, legat de exact acelasi termen : Privilegiu !...deci nu ma refeream la discutia cu tine !
Ideea e ca termenul ala ar trebui sa deranjeze pe cei care incalca regulamentul, nu pe cei corecti !
Nu este adevarat George,daca in context era ceva de genul:cei care aduc ofense sau injurii celorlalti userii,trebuie sa se simta privilegiati ptr faptul ca sunt lasati sa intre pe forum,nicidecum in contextul actual.
Eu cred ca mai corect este asa :wink:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”