NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cu dop, fara dop, cu dop inchisa ...
Fişiere ataşate
20180129_211741.jpg
20180129_211741.jpg (158.13 KiB) Vizualizat de 1117 ori
20180129_211716.jpg
20180129_211716.jpg (192.47 KiB) Vizualizat de 1117 ori
20180129_211638.jpg
20180129_211638.jpg (165.86 KiB) Vizualizat de 1117 ori

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Sorin Daringa scrie:Dane este editia Black de la MTX un fake ce vand astia pe OLX sau alte bazaruri? Adevaratul MTX BLACK se gaseste numai la tine? Lamureste te rog problema asta o data pt toata lumea. Merci.
Nu cred ca a avut timp cineva sa le copieze. :)
Pe OLX sunt magazine, tarabe, ..., care comercializeaza Hakuyo. ( persoane juridice )
Pretul este acelasi peste tot.
Daca sunt diferente evidente de pret, atunci pot sa existe semne de intrebare, dar nu am aflat inca de asa ceva.

Totusi MTX 14 3,90 , MTX UNI 3,90 si MTX 8 3,90 DM (cele de care raspund eu ) BLACK EDITION , nu gasesti pe olx sau in alte magazine.
La fel cu Class-ul sau Top-ul .

alinakes
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 24, 2016 20:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de alinakes »

Eu vorbesc de Cobra "veche" , cea la pret de 230ron, ce masurata pe exterior are fix 109cm.
Cu dop nu are nici o sansa sa intre iar fara dop freaca fermoarul pe varful cobrei chiar si "fortata"cat mai in interior, lucrul ce nu prea as vrea sa il fac! :)
Daca ar avea husa 1,5cm - 2cm de material in plus in zona fermoarului cred ca mai multe tipuri de cobre ar intra. ;)
Fişiere ataşate
Cobra impinsa/fortata in husa
Cobra impinsa/fortata in husa
IMG_0805.JPG (257.92 KiB) Vizualizat de 1076 ori
Cobra doar inserata in husa
Cobra doar inserata in husa
IMG_0804.JPG (175.89 KiB) Vizualizat de 1076 ori
IMG_0803.JPG
IMG_0803.JPG (86.43 KiB) Vizualizat de 1076 ori

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Inseamna ca cea veche era mai lunga cu 3cm, ( iar eu am bagat pe cea de 24 de la Hakuyo ).
Pentru cei 3cm nu intra in husa.

Cred totusi ca este mai bine acum. Nu stiu cat conteaza acei 3cm, dar personal prefer sa intre in husele de protectie.

alinakes
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 24, 2016 20:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de alinakes »

Dan Mitranescu scrie:Inseamna ca cea veche era mai lunga cu 3cm, ( iar eu am bagat pe cea de 24 de la Hakuyo ).
Pentru cei 3cm nu intra in husa.

Cred totusi ca este mai bine acum. Nu stiu cat conteaza acei 3cm, dar personal prefer sa intre in husele de protectie.
Asa este, cel mai bine sa intre in husa. La magazin intrebasem deja de o a 2-a husa, dar cand am vazut ca nu intra nu am mai cumparat husa. O sa o tin in husa de neopren, fixata langa MTX Spod in husa de lansete, sper sa nu fie probleme.

Sfatul meu ar fi sa adaugi putin material la huse (la urmatorul lot) in zona fermoarului si atunci cred ca vei crea o husa excelenta in care sa intre si alte cobre.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

alinakes scrie:
Dan Mitranescu scrie:Inseamna ca cea veche era mai lunga cu 3cm, ( iar eu am bagat pe cea de 24 de la Hakuyo ).
Pentru cei 3cm nu intra in husa.

Cred totusi ca este mai bine acum. Nu stiu cat conteaza acei 3cm, dar personal prefer sa intre in husele de protectie.
Asa este, cel mai bine sa intre in husa. La magazin intrebasem deja de o a 2-a husa, dar cand am vazut ca nu intra nu am mai cumparat husa. O sa o tin in husa de neopren, fixata langa MTX Spod in husa de lansete, sper sa nu fie probleme.

Sfatul meu ar fi sa adaugi putin material la huse (la urmatorul lot) in zona fermoarului si atunci cred ca vei crea o husa excelenta in care sa intre si alte cobre.
Am sa le propun sa faca o husa mai mare. Momentan nu avem modele care sa nu intre, dar si astea este bine sa stea putin mai lejer.

Avatar utilizator
seanlo
Mesaje: 27
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:40

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de seanlo »

Dan Mitranescu scrie:
manolo75 scrie:Cu stimă Domnul Dan.Intrebarea ar fi ce lansete
să-mi achiziținez mtx 14 black edition sau mtx top?
Momentan detin mtx 14 de cativa ani buni si sunt foarte multumit de ele cu exceptia mandrinei .Vă mulțumesc anticipat.
Eu asa vad lucrurile: MTX TOP este lanseta MTX UNI ( similar MTX14 ) "imbracata" in panza de carbon 3K. Teoretic, trebuia sa se obtina o rigiditate mai mare, dar inelele cu seria 50-16 fiind o idee mai grele decat seria 50-12 , maresc putin balansul lansetei. Asa ca MTX TOP ajunge inapoi in parametrii MTX 14, plusul de rigiditate fiind anulat de mica dezechilibrare datorata inelelor . Totusi ramane avantajul oferit de panza de carbon, atat estetic cat si ca rezistenta la zgarieturi .

Acum, MTX 14 arata bine de tot. :) ( mandrinele sunt fixate ca pe Class, deci nicio grija din acest punct de vedere, deoarece nu exista inca mandrine de Class sa fi cedat... si sunt folosite de cei mai puternici ).
MTX TOP a costat 600 lei ( pretul panzei este destul de ridicat ), iar acum are pretul mult redus.

Diferenta a ajuns mica, atat estetic cat si ca pret.
Functional lansetele find aproximativ la fel ... decizia ramane la dumneavoastra. :)
Eu am spus tot ce stiu.
Buna seara,

Azi am achizitionat 4 lansete MTX Uni si o rola de Maxx Bride de 0.25,
Credeti ca se preteaza ca inaintas sau sa merg pe varianta de 0.30 ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

seanlo scrie: Buna seara,

Azi am achizitionat 4 lansete MTX Uni si o rola de Maxx Bride de 0.25,
Credeti ca se preteaza ca inaintas sau sa merg pe varianta de 0.30 ?
Multumesc pentru comanda.
Maxx 8 BRAID 0,25 este suficient de subtire ca sa se lege cu orice monofilament si suficient de gros ca sa reziste la orice montura.
Puteti sa il folositi cu toata increderea. Este cel mai bun inaintas. :wink:

Avatar utilizator
seanlo
Mesaje: 27
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:40

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de seanlo »

Dan Mitranescu scrie:
seanlo scrie: Buna seara,

Azi am achizitionat 4 lansete MTX Uni si o rola de Maxx Bride de 0.25,
Credeti ca se preteaza ca inaintas sau sa merg pe varianta de 0.30 ?
Multumesc pentru comanda.
Maxx 8 BRAID 0,25 este suficient de subtire sa se lege cu orice monofilament si suficient de gros ca sa reziste la orice montura.
Puteti sa il folositi cu toata increderea. Este cel mai bun inaintas. :wink:
Multumesc pentru raspunsul rapid si informatiile furnizate,
O seara buna.

razvan121cj
Mesaje: 95
Membru din: Lun Aug 22, 2016 16:43
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de razvan121cj »

Buna ziua d-ul Dan
Doua informatii va rog in legatura cu capacitatea tamburilor de la TD-uri :
Cat fir de 0.30 respectiv 0.35 incap pe tamburii de 7500
Cat fir de 0.20 intra pe cei de 6000 (as vrea sa pun 300 m de calitate iar restul ceva de umplutura fara sa mut firul de pe un tambur pe altul)
Stiu ca ati avut un topic cu formula de calcul a capacitatii dar nu mai stiu care e.
Multumesc.
Cu stima Razvan Roman

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”