NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
ilo
Mesaje: 478
Membru din: Joi Oct 16, 2014 9:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de ilo »

un pret pentru noua mulineta cand va fi disponibil? sau macar orientativ

catalos
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de catalos »

multumesc de raspuns. Mi-a placut mulineta din prezentare si chiar sunt interesat de achizitie (prin august am inteles...). Sincer eu as merge pe varianta cu rulment, chiar daca face zgomot. Oricum, la rapiditatea cu care evolueaza tehnologia, cu siguranta in 2-3 ani, vor apare alte "inginerii", care te vor determina sa schimbi "utilajele" :).

PS. Pacat ca din motive de plictiseala sau fiind traumatizat in copilarie, se polueaza unele discutii. Nu intotdeauna cel care are un numar mare de postari e si inteligent. No comment!
Nu te pune cu prostul, ca are mintea mai odihnita!!!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re:

Mesaj de Dan Mitranescu »

osc1or scrie:Nu stiu ce are ultegra ci4 la galet dar si ea scoate un suierat pe recuperare?
Eu as alege varianta cu rulment, prefer sa stau linistit pe balta ca nu imi joaca feste de functionare echipamentul decat sa ciulesc urechile cand recuperez si sa nu aud nimjc :)

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Si eu ca pescar gandesc la fel, dar comercial trebuie sa vad si partea de fineturi.
Daca se poate gasi o solutie, de ce nu.
P.S. oricum, a intrat si fabrica in "studiu". Cred ca au realizat importanta aspectului. M-am imprietenit cu ei pentru sesizare. :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

Gabi si Lucian, dupa ce va racoriti :) si va cititi mesajele, o sa le sterg .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

catalos scrie:multumesc de raspuns. Mi-a placut mulineta din prezentare si chiar sunt interesat de achizitie (prin august am inteles...). Sincer eu as merge pe varianta cu rulment, chiar daca face zgomot. Oricum, la rapiditatea cu care evolueaza tehnologia, cu siguranta in 2-3 ani, vor apare alte "inginerii", care te vor determina sa schimbi "utilajele" :).

PS. Pacat ca din motive de plictiseala sau fiind traumatizat in copilarie, se polueaza unele discutii. Nu intotdeauna cel care are un numar mare de postari e si inteligent. No comment!
Lipsa acestui "zgomot" incanta foarte multi pescari, chiar daca nu este deloc deranjant, existand pe majoritatea mulinetelor de pe piata.
Si eu, atat timp cat nu am stiut ca este zgomot normal de la rulmentul de la galet, credeam ca vine din interior de la o prelucrare cu mici abateri a angrenajului.
Acum nu mai am nicio grija, dar cati pescari depisteaza asta ( inca nu am auzit aspectul asta pana acum ), sau cati citesc Crapmania.Foarte multi :D , dar nu este suficient.
P.S. acum a intervenit si ambitia. O rezolvam si pe asta. :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilo scrie:un pret pentru noua mulineta cand va fi disponibil? sau macar orientativ
Pana acum stiu de 450 lei la cea de top si varianta similara ( cu modificarile discutate anterior ), putin peste 300 lei.

catalos
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de catalos »

Tamburi separati la vanzare, vor fi disponibili?
Nu te pune cu prostul, ca are mintea mai odihnita!!!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

catalos scrie:Tamburi separati la vanzare, vor fi disponibili?
Da, aducem si tamburi separati.
Stiu cat conteaza acest lucru, motiv pentru care si pe TD6000 am tinut cont de aspect.

lucybolta
Mesaje: 26
Membru din: Mar Iun 27, 2017 20:55
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de lucybolta »

Salut Dane,

Talpicii pentru swingere au ajuns?
Si avertizorii suplimentari 2018 mai ajung ?

Mersi si felicitari pentru locul 3 de la CN. :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

lucybolta scrie:Salut Dane,

Talpicii pentru swingere au ajuns?
Si avertizorii suplimentari 2018 mai ajung ?

Mersi si felicitari pentru locul 3 de la CN. :wink:
Talpicile au ajuns. Setul de 4 bucăți costa 10 lei.
Le am în magazin, dar încă nu am avut timp sa le punem și pe site, ... pentru ca au venit și avertizorii, rod pod inox, swingere , saltele primire cu cadru, paturi,scaune, ... plus multe alte maruntisuri.
Vor apărea cat de curând și pe site.
P.S. mulțumesc pentru felicitări. Un rezultat frumos, chiar dacă ținteam mai sus . Personal îl făceam și dacă stăteam acasă. :))

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”