RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de vioril »

Buna seara dragilor !!!

Sincer nu am mai intrat pe forumurile de pescuit cam de 5- 6 luni iar acum , cand am revenit putin pe aici , vad ca sunteti BINE , va distrati in continuare , nimic nou . BRAVO !!!!! sa va tineti de obiceiuri in continuare .

Frumos topicul cu Vali zis si Vijelie , apetisant si acest topic , si nu pot decat sa intreb si eu : MAI AVETI SI ALTE SUBIECTE IN ACEASTA IARNA IN PROGRAM ? nu de alta dar ........... poate va vad si pe la TV . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


hai BAFTA !!!


O SEARA MINUNATA SI UN AN PLIN DE IMPLINIRI VA DORESC !
catch & release DOAR DACA E CAZUL

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de pescarusull »

Decat sa va consumati energia pe forum mai bine mergeti frate la fomei.
Cred ca asta va lipseste. Sunteti "ne plimbati".
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de gabi1 »

pescarusull scrie:Decat sa va consumati energia pe forum mai bine mergeti frate la fomei.
Cred ca asta va lipseste. Sunteti "ne plimbati".
Nu te-ai saturat de Borcea?
Instigi la adulter gospodari asezati si familisti convinsi.
Sa-ti fie rusine!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de pescarusull »

gabi1 scrie:
pescarusull scrie:Decat sa va consumati energia pe forum mai bine mergeti frate la fomei.
Cred ca asta va lipseste. Sunteti "ne plimbati".
Nu te-ai saturat de Borcea?
Instigi la adulter gospodari asezati si familisti convinsi.
Sa-ti fie rusine!
E vorba de bratul Borcea ?
Si rusine chiar imi e.
Ma rusinez cand citesc atatea tampenii.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lao scrie:
Andrei91 scrie:Da tu ce scri in declaratie Lao, ca te-a injurat pe un forum ? Vai mama voastra de sifoane, parca esti fetita mergi la politie pentru o injuratura pe forum.
Nu, am un screenshot si cu amenintare.
Si nu stiu care e mai fetita intre mine si el.
Are nr, poa sa ma sun sa o rezolve barbateste, fara injuraturi si amenintari pe pm. Sau ca ma da in judecata pt nus ce a visat el la pranz...
Insa el o da ca nu e depistabil nr, nici nu stiu cum sa interpretez.
============================================
Nu stii nimic, ca sa te duci la tribunal iti trebuie o reclamtie de la politie. Avocatul lu peste care esti avocat pe forum.
Fara declaratie tribunalul face pisu pe matale.
Deci aberezi la greu, si te dai victima si interesant. Hai ca esti fetita.
Tu vrei sa o rezolvi barbateste la telefon, eu vreau sa-ti aflu adresa, ... ca sa te dau direct in judecata, fara politie. Stiu eu ca se poate.
De sunat nu te sun, pentru ca ai zis ca-mi inchizi.
Adresa o vreau si numele.
P.S. daca vrei un screenshot cu "amenintarea", am eu tot ce doresti.

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de iulius_gherase »

Insulta si calomnia sunt dezincriminate penal...nu aveti ce merge la politie sau parchet ca vor neinceperea urmaririi penale din start...nu sunt fapte penale...e o intreaga dezbatere juridica pe tema asta,bah a fost declarata neconstitutionala Abrogarea,bah parlamentul trebuia sa le incrimineze iarasi si nu a facut, bah au fost abrogate.inalta curte spune una, curtea constitutionala alta,parlamentul doarme...singura solutie pe cale civila cu actiune in raspundere civila delictuala
Trebuie să știți că puteți apela și la prevederile art. 3 pct. 1 din Legea nr 61/1991 privind sancţionarea faptelor de încãlcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice. Conform articolului menționat, săvârşirea în public de fapte, acte sau gesturi obscene, proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare, ameninţări cu acte de violenţă împotriva persoanelor sau bunurilor acestora, de natură să tulbure ordinea şi liniştea publică sau să provoace indignarea cetăţenilor ori să lezeze demnitatea şi onoarea acestora sau a instituţiilor publice sancționează cu amendă cuprinsă între 200 si 1000 lei;numai ca aici e cam greu sa gasesti cine sa aplice sanctiunea
Se freaca pe maini avocatii vostrii cu un astfel de proces civil in care singurii care castiga ghici cine sunt:))
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Dan Mitranescu »

Asta ca sa vedem exact ce se intampla cand iti bati joc de oameni dupa bunul plac pe forumuri . Cand poti sa spui orice, fara argumente si fara o bruma de bun simt. Cand sub anonimat crezi ca poti face orice.
Nu ma pricep la legi in amanunt, dar multe le-am intuit prin logica si omenie.
Acum cred ca am dreptate si am sa investesc pentru a afla asta.

Alex_Sebastian
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Sep 27, 2014 10:11
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de Alex_Sebastian »

siropoasa telenovela, oricum acum am inteles de ce sa a pus anunt cu nu mai cumparati MTX 14 si class. E CLAR nu are vreme de productie si vanzare, procese lungi si costisitoare :mrgreen:
SUCCESE !!!

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de iulius_gherase »

Dreptul la libera exprimare vine si cu niste obligatii...e cam inteles gresit dreptul asta cam cum si democratia a foat gresit inteleasa:aveti drepturi fratilor,dar si obligatii...merg mana in mana...dreptul la libera exprimare a unui individ nu trebuie sa lezeze dreptul la respectarea demnitatii unui alt individ
Ultima oară modificat Sâm Ian 16, 2016 20:56 de către iulius_gherase, modificat 1 dată în total.
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: RUGAMINTE CATRE MEMBRII FORUMULUI

Mesaj de petre iulian »

Alex_Sebastian scrie:siropoasa telenovela, oricum acum am inteles de ce sa a pus anunt cu nu mai cumparati MTX 14 si class. E CLAR nu are vreme de productie si vanzare, procese lungi si costisitoare :mrgreen:
SUCCESE !!!
-------

:D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”