De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

jugarucristian scrie:4.La acest CN putea participa oricine este membru al unui club care este afiliat la federatie,
stimate sportiv federal , excrementul care se autointituleaza presedintele federatiei sub tutela caruia v-ati desfasurat talentul la Sarulesti a denumit mascarada de saptamana trecuta FINALA :!: :!:

O FINALA inseamna faza terminala ,ultima etapa a unei competitii in speta de fata , ca sa intelegi de fapt ce inseamna o intrecere intre valorile din fenomen poti urmari topicul despre campionatul national de la Corbu de acum o luna , ceea ce s-a intamplat acolo a fost o miuta intre baieti ( cativa baieti ! )

pentru ceea ce ati facut la Sarulesti eu personal va felicit , pe o vreme caniculara si intr-o perioada capricioasa nu este de mirare sa se prinda asa iar valoarea de pescar a lui Ghiti este incontestabia , sunt convins ca si in campionatul AGVPS de la Corbu ataca podiumul
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de jugarucristian »

Cristi Y scrie:
jugarucristian scrie:4.La acest CN putea participa oricine este membru al unui club care este afiliat la federatie,
stimate sportiv federal , excrementul care se autointituleaza presedintele federatiei sub tutela caruia v-ati desfasurat talentul la Sarulesti a denumit mascarada de saptamana trecuta FINALA :!: :!:

O FINALA inseamna faza terminala ,ultima etapa a unei competitii in speta de fata , ca sa intelegi de fapt ce inseamna o intrecere intre valorile din fenomen poti urmari topicul despre campionatul national de la Corbu de acum o luna , ceea ce s-a intamplat acolo a fost o miuta intre baieti ( cativa baieti ! )

pentru ceea ce ati facut la Sarulesti eu personal va felicit , pe o vreme caniculara si intr-o perioada capricioasa nu este de mirare sa se prinda asa iar valoarea de pescar a lui Ghiti este incontestabia , sunt convins ca si in campionatul AGVPS de la Corbu ataca podiumul
Multumesc pentru felicitari!
Au fost baieti care nu au avut unde sa se adaposteasca de vremea caniculara, nu au avut pavilion, ci doar 1 umbrela sau 2 si ce au mai inventat ei pe acolo, au suferit cumplit.
La finalul concursului erau baieti cu basici pe spate de marimea unei monezi de 10 bani din cauza soarelui, deci te asigur ca au fost si concurenti care au suferit si cu toate acestea nimeni nu a cedat.
Eu am vorbit doar despre ce s-a intamplat pe balta,m-a interesat doar intecerea in sine si nu am nimic de impartit cu nimeni.
Incercam sa explic ca pestele nu a mancat pe toata balta, idiferent ce momeli foloseai,cat de departe/aproape pescuiai.
Si daca domnul care spune ca are peste 50 de partide pe Sarulesti spune ca nu am stiut noi sa pescuim, poate este pescar de platica si nu stie ce peste s-a punctat in concursul acesta si tin sa il anunt ca si eu cu partenerul meu am prins peste 15 kg de platica pana la finalul concursului, iar la un moment dat prindeam platica la bile de 24 tari.
Chiar imi doresc sa faca si el o partida zilele acestea pe Sarulesti si sa vedem si noi rezultatele.
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

si inca o remarca personala vis a vis de conditiile oferite pentru acest concurs , nici pe departe Sarulestiul nu este o balta de pescuit " aruncat " , 72 de ore , este una dintre cele mai spectaculoase balti de crap dar in acelasi timp foarte dezechilibrate locurile , poti avea sanse foarte mari sa tragi la sorti un loc de "0" si sa te culci , ideea unei FINALE este sa departajeze intr-un mod cat mai echilibrat valoarea si sa elimine hazardul
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de DumiD »

Si totusi cele peste 30 de kilograme de peste prins intr-o finala de cn ar trebui sa inchida gura oricarui carcotas. Lumea comenteaza in continuare fara motiv...

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:Si totusi cele peste 30 de kilograme de peste prins intr-o finala de cn ar trebui sa inchida gura oricarui carcotas. Lumea comenteaza in continuare fara motiv...
Ptr. o finala de CNa federatiei s-a prins suficient de bine ... problema e ca n-a prins toata lumea, ci doar 5 din 13 echipe ! :D
Acuma priviind lucrurile mai serios ... daca se vroia o finala serioasa se alegea o balta cu standuri mai echilibrate, care sa intruneasca inclusiv cerintele CIPS in materie de populatie piscicola. Parerea mea e ca au luat balta moka, la troc cu certificatul ala de omlogare, ptr. ca la ce avalansa de echipe se anuntau a fi inscrise din partea a celor 10 cluburi membre ale federatiei nu aveau nevoie de un luciu de apa atat de mare si atat de capricios la pescuitul din mana cum e Saruestiul. As mai mentiona o parere personala ...meritul in organizarea acestui concurs revine in totalitate lui Sorin Rudeanu iar El Grande Presidente ar trebui sa relizeze ca fara Rudeanu, nici in ziua de azi nu facea vreun concurs de pescuit la crap. Acelasi Sorin Rudeanu e unul dintre reprezentantii vechii generatii de pescari de copetitie pe care El Grande Presidente se tot pisa in public afirmanda ca sunt niste ratati care vor fi inlocuiti cu adevaratii pescari sportivi legitimati la cele mai puternice si potente financiar cluburi cu CIS din Romania. Am vazut cat de tari sunt cluburile membre ale federatiei, am vazut ce de antrenori federali au ele, am vazut ce de echipe valoroase au pregatite de CN, cum stau medicii, pompierii si arbitrii in stand by sa intervina ... inca o data, federatia sulii, fara pescarii astia "batrani" e ZERO !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

gor965 scrie:... inca o data, federatia sulii, fara pescarii astia "batrani" e ZERO !
Esti amabil, George.
Pe lumea asta unii au creat Capela Sixtina, altii s-au scobit in nas Imagine. Eu am vazut si una si alta, iar cei din urma sunt primitivi, cel putin in comparatie. Asta e, capul sus...Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de jugarucristian »

Oare ce se intampla si pe CORBU ???? Nici baietii astia nu stiu sa pescuiasca ?
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de george tomescu »

jugarucristian scrie:Oare ce se intampla si pe CORBU ???? Nici baietii astia nu stiu sa pescuiasca ?
Despre ce vorbesti?
Confunzi evenimentele, iar comparatia ... e departe de realitate!!!
Pana una alta s-a prins in prima juma' de zi cat la voi in trei zile ... si finalul e departe ...
CS APS

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de jugarucristian »

Si pentru Corbu este normal ca in aproape 24 de ore sa se prinda doar 6 pesti?
Si sunt echipe care inca nu au punctat pana la aceasta ora, din ce vad pe clasament....
In fine, nu vreau sa mai spun nimic...nu vreau sa se ajunga la altceva :)
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de george tomescu »

jugarucristian scrie:Si pentru Corbu este normal ca in aproape 24 de ore sa se prinda doar 6 pesti?
Si sunt echipe care inca nu au punctat pana la aceasta ora, din ce vad pe clasament....
In fine, nu vreau sa mai spun nimic...nu vreau sa se ajunga la altceva :)
Prietene, e cantarul de seara.
Pestii aia au fost prinsi pe caldura mai mare decat aia care ati avut-o voi la Sarulesti.
Nu mai compara una cu alta ca nu e de comparat. Sunt balti total diferite.
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”