Hai sa-l ajutam pe Gica !

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de ady10 »

cornel.s scrie:Deci nu vreau sa punem problema de donatii ca nu e o suma considerabila ci doar de gest. Noi din grup i-am adus masina pe platforma si mai facem una alta. L-ar incalzi si pe el sa stie ca pescuitul asta nu inseamna numai intrigi, barfe si balarii ci o mare familie, dupa cum se invoca cand nu se mai gasesc cuvinte pentru aburit.

Salut!

As vrea sa ajut. Sunt dispus sa platesc cei 550 ron insa exista o problema..nu sunt in tara si banii nu ii pot plati decat prin transfer bancar ceea ce insemna ca va trebui sa-i platesc in avans..
Ar trebui ca cineva sa intre in contact cu vanzatorul si sa se asigure ca scaunul ajunge la destinatie..
Multumesc!
O viata avem..

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

ady10 scrie:
cornel.s scrie:Deci nu vreau sa punem problema de donatii ca nu e o suma considerabila ci doar de gest. Noi din grup i-am adus masina pe platforma si mai facem una alta. L-ar incalzi si pe el sa stie ca pescuitul asta nu inseamna numai intrigi, barfe si balarii ci o mare familie, dupa cum se invoca cand nu se mai gasesc cuvinte pentru aburit.

Salut!

As vrea sa ajut. Sunt dispus sa platesc cei 550 ron insa exista o problema..nu sunt in tara si banii nu ii pot plati decat prin transfer bancar ceea ce insemna ca va trebui sa-i platesc in avans..
Ar trebui ca cineva sa intre in contact cu vanzatorul si sa se asigure ca scaunul ajunge la destinatie..
Multumesc!
Adi noi iti multumim, dar tocmai ziceam ca avem bani sa-l luam numai ca vroiam sa atrag in proiectul asta cat mai multi. Ceva de genul:
- Salut Misule! Am venit sa te scoatem din spital. (cu scaunul bineinteles)
-Cine sa ma scoata ca esti singur?!
-Eu si cu baietii care s-au gandit sa fie partasi cu tine la perioada asta. Uite lista.
sau alt scenariu.
Am mai participat la actiuni de-astea si privesti omul in ochi cum se emotioneaza pana la lacrimi si prinde curaj sa treaca prin necaz. Plus ca il tine in continuare in mijlocul oamenilor, ceea ce-i face bine la moral pe termen lung.
Altfel se cumpara un scaun, i se pune nevestisii in brate si descurcate frate ca mai trec eu pe la voi :oops: .
Plus ca topicul asta zic eu ca nu se justifica daca nu are implicatii directe decat sa mai intretina o modestie intruchipata.
Cu scuzele de rigoare, bineinteles!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

Si ramane aici intre noi dupa ce nu va mai avea nevoie, cu ajutorul lui Dumnezeu, de el.
Urban culture.

ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de ady10 »

cornel.s scrie:Si ramane aici intre noi dupa ce nu va mai avea nevoie, cu ajutorul lui Dumnezeu, de el.
..pai si mai pot sa va ajut ca nu imi este f clar..?

Salut!
O viata avem..

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

Deja intentia ta face mult. Ma gandesc ca daca ne adunam vreo 10 insi ar veni 50 de caciula. La 20 ar fi 25 de lei de om. Important ar fi sa fim mai multi din lumea asta in care a pasit si el. Timid ce-i drept. Vreo 10 insi cel putin pun eu deja pe lista. Daca mai vrea cineva incerc sa centralizez o situatie si-om mai vedea.

1. cornel.s
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

Adi am sa te trec si pe tine pe lista si vedem daca se concretizeaza. Nu totdeauna reusesc actiunile astea sociale, sa le zicem.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

1. cornel.s
2. Adi 10
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

3. Toxic32 - care mai doneaza si un cadru metalic. Multumesc in numele meu si al baietilor pe care ii reprezint.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hai sa-l ajutam pe Gica !

Mesaj de miyagi »

4. Tataie-Cristi.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”