Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
lazarini
Mesaje: 81
Membru din: Mie Iun 22, 2005 11:56
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de lazarini »

bogdanpesc scrie:Trebuie sa existe o explicatie logica,ori s-a apucat de fumat chestii care ii afecteaza neuronul ori nu-si mai ia medicamentele ori ia doza dubla-tripla ...ceva trebuie sa fie
Nu ai cum sa postezi asa ceva daca esti normal la cap.Toata suflarea pescareasca stie ca nu ai organizat nimic in ultimii doi ani si tu sustii contrariu....esti incredibil...maine te crezi Napoleon si postezi aici ce batalii ai castigat....nasol coane Fanica ,nasol
Nu, explicatia consta in faptul ca omul se crede mult prea destept fata de cei carora li se adreseaza.
Daca urmaresti raspunsul vei constata ca a mentionat doar faptul ca ”Federatia a organizat in fiecare an Campionatele nationale si a acordat titlurile de Campioni nationali” fara a preciza ca este vorba de campionate de crap, desi intrebarea viza clar doar aceasta categorie de competitii.
Drept pentru care va aparea imediat si va sustine ca afirmatia sa este adevarata, FRPS chiar a organizat in fiecare an niste simulacre de competitii la stationar si feeder, motiv pentru care lumea e proasta si el e singurul destept de prin zona.
E o metoda de manipulare de doi bani, de la un om de doi bani.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Alexandru Popescu scrie:
Daca asa este, unde au fost publicate? unde putem vedea cine au fost campionii nationali, cum ii cheama din ce oras sunt. Unde a avut loc competitia, regulamentul, etc. Am nevoie sa ma pregatesc pentru urmatorul. Nu locuiesc in tara si vin special pentru asa ceva. PROMIT! si cu 3000 de eur in plus....
In 2016 pe Lacul Hermes Peris. Exista o pagina pe Facebook intitulata Campionatul National de pescuit sportiv - Competitii oficiale. Evident, ele sunt evidentiate in documentele federatiei.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Stefan Popescu scrie:
Alexandru Popescu scrie:
Daca asa este, unde au fost publicate? unde putem vedea cine au fost campionii nationali, cum ii cheama din ce oras sunt. Unde a avut loc competitia, regulamentul, etc. Am nevoie sa ma pregatesc pentru urmatorul. Nu locuiesc in tara si vin special pentru asa ceva. PROMIT! si cu 3000 de eur in plus....
In 2016 pe Lacul Hermes Peris. Exista o pagina pe Facebook intitulata Campionatul National de pescuit sportiv - Competitii oficiale. Evident, ele sunt evidentiate in documentele federatiei.
Deci si federatia asta super profesionista tot pe feisbuc o arde.
Si pt 2017? unde gasim? pe hi5?
Critic echilibrat

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Anti FRPS »

Federatia a organizat in fiecare an Campionatele nationale si a acordat titlurile de Campioni nationali.


Hai sictir ....!

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Popescu »

Stefan Popescu scrie:
Alexandru Popescu scrie:
Daca asa este, unde au fost publicate? unde putem vedea cine au fost campionii nationali, cum ii cheama din ce oras sunt. Unde a avut loc competitia, regulamentul, etc. Am nevoie sa ma pregatesc pentru urmatorul. Nu locuiesc in tara si vin special pentru asa ceva. PROMIT! si cu 3000 de eur in plus....
In 2016 pe Lacul Hermes Peris. Exista o pagina pe Facebook intitulata Campionatul National de pescuit sportiv - Competitii oficiale. Evident, ele sunt evidentiate in documentele federatiei.
Si 2015 si 2017 ?


In 2016 te rog sa ne dai mai multe detalii. NU ma intereseaza ca le ai in arhiva federatiei. Te rog raspunde complet la intrebare nu pe alese nu partial.
...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Oricum din cate imi amintesc de pe la pescarii care au avut placerea sa participe la acel mirific CN al FRP de pe Hermes din 2016, nu erau nici macar niste amarate de cupe puse in joc... O organizare de exceptie a fost...
Iar castigatorii cred ca s-au calificat la cupa intarnationala de pe Sarulesti din 2018 la care e nea popey nou patron
Critic echilibrat

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Parca o echipa din Turda a castigat Campionatul National de crap. In 2017 nu am organizat intrucat unii au incercat sa preia federatia si MTS ne-a taiat finantarea pentru anul 2017. In atare situtie, nu am tinut competitii decat la stationar si feeder (seniori, tineret si veterani). Cam asta ar fi.
NB Federatia are o comisie care se ocupa de competitii, o comisie de aritrii si persoane desemnate sa se ocupe de organizare (pregatire pista, observator federal, etc.) Nu presedintele organizeaza competitiile. Si o parte dintre cei care arbitreaza pe la crap au absolvit cursurile de arbitru organizat de federatie. Pe unii i-am ajutat chiar sa ajunga antrenori.

PS La federatie nu se platesc taxe de participare. Si retine un lucru simplu. Pescuitul sportiv nu se reduce doar la pescuitul lacrap. Are 24 de probe sportive.

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Popescu »

Stefan Popescu scrie:Parca o echipa din Turda a castigat Campionatul National de crap. In 2017 nu am organizat intrucat unii au incercat sa preia federatia si MTS ne-a taiat finantarea pentru anul 2017. In atare situtie, nu am tinut competitii decat la stationar si feeder (seniori, tineret si veterani). Cam asta ar fi.
NB Federatia are o comisie care se ocupa de competitii, o comisie de aritrii si persoane desemnate sa se ocupe de organizare (pregatire pista, observator federal, etc.) Nu presedintele organizeaza competitiile. Si o parte dintre cei care arbitreaza pe la crap au absolvit cursurile de arbitru organizat de federatie. Pe unii i-am ajutat chiar sa ajunga antrenori.

PS La federatie nu se platesc taxe de participare. Si retine un lucru simplu. Pescuitul sportiv nu se reduce doar la pescuitul lacrap. Are 24 de probe sportive.
Deci sa inteleg ca doar in 2016 ai organizat, perfect pana acum.
Te rog sa-mi spui regulamentul de participare din 2016, unde este? Vreau sa il citesc.
Vreau un clasament al loturilor participante. Presupun ca a fost participarea pe lot ....
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Popescu »

Daca ma trimit pe facebook sa vad cum acea pagina are 400 like`uri, te rog sa ii dai delete. Este egala cu zero in fata oricarui om. Gor daca posteaza o poze, primeste mai multe like`uri. Asadar din punct de vedere al vizibilitatii si promovarii evenimentului, cel din 2016 este zero. Este doar parerea mea si nu vreau sa mi-o schimb . Te rog sa raspunzi complet !
...

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de bogdanpesc »

Stefan Popescu scrie:Parca o echipa din Turda a castigat Campionatul National de crap. In 2017 nu am organizat intrucat unii au incercat sa preia federatia si MTS ne-a taiat finantarea pentru anul 2017. In atare situtie, nu am tinut competitii decat la stationar si feeder (seniori, tineret si veterani). Cam asta ar fi.
NB Federatia are o comisie care se ocupa de competitii, o comisie de aritrii si persoane desemnate sa se ocupe de organizare (pregatire pista, observator federal, etc.) Nu presedintele organizeaza competitiile. Si o parte dintre cei care arbitreaza pe la crap au absolvit cursurile de arbitru organizat de federatie. Pe unii i-am ajutat chiar sa ajunga antrenori.

PS La federatie nu se platesc taxe de participare. Si retine un lucru simplu. Pescuitul sportiv nu se reduce doar la pescuitul lacrap. Are 24 de probe sportive.
Ma apuca ameteala...zii zau...adicalea CN de crap l-ai ratat ...dar in schimb ai organizat celelalte 23 de probe sportive....bine-ti spune cine-ti spune....mars in gaura din care ai iesit si sa iesi de acolo atunci cand ai ceva palpapibil de zis....atragere de sponsori viabili , organizari reale de competitii , afilierea la CIPS....adica lucruri demne de o federatie...nu procese interminabile,nu amenintari ,cauta sa construiesti, nu sa darami ce au cladit altii pe munca ,timpul si banii lor
Esti penibil
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”