Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie:gorr, punctul tău de vedere este doar o părere personală. Poți să o povestești la nepoți. Tu nu ești în situația în care propria ta țară să nu-ți recunoască o performanță sportivă pentru care ai cheltuit timp și bani. Iar faptul că sa ajuns în situația asta este și din cauza unor guristi ca voi care nu fac decât să manipuleze pescarii. Știi la fel de bine ca mine ca 90% din pescari îmi dau dreptate. Cât despre afilierea federației este o chestiune care nu te privește pe tine.
Pigulici, cand spui tara, te referi la liota aia de birocrati publici de prin ministere, parlament, si pesedintie? In mintea aia bolnava, iti inchipui ca esti salvatorul pescuitului din Romania? Te visezi in fruntea bucatelor, impaunandu-te alaturi de campionii nationali si mondiali, aia care, acum, in conceptia ta, sunt nimeni in pescuit ? Te vezi stapan pe gramezile de bani care vor veni, pasamite, de la buget catre pescuit?

Te-a oprit cineva, in afara de sminteala proprie, sa faci din srl-ul ala de-i zici tu Federatie, o alternativa viabila la AGVPSR, pe plan intern? O alternativa la care pescarii sa adere de buna-voie si din convingere? In loc sa faci chestiile astea, de ani intregi, te ocupi doar de procese, amenintari, jigniri si minciuni prin omisiune.

Pigulici, esti decuplat total de lumea reala, un dement schizofrenic si paranoic care umbla in libertate si care, oriunde i se permite, isi varsa laturile si elucubratiile. Internarea ta la izolare ar fi doar un act de minima igiena.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de Stefan Popescu »

Ce poți să ceri de la un idiot care nici acum, după ani de discuții nu a înțeles că în federație nu intra sportivi, ci cluburi sportive?
Frustrarea se simte în fiecare cuvânt din text. Te regăsești ionut72?67

Avatar utilizator
Ionut Simion
Mesaje: 114
Membru din: Joi Mai 24, 2018 16:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de Ionut Simion »

Stefan Popescu scrie:Ce poți să ceri de la un idiot care nici acum, după ani de discuții nu a înțeles că în federație nu intra sportivi, ci cluburi sportive?
Frustrarea se simte în fiecare cuvânt din text. Te regăsești ionut72?67
Asta e atat de redus, incat nu-si imagineaza cat rau isi face singur prince aceste jigniri :))

Ca sa fiu ontopic, doresc si eu un raspuns la urmatoarea intrebare:

Daca prin absurd, maine deschid un club de pescuit sportiv, cu ce ma ajuta federatia popescu? care sunt avantajele si cum ma motiveaza federatia popescu sa nu particip la "brailele" agvps. Ce a facut federatia ta de cand s-a infiintat pana in prezent. Care sunt oamenii tai profesionisti, capabil de a organiza campionate, evenimente oficiale si care este experienta lor in domeniu? tu ce experienta ai?

lazarini
Mesaje: 81
Membru din: Mie Iun 22, 2005 11:56
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de lazarini »

Ionut Simion scrie:Daca prin absurd, maine deschid un club de pescuit sportiv, cu ce ma ajuta federatia popescu? care sunt avantajele si cum ma motiveaza federatia popescu sa nu particip la "brailele" agvps. Ce a facut federatia ta de cand s-a infiintat pana in prezent. Care sunt oamenii tai profesionisti, capabil de a organiza campionate, evenimente oficiale si care este experienta lor in domeniu? tu ce experienta ai?
Popescu dixit:
"Nu organizarea campionatului de pescuit a fost principalul scop al infiintarii federatiei, ci crearea cadrului legal necesar organizarii, administrarii si reglementarii practicarii pescuitului sportiv. In scurt timp federatia va aproba regulamentele de practicare pe fiecare proba sportiva, care, place sau nu, vor deveni legile practicarii pescuitului sportiv in Romania."

Deci nu-l mai bateti la cap cu tot felul de intrebari sacaitoare, scopul federatiei este cu totul altul decat banuiti voi.
Si nici nu-i vorba de banii recreativilor ori cei de la buget, carcotasilor!

Avatar utilizator
Ionut Simion
Mesaje: 114
Membru din: Joi Mai 24, 2018 16:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de Ionut Simion »

lazarini scrie:
Ionut Simion scrie:Daca prin absurd, maine deschid un club de pescuit sportiv, cu ce ma ajuta federatia popescu? care sunt avantajele si cum ma motiveaza federatia popescu sa nu particip la "brailele" agvps. Ce a facut federatia ta de cand s-a infiintat pana in prezent. Care sunt oamenii tai profesionisti, capabil de a organiza campionate, evenimente oficiale si care este experienta lor in domeniu? tu ce experienta ai?
Popescu dixit:
"Nu organizarea campionatului de pescuit a fost principalul scop al infiintarii federatiei, ci crearea cadrului legal necesar organizarii, administrarii si reglementarii practicarii pescuitului sportiv. In scurt timp federatia va aproba regulamentele de practicare pe fiecare proba sportiva, care, place sau nu, vor deveni legile practicarii pescuitului sportiv in Romania."

Deci nu-l mai bateti la cap cu tot felul de intrebari sacaitoare, scopul federatiei este cu totul altul decat banuiti voi.
Si nici nu-i vorba de banii recreativilor ori cei de la buget, carcotasilor!
Si cine sunt oameni care propun/voteaza/aproba acest regulament care trebuie sa devina bibilia pescarului sportiv? Ce experienta au in acest domeniu, ce realizari au pentru Romania in materie de pescuit sportiv? Nu e dreptul nostru sa stim? Sau cum ... regulamentele le vor face oameni carora daca le zici sa-ti dea markeru din trusa ... se duc la mega image sa cumpere unu ?

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:Ce poți să ceri de la un idiot care nici acum, după ani de discuții nu a înțeles că în federație nu intra sportivi, ci cluburi sportive?
Frustrarea se simte în fiecare cuvânt din text. Te regăsești ionut72?67
Si eu iti spun de ani de zile ca esti un idiot, dar tu nu vrei sa crezi, pentru ca sti deja ca esti, daca noi ( sportivii ) nu vrem la federatie nici cluburile noastre nu or sa vina....ai prins-o?

Tu nici acum nu vrei sa intelegi ca NOI decidem daca cluburile pe care le reprezentam intra sau nu in Federatie.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Hai sa te lămuresc.
În primul rând, prin federație poți participa la competițiile oficiale ale României. Pentru asta, federația nu percepe taxe de participare.
Titlurile obținute sunt recunoscute și recompensate de statul român.
După ultimele modificări aduse legii sportului, sportivii de performanță este obligatoriu să fie autorizați de federație. În baza autorizației se pot legitima la cluburi sportive și pot încheia contracte de activități sportive și pot realiza venituri.
De ce nu vin sportivii la cluburile din federație? Este simplu. Cineva le bagă în cap că nu pot merge la Campionate mondiale decât prin agvpsr. Și mitul ăsta se va volatiliza cât de curând.
Despre specialiști? Federația are deja 42 de arbitrii atestați conform legii. Am deschis cursuri de antrenori pe care unii le-au și absolvit și sunt deja atestați, având carnete de antrenori. Singurul repetent este chiar Andrei Vladeanu, care nu a reușit să termine școala, deși l-am trimis la școală fără să dea examen de admitere.
Cam asta am făcut eu.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de Stefan Popescu »

Alexandru Mihai scrie:
Stefan Popescu scrie:Ce poți să ceri de la un idiot care nici acum, după ani de discuții nu a înțeles că în federație nu intra sportivi, ci cluburi sportive?
Frustrarea se simte în fiecare cuvânt din text. Te regăsești ionut72?67
Si eu iti spun de ani de zile ca esti un idiot, dar tu nu vrei sa crezi, pentru ca sti deja ca esti, daca noi ( sportivii ) nu vrem la federatie nici cluburile noastre nu or sa vina....ai prins-o?

Tu nici acum nu vrei sa intelegi ca NOI decidem daca cluburile pe care le reprezentam intra sau nu in Federatie.
Nu voi decideti dacă întrați sau nu în federație. Decizia este a adunării generale a federației. Cluburile pot solicita sau nu afilierea. Dar, apropo, tu în numele cărui club vorbești? Ai clubul tău sau ești legitimat la un club?

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Intrebari despre CNů

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:[img]
    [/img]
    Alexandru Mihai scrie:
    Stefan Popescu scrie:Ce poți să ceri de la un idiot care nici acum, după ani de discuții nu a înțeles că în federație nu intra sportivi, ci cluburi sportive?
    Frustrarea se simte în fiecare cuvânt din text. Te regăsești ionut72?67
    Si eu iti spun de ani de zile ca esti un idiot, dar tu nu vrei sa crezi, pentru ca sti deja ca esti, daca noi ( sportivii ) nu vrem la federatie nici cluburile noastre nu or sa vina....ai prins-o?

    Tu nici acum nu vrei sa intelegi ca NOI decidem daca cluburile pe care le reprezentam intra sau nu in Federatie.
    Nu voi decideti dacă întrați sau nu în federație. Decizia este a adunării generale a federației. Cluburile pot solicita sau nu afilierea. Dar, apropo, tu în numele cărui club vorbești? Ai clubul tău sau ești legitimat la un club?

    Inca o data imi demonstrezi ca nu te pricepi la oameni si la felul lor de a gandi ( ti-a placut asta ? am fost mai elevat ) decizia de a ne afilia vine in urma consultarii cu noi!!!!

    Iti mai zic o data....daca noi nu vrem...nu vrea nici clubul.
    ''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

    Anthony Hopkins

    Stefan Popescu
    pescar de competitie
    Mesaje: 1786
    Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

    Re: Intrebari despre CN

    Mesaj de Stefan Popescu »

    Asta îmi dovedește două lucruri, :
    1. Ori ești idiot dacă îți închipui că într-un club decizia o iau sportivii (între noi fie spus voi nici nu sunteți sportivi atâta timp cât nu sunteți autorizați de federație )
    2. Clubul la care zici tu ca ești nu știu ce ori are un președinte idiot, ori este vreo asociație de bloc nerecunoscuta de MTS.
    Am ghicit?
    PS. Știu că nu vă place că numai sunteți la butoane.

    senzor planet
    Scrie răspuns

    Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”