Off Topic reloaded - Concurs balta Lazar

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de THL »

Bodi scrie:Apropo, d-le George Andreescu cine sunteti dvs in pescuit?
Poate raspundeti, totusi, la aceasta intrebare... Cat despre ce fel de oameni cunoasteti... ma abtin sa comentez!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de popescu59 »

Dl THL zis theo te-am rugat in nenumarate rinduri SA ITI REZOVI SINGUR PRESUPUSELE PROBLEME PE CARE PRETINZI CA LE AI CU DL SEBI patronul balti LAZAR. Nu ma intereseaza si nu este problema mea ce tepe v-ati tras voi intre voi este numai si numai problema voastra .
Problema mea este ca eu platesc pe acest site si promovez niste concursuri si cum postez eu pac vii si incepi cu polemici .
Acum hai sa spun tuturor cum sta treaba SI ROG MODERATORII SA NU STEARGA ACESTA POSTARE sa imi lase dreptul la replica .
Domnilor sa va explic cum sta trteaba intre THL si SEBI de la balta LAZAR.
In urma mai multor descinderi ale lui THL la balta Lazar unde a fost primit si omenit din belsug cu gratare si licori ale lui Bahus pe masura , daca dumnealui contesta acest fapt ii postez aici citeva poze de la asa zise picnicurile-pescuit pe care le-a facut pe balta Lazar .
Cum spuneam dupa mai multe descinderi ca un alai corespunzator dupa dinsul , fara ca macar sa plateasca 1 leu de cite ori a pescuit pe balta Lazar nu mai spun de mesele puse la picioare THL ia propus lui SEBI sa ii faca ceva emisiuni in care sa ii promoveze balta si pe care sa le difuzeze pe Antena 2 la emisiunea Mincinosi .
Ok darrrrrrrrrrrrrrrrrrr problema aici se pune THL cerindui lui Sebi suma de 1500 de eu de emisiune , nici decum THL sa plateasca ca filmeaza o emisiune pe balta cum de fapt se face .
S-a facut o emisiune cu scop de promovare a balti Lazar care in loc sa promoveze balta Lazar mai rau a dus-o in ripa .
Dupa ce a facut acea emisiune THL a discutat cu Sebi sa faca un concurs pe balta Lazar ca aduce el toata crema pescarilor din Romania la acel concurs.
Sebi ia spus lui THL domnule eu nu am balta pentru acei pescari care sunt profesionisti si mai bine nu promovezi acest concurs fiindca nu avem pestele care exista in baltile de top ca sa poti veni cu pescari de renume pe balta Lazar . La care THL ia spus lasa mai frate ca oameni vin la concurs cind le spun eu ca sa ma ajute ca si eu ii ajut pe ei. OK a spus Sebi faci cum crezi dar nu cred ca oamenii o sa fie multumiti de balta Lazar.
S-a promovat concursul cu o taxa de 12.000.000 lei echipa si s-au inscris 24 de concurenti in conjunctura cind acesta balta nu poate gazdui mai mult de 15-16 echipe la pescuit . Si acum vin necazurile , la data si ora concursului din cei 24 de inscrisi platitori ai sumei de 12 mil lei de echipa s-au prezentat 23 si 1 echipa cind a vazut conditiile de pescuit s-a retras din start . Conditiile de pescuit ereau urmatoarele pe 10 m lungime au fost aranjate cite 3 echipa sa pescuiasca in acest concurs , deci va dati sema ce hal de organizare a fost facuta de THL.
Acum urmeaza tragedia dupa 2 zile de concurs locul 1 a fost cistigat cu 30 kg de peste . Nu vreau sa dau numele acelor pescari care au participat la aceasta promovare a balti Lazar dar sa stiti ca printre ei s-au aflat si citiva pescari de top.
Deci cind Sebi a spus ca nu are balta de concurs pentru acei pescari a stiut clar ce ii spune lui THL.
La finalul concursului THL s-a ales cu ceva profit fiindca la balta nu a platit NIMIC deci a dat citeva cupe si citeva premii si fratilor a dat 150 litri de vin care nu l-au costat nici un leu fiindca a fost sponsorizat de Panciu prin interventia unui domn care poate confirma oricind.
Deci dupa ce a bagat in buzunare destui lei dupa ce a facut un concurs de tot risul , dupa ce si-a batut joc de balta LAZAR cu toate ca a fost avertizat de Sebi , nu a tinut cont de nimic la mijloc fiind vorba de cit profit va face de pe urma acestui concurs.
Acum apar problemele dupa toate incasarile facute dupa ce a facut acel concurs de s-a dus pomina THL a considerat ca SEBI ii este dator 1500 eu chipurile spune el ca Sebi trebuie sa ii plateasca filmarea facuta ,de tot risul. Chiar bataie de joc pe fata . Sunt curios cit plateste cel de la Pleasa pentru emisiunile facute de THL . Oricum mai devreme sau mai tirziu va exploda si cel de la Pleasa si veti afla mai multe.
Acesta este conflictul dintre THL si Sebi de la balta Lazar adica simplu dupa vorba romaneasca si batut si f...... si cu banii luati.
Deci sper ca s-a inteles THL a facut un concurs a incasat tot dar a uitat sa platesca Balta unde a facut concursul de fapt cum a uitat de nenumaratele ori cind a fost la pescuit pe balta Lazar. Si dupa toate astea il scoate dator pe Sebi si din acest motiv unde vede o postare cu balta Lazar incepe cu blamurile .
Eu am rugamintea sa imi fie curatat topicul de tot cea ce este off acesta este un topic despre un concurs in care pot posta cel care il promoveaza si cei care au participat .
ROG ADMINUL SITULUI SA CURETE ACEST TOPIC .

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de George Andreescu »

THL scrie:
Bodi scrie:Apropo, d-le George Andreescu cine sunteti dvs in pescuit?
Poate raspundeti, totusi, la aceasta intrebare... Cat despre ce fel de oameni cunoasteti... ma abtin sa comentez!
Abtineti-va, ca bine faceti. Daca v-ati abtine sa comentati in mai multe privinte, cred ca ar fi perfect.
Despre curiozitate ce mai spune filisoful ala al dumneavoastra ? Daca spune ca dauneaza, atunci il cred si ca rabdarea e sora cu inteligenta :wink:

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de THL »

Ia priviti ce-mi scrie acest ..... numit popescu pe privat acum catva timp: "In continuare ii tot zic sa inceapa sa iti dea din bani si imi spune ca incepe sezonu si va stringe bani sa iti dea" - mesajul se afla in casuta mea. Tzeparul de la Lazar si cu ............ s-au apucat sa schimbe albul in negru si invers!
Sa spuna ........ asta cum a luat Sebi, seful lui, 500 lei in vara de la Claudiu Popa (Claumar) ca sa-si plateasca o taxa de inscriere la Agronomie (de parca scoala ar fi pentru toti retardatii, dar, in fine, nu asta conteaza) si i-a inapoiat in luna martie a acestui an, dupa zeci de telefoane si interventii...
Sa spuna ................. cum au fost toate discutiile la care au asistat Coco Popescu, Doru Croc si Sandu (ultimii fiind 2 pescari cunoscuti din Alexandria) si in care s-a pus la punct concursul respectiv. De unde stie el, cand o singura data l-am vazut amusinand ca un .............., gata sa stea si in cap pentru un pahar de vin? Pe care il aduceam eu tembelule, daca te intereseaza atat de mult! Cum se ruga de noi sebi sa venim pe balta, sa-i facem promovare, sa spunem tuturor ca are crapi de 25 kg si alte bazaconii... Am incercat sa-l scoatem in fata, la modul decent, pentru ca am zis ca merita bagat in seama un om care investeste in pescuit, dar, cum orice fapta buna nu ramane nepedepsita... asta e. Discutam despre FAPTE, nu inventii venite din partea unui ............ si a unui ...........
Pacat este ca platind pe acest forum o taxa - cum naiba ti-ai permis-o ............, ai facut credit si ai gajat cu ruina aia de magazin? - poti sa umpli de bale si scarbe pe toata lumea, fara sa fii banat in secunda 2, poti sa te certi cu zeci de pescari, sa-i umilesti, sa te lauzi cu rezultatele tale pescaresti, in conditiile in care nu esti decat un NIMENI care si-ar taia si o mana sa fie bagat in seama. Si mai curios este ca un asemenea specimen face prozeliti... Pacat, ne meritam soarta!
Ultima oară modificat Lun Apr 23, 2012 21:16 de către THL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de THL »

George Andreescu scrie:filisoful
Ma intrebam cate cuvinte trebuie sa copiezi cu DEX-ul in brate pana cand il scapi pe jos si-ti dai arama pe fata... scuze pe taste!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA UNIVERSUL PESCARULUI editia 1

Mesaj de miyagi »

stefanmuraru scrie:
cea mai buna scrie:AMR: Cca. 5780 membri Crapmania cu care sa se incaiere Popescu. :lol:

LIKE
Pac! :D . 5778 AMR :wink:
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Off Topic reloaded - Concurs balta Lazar

Mesaj de miyagi »

Bai Teo si ti-am zis sa nu mai bei cafea de la jidan :mrgreen: .
Asa am patit si eu cu ala de la Milotina numai ca la mine n-a fost vorba de televiziune.
p.s. Popescu-le taci ca io nu-s Teo si te-ngrop. Ai mai gafat odata trimitandu-mi tocmai mie un privat. Basca ca mie nu trebuie sa-mi dai din casa 8) .
Urban culture.

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Off Topic reloaded - Concurs balta Lazar

Mesaj de kelu84 »

Uitandu-ma in ambele" tabere" stau si ma uimesc cum acest sport pe care-l indragim cu totii naste astfel de discutii cand ar trebui sa ne impartasim cunostintele si sa ne sfatuim cum sa punem gheara pe mustaciosi... Nu cunosc personal nici pe THL si nici pe Popescu insa oameni buni.... indiferent unde este adevarul , nu credeti ca este mai elegant pentru toata lumea sa puneti punct? Am urmarit topicul acesta de la bun inceput si am fost curios pana unde se va ajunge, dar cred ca s-a intrecut masura foarte mult

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Off Topic reloaded - Concurs balta Lazar

Mesaj de miyagi »

kelu84 scrie:Uitandu-ma in ambele" tabere" stau si ma uimesc cum acest sport pe care-l indragim cu totii naste astfel de discutii cand ar trebui sa ne impartasim cunostintele si sa ne sfatuim cum sa punem gheara pe mustaciosi... Nu cunosc personal nici pe THL si nici pe Popescu insa oameni buni.... indiferent unde este adevarul , nu credeti ca este mai elegant pentru toata lumea sa puneti punct? Am urmarit topicul acesta de la bun inceput si am fost curios pana unde se va ajunge, dar cred ca s-a intrecut masura foarte mult
care masura Nenicule?!
Chestia e simpla. Ca sa ne impartim informatii unii trebuie sa le culeaga. Pe banii lor. Ca sa stai la masa cu granzii trebuie sa platesti deasemenea. Eu ma tot intreb ce are balta aia de se incadreaza in locatiile de top cum zice Popescu ca mai ca m-as duce si eu? Cum isi justifica existenta pe site-ul asta daca e un lighean in care nu se poate pescui decat de pe 15 standuri?
Pe de alta parte de ce sa se termine telenoveaua ca sa nu stim cu cine luptam? Maine poimaine se suceste treaba si cu Popicu si ajunge sa vorbeasca ca Teo, pe buna dreptate dealtfel. Bai Nene, daca ai batut palma intr-un troc esti bun de plata. Degeaba zice "Nea Rulota" acum tot soiu` de baliverne ca sa-si apere investitia si sa-si faca reclama pe fondul unui scandal intretinut.
`ai ca nici noi nu suntem de ieri de azi si mai suntem si patiti :x .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Off Topic reloaded - Concurs balta Lazar

Mesaj de miyagi »

Ai Popica?! Cat crap a halit rulota aia noaptea pe balti? :roll:
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”