Pescuit pe pandemie

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de sebastian_andone »

popescu59 scrie:
Vin Mar 27, 2020 14:49
....Amenda care se aplica fiindca nu ai declaratie completata este de 200 lei adica 50 lei in 15 zile . Deci iau in calcul ca s-a scumpit taxa la balta cu 50 lei si asta in cazul cind as putea fi oprit in trafic si intrebat de declaratie pe propria raspundere . ...Amenda legala este intre 100-500 lei iar domniile lor au fost instruiti sa aplice 200 lei adica 50 lei in 15 zile . ...., este 50 lei deci merg in fiecare zi in oras oricum nu voi plati nici o amenda mai am citeva sute de milioane - amenzi neplatite .
Vad ca esti bine informat, poate totusi mai verifici putin. Ai si amenzi neplatite? Esti un model de cetatean, banuiesc ca le-ai primit din cauza incompetentei autoritatilor. Vezi totusi ce se intampla cu amenzile neplatite.
"X13"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Nu o sa ne facem bine ! In momentul in care ar trebui sa avem grija de noi si de familiile noastre pe noi ne ..... de iesit la pescuit , de cat de bune sunt guvernele...de parca inainte de virus nu stiam si de cine face bani sau nu acum .
Pai va spun eu , banii aia multi si dinainte...si in prezent...si in viitor nu ii face nimeni de pe forum .
Iar cei care vand acum mai multa mancare si mai scump , nu fac mare branza , oamenii deja si-au facut stocuri si nu o sa mai cumpere nimic in viitorul apropiat .
Pe principiul ca daca mancam 5 kile de orez pe luna si ne-am luat 50 de kile , nu mai cumparam orez 10 luni !

In alta ordine de idei , aud de 1000 de ori pe zi "Cum sa procedam...ca aia din Coreea....ca aia din SUA...sau ca aia din...bla...bla???"
Cum naiba sa procedam ca aia din Coreea ? Aia sunt megadisciplinati si au inteles din prima despre ce e vorba !!!

Tot vrem sa fim ca americanii....atunci...incalci regulile...patesti :

https://www.youtube.com/watch?v=Z6TOI4i6gk4

Desi eu cred ca la noi ar functiona ca la indieni...ca suntem mai aproape de nivelul lor decat de americani :

https://www.youtube.com/watch?v=VdDGUvLoJvI

https://www.youtube.com/watch?v=_ftUruURElk

PS - Aia cu genoflexiunile si flotarile e ...GENIALA :lol: !!!
Ultima oară modificat Vin Mar 27, 2020 15:05 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de sebastian_andone »

Dan Mitranescu scrie:
Vin Mar 27, 2020 13:59
Pentru ceilalti, important este sa ne simtim apropiati , sa facem o punte a sufletelor peste acest fluviu de grea incercare si il vom trece cu bine.
pe aceeasi lungime insa in alta culoare am spus acelasi lucru, dar.... Este o situatie care trebuie tratata cu mare responsabilitate si seriozitate si nu isi au loc interpretariile, glumele sau "plimbatul pestisorului in jurul blocului".
Sa auzim de bine.
"X13"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Sebastian , tu nu ai inteles inca faptul ca Dan baga mistouri...cu iz lacrimogen :lol: ? ''Punte a sufletelor'' :lol: :lol: :lol: ???

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de popescu59 »

Una peste alta cu bun simt fara bun simt , inconstienti sau nu va fac o provocare -
Credeti ca anul acesta se va putea desfasura vre-un concurs de pescuit, daca autoritatile vor incuvinta asa ceva?? Raspunsul sa fie concis si daca este DA spuneti si luna cind credeti ca se va putea tine un concurs de pescuit .

Eu cred ca anul acesta este compromis total si nu se va tine nici un concurs de pescuit .

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Din Romania nu stie nimeni acest raspuns ! Raspunsul il stiu doar cei care ''au dat cu virusul'' !

Daca tot e vorba de intrebari , nedumeriri....etc. , am si eu o curiozitate :

Pe un forum unde 90% sunt fani ''ciuma galbena&Talambu'' si ''dujmani de moarte'' ai ''ciumei rosii'' cum de va plangeti toti de ''guvarnul mau'' al ''ciumei galbene'' ????
Voi astia 90% i-ati votat cu 2 maini pe Hohanis , Orban , Cocartu , Turcan , Vela , "Grinda'' si pe aia de la munca , etc. !!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Florin Pata »

Intre timp aici veti gasi destule raspunsuri la felul cum vor evolua lucrurile . Vedeti si video...ca le vede bine Dana Budeanu :

https://www.stiripesurse.ro/verdict-pol ... 45916.html

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Vin Mar 27, 2020 15:07
Sebastian , tu nu ai inteles inca faptul ca Dan baga mistouri...cu iz lacrimogen :lol: ? ''Punte a sufletelor'' :lol: :lol: :lol: ???
In aceste momente in care ne-am apropiat atat de mult, cand ne ne gandim la semenii nostri cum nu am mai facut-o niciodata, cans sufletele ni se unesc in acelasi scop comun, demonstram ca puterea sufleteasca invinge intotdeauna.
Mai putin in caz de razboi, ca daca este sa il facem cu astia de stau cu spirtul pe maini in mijlocul canapelei, am belit .... original. In rest, cu sufletul vom depasi orice problema.
P.S. de ce te bagi ? :D

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de sebastian_andone »

Florin Pata scrie:
Vin Mar 27, 2020 15:07
Sebastian , tu nu ai inteles inca faptul ca Dan baga mistouri...cu iz lacrimogen :lol: ? ''Punte a sufletelor'' :lol: :lol: :lol: ???
subliniam faptul ca multi il cred si ca e mai bine sa fie mai multa seriozitate, il stiu ca poate mult ...revin dupa 30 zile cu numaratoarea.
Eu afirm doar cand este necesar...in rest e treaba cu cine are urechi sa auda.
"X13"

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Pescuit pe pandemie

Mesaj de gabize »

...dacă mai avem internet peste 30 de zile...😛
Susţin pescuitul catch & release!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”