Polemici concurs

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian N.
Mesaje: 137
Membru din: Lun Ian 13, 2014 20:12

Re: Desfasurare X-TREME BAITS-BOILES CUP, Ed. IV-Moara Vlasi

Mesaj de Marian N. »

[/quote]
Daca c9 e azil, unde mai prinzi cate un ratacit scapat de B9, c7 ce e? :)
Dpmdv c7 e cel mai prost stand de pe balta.. ( st 33 ). E la 4 standuri de padure si la 4 stabduri de golf...
Dupa ce ca nu tine peste, e si plin de gunoaie.. am scos de acolo un sac menajer plin de pungi, carpe, crengi, plastice, monturi, fire, vegetatie moarta...

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk[/quote]

Stiu cum este si C7, doar am pescuit si pe el si am reusit cu greu sa luam 6pesti, si noi atunci am scos la fel, crengi, plastice.... Ideea este ca stand-ul C9 este terminat (probabil ca C7,C8...), dala din fata pontonului care este (era) singura zona care mai tinea peste, acum nu mai poate fi pescuita, am scos de acolo la pungi, saci de plastic, crengi, monturi, momitoare de m-am plictisit si tot agam intr-o veselie. Zona din stanga / dreapta plancardei nr 13 este inchisa practic), nu te poti apropia de mal ca rupi.....

In fine, poate data viitoare o sa fie altfel.

Numai bine...

Horia Cotler
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iun 26, 2014 10:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare X-TREME BAITS-BOILES CUP, Ed. IV-Moara Vlasi

Mesaj de Horia Cotler »

"Ca atare ii spun acelui tip ca are timp pana sambata sa faca rost de 1500 de lei taxa + 1700 de lei cat ma costat nada."

Cu scuzele de rigoare ma intreb ce se intampla daca nu iti primesti banii sau ce ai in gand sa ii faci acestui om ?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare X-TREME BAITS-BOILES CUP, Ed. IV-Moara Vlasi

Mesaj de gabi1 »

horica85 scrie:"Ca atare ii spun acelui tip ca are timp pana sambata sa faca rost de 1500 de lei taxa + 1700 de lei cat ma costat nada."

Cu scuzele de rigoare ma intreb ce se intampla daca nu iti primesti banii sau ce ai in gand sa ii faci acestui om ?
Îl așteaptă data viitoare pe MV cu executor judecătoresc... :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare X-TREME BAITS-BOILES CUP, Ed. IV-Moara Vlasi

Mesaj de iohann »

cheltuielile de concurs la Arsinel si fara comentarii :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...lesin :lol: :lol: :lol:

bine ca mi-ai deschis capul, sa le cer banii celor care mi-au dat de baut la tancabesti, ca din cauza lor am fost eliminat :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare X-TREME BAITS-BOILES CUP, Ed. IV-Moara Vlasi

Mesaj de gabi1 »

Dacă vreți despăgubiri,să vă calculeze Florin Talpan, juristul CSA Steaua,vă umpleți de ''cașcaval''. :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Desfasurare X-TREME BAITS-BOILES CUP, Ed. IV-Moara Vlasi

Mesaj de Neacsu Mircea »

gabi1 scrie:
horica85 scrie:"Ca atare ii spun acelui tip ca are timp pana sambata sa faca rost de 1500 de lei taxa + 1700 de lei cat ma costat nada."

Cu scuzele de rigoare ma intreb ce se intampla daca nu iti primesti banii sau ce ai in gand sa ii faci acestui om ?
Îl așteaptă data viitoare pe MV cu executor judecătoresc... :lol: :lol:
Ia făcut calculul cu totu deranj,motorina,mâncare
FEREASCĂ DUMNEZEU :lol: :lol: :lol: asa ceva
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
dan_ionica
Mesaje: 137
Membru din: Lun Apr 15, 2013 11:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare X-TREME BAITS-BOILES CUP, Ed. IV-Moara Vlasi

Mesaj de dan_ionica »

iohann scrie:cheltuielile de concurs la Arsinel si fara comentarii :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...lesin :lol: :lol: :lol:

bine ca mi-ai deschis capul, sa le cer banii celor care mi-au dat de baut la tancabesti, ca din cauza lor am fost eliminat :lol: :lol: :lol:


arsinele....lasa tata vrajeala...tu nu vedeai ca iti nadeste tie...sau iti arunca...nu am inteles exact ce ati facut acolo...eliminarea este corecta...chiar daca nu scrie in regulament cu rosu si bolduit.
pey ce facem...ne plimbam pe balta de la un stand la altul....mai aruncam unor colegi cateva lansete...dam cateva bile mai sus...poate ei nu au mancat bine si nu nadesc unde trebuie.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemici concurs

Mesaj de gabi1 »

Nu-i mai băgați prostii în cap și cu banii de transport,țigări, papa, că-l apucă nervii și-l ''ia'' pe om cu lanțu' de la vacă. :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Polemici concurs

Mesaj de gor965 »


După cum știți eu nu am postat niciodata nimic pe crapmania și nici pe alt site.
În urma celor întâmplate pe baltă se impun niște precizări.
1.Echipa green lake de pe standul a-7 a fost eliminată din concurs pe baza unui film pe care l-am primit și care arată foarte clar cum Dan Drăguloiu nădește cu cobra pe standul a-7.Tot filmul ne arată cum este D.D.îmbrăcat,gata de plecare acasă.Spun asta ca să se înțeleagă că plecase din standul lui după ce în prealabil mă anunțase că iese din concurs.Deci eu ca arbitru nu mai aveam nici o autoritate asupra lui,deci implicit nu puteam să iau nici o măsură împotriva echipei din care se retrăsese.
2.D.D.nicidecum nu a nădit de capul lui,ci cu acordul întregii echipe a-7 care era de față.
3.Arșinel spune că nu scrie nicăieri că nu au voie 4,5...membri într-o echipă.Opinie de copil.Atunci de ce a făcut schimbare cu Max și arămas până la sfârșit pe baltă dacă tot puteau fi 4?Tot ce scrie e din frustrare și pentru a crea confuzie.
4.Dacă tot se simte nedreptățit de ce nu spune că și Iulică i-a aruncat o lansetă cu ceva timp înainte chiar de față cu noi arbitri când cântăream la standul a-6,putând primi eliminare încă de atunci?(asta ca să nu mai zică cineva că am eu personal ceva cu clubul green lake).
5.Oricum ar fi primit eliminare(pentru a 3-a oară) după ce Max a plecat să-l ducă pe D.D.acasă ,urmând să se întoarcă în stand pe timpul nopții,nemaispunând că părăsise standul fără anunțarea arbitrilor.Oare câte infracțiuni trebuie să facă o echipă ca arbitrului să nu-i fie contestată decizia?
Eu ca arbitru cu ceva experiență(si mai bună și mai proastă),pot spune că s-a ajuns la prea mare încrâncenare în pescuit ,dacă nu se ia atitudine se va ajunge la un impas.Spun asta pentru că tot la acest concurs au mai fost și alte probleme destul de grave,mult mai grave decât cele de mai sus,cu răgnete și amenințări culminând cu aducerea bătăușilor pe baltă pentru reglarea conturilor.
Voi,cei de pe forum care vă dați cu părerea în necunoștință de cauză,sau rău voitori fiind părtinitori,. fiți mai ponderați și mai responsabili de ceea ce postați.
Este prima și va fi ultima mea postare,așa că nu voi răspunde nimănui la eventuale întrebări.

Cicerone Serbanescu
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Polemici concurs

Mesaj de romanraul »

gor965 scrie:
Spun asta pentru că tot la acest concurs au mai fost și alte probleme destul de grave,mult mai grave decât cele de mai sus,cu răgnete și amenințări culminând cu aducerea bătăușilor pe baltă pentru reglarea conturilor.
Cicerone Serbanescu
Daca asa s-a ajuns pescuitul la noi este jalnic... Pacat....
Desi ar trebui sa stie lumea ce anume s-a intamplat si cine a ajuns sa faca asemenea lucruri.... Poate pe viitor nu vor mai fi acceptati in concursuri.... Dar ma indoiesc de acest lucru... Banu face legea ;)
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”