Polemici concurs

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Polemici concurs

Mesaj de dancalinescu »

Daca imi permiteti o opinie....
Din tot ce s-a discutat in acest topic, am dedus faptul ca echipa lui Arsinel a fost eliminata pentru ca o a 4-a persoana, din afara echipei sale a venit la ei in stand si a dat ceva bile cu cobra la apa in dreptul standului lor.
Ridic si eu un semn de intrebare.
Prin faptul ca a dat...un numar de bile (nespecificat in topic):
1. a viciat cu ceva buna desfasurare a concursului?
2. a creat un avantaj necuvenit echipei lui Arsinel? (nu e ca si cum a venit cu o formula prinzatoare..presupun ca a folosit cobra si bilele echipei din stand...)
3. A prins vizibil mai mult echipa din stand dupa lansarea acelor bile?

Daca raspunsul este "Nu" la toate intrebarile de mai sus, care e rostul eliminarii ? In fond si la urma urmei o abatere de la regulament care nu viciaza cu nimic concursul e de cel mult "cartonas galben"...

Nu caut sa imi atrag "hating" din partea nimanui si nici nu cunosc pe nimeni din echipa eliminata. Doar intreb pentru cultura mea generala..

sebyy
Mesaje: 277
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 13:17
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Polemici concurs

Mesaj de sebyy »

Prima data a fost prins furand peste, acum aduce brigada pe balta. Eu zic ca mai merita o sansa...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemici concurs

Mesaj de gabi1 »

dancalinescu scrie:Daca imi permiteti o opinie....
Din tot ce s-a discutat in acest topic, am dedus faptul ca echipa lui Arsinel a fost eliminata pentru ca o a 4-a persoana, din afara echipei sale a venit la ei in stand si a dat ceva bile cu cobra la apa in dreptul standului lor.
Ridic si eu un semn de intrebare.
Prin faptul ca a dat...un numar de bile (nespecificat in topic):
1. a viciat cu ceva buna desfasurare a concursului?
2. a creat un avantaj necuvenit echipei lui Arsinel? (nu e ca si cum a venit cu o formula prinzatoare..presupun ca a folosit cobra si bilele echipei din stand...)
3. A prins vizibil mai mult echipa din stand dupa lansarea acelor bile?

Daca raspunsul este "Nu" la toate intrebarile de mai sus, care e rostul eliminarii ? In fond si la urma urmei o abatere de la regulament care nu viciaza cu nimic concursul e de cel mult "cartonas galben"...

Nu caut sa imi atrag "hating" din partea nimanui si nici nu cunosc pe nimeni din echipa eliminata. Doar intreb pentru cultura mea generala..
Dacă fur un portofel unui pensionar amărât, doar cu acte, fără bani(nu am avut avantaj bănesc/pecuniar), sunt pungaș sau un tip onorabil?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

ionut popescu
Mesaje: 152
Membru din: Mie Apr 04, 2012 21:11

Re: Polemici concurs

Mesaj de ionut popescu »

gabi1 scrie:
Nea Cici baietii care au venit la noi in stand sunt prietenii nostrii si nu batausi venisera sa aduca tigari si sucuri nu au stiut ca nu au voie noaptea
Toată ziua nu ai sesizat că rămâi fără țigări?, să nu apelezi în toiul nopții la o ''brigadă'' de prieteni să te aprovizioneze? Unul nu era suficient?
Las-o, că iar îți dai în petec.
Unu cu tigari,unu cu suc,unu cu apa,probabil se antrenau pentru oina .Restul erau spectatori ,probabil era antrenament deschis publicului.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemici concurs

Mesaj de gabi1 »

Unu cu tigari,unu cu suc,unu cu apa,probabil se antrenau pentru oina .Restul erau spectatori ,probabil era antrenament deschis publicului.
Șmecheri la ''buchet''...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: Polemici concurs

Mesaj de Dumitrache »

Acum 2 sapt la brailile organizate de Gl,din 10 echipe 3,4 erau GL,eu intreb mirat daca e in regula ca din 10 ehipe 3,4 sa fie Gl si daca nu sunt dezavantajate celelalte echipe ,ce credeti ca raspuns primesc,defapt raspunsuri:"cum iti permiti tu sa te legi de regula noastra" minunata",tu nu stii ce "batalie acerba" e intre echipele GL la concursuri" si te altele care nu le am bagat in seama..O intrebare am domnilor,asta e "batalia acerba "intre echipele dvs?? Nadind de la un stand la celalalt? :lol: :lol:

Avatar utilizator
Eduard Sutu
Mesaje: 538
Membru din: Mie Apr 03, 2013 9:07
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Polemici concurs

Mesaj de Eduard Sutu »

dancalinescu scrie:Din tot ce s-a discutat in acest topic, am dedus faptul ca echipa lui Arsinel a fost eliminata pentru ca o a 4-a persoana, din afara echipei sale a venit la ei in stand si a dat ceva bile cu cobra la apa in dreptul standului lor.
Ca si concurent ai permite sa se intample asa ceva in standul in care echipa ta pescuieste in concurs ? Doar pentru cultura mea generala ! ;) Multumesc !
Pescuitul nu este o " moda ", este pur si simplu placere si relaxare intr-o lume foarte agitata.

stan madalin
Mesaje: 280
Membru din: Mar Iul 06, 2010 13:56
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Polemici concurs

Mesaj de stan madalin »

Arșinel ..... ,
La 2000 si ceva mesaje postate pe crapmania ( bănuiesc ca ai si citit celelalte subiecte , nu doar ai postat aiurea ) m-as fi așteptat măcar sa înveți ceva din greselile altora . Dar nu . Măcar învață din ale tale , deși cred ca ești genul de om care nici din ale tale nu ....
Sa interpretezi regulamentul după bunul tău plac când echipa este compusă CLAR din 3 pescari înseamnă ca ne crezi tampiti si vrei sa ne manipulezi .
Si nu merge .
Sper ca Green Lake care are membrii fondatori pescari foarte buni si este un club respectat sa te voteze OUT .
Iar faptul ca ceri banii cheltuiți celui care ți-a făcut contestația pentru faptul ca nu te duce mintea si ai căutat sa obții avantaje in concurs pentru ca tu nu poți sa nadesti sau sa lansezi la distanța , ALTFEL CE ??

Este părerea mea legată de acest subiect pentru ca nu am putut sa nu iau atitudine !
Catch & Release

stan madalin
Mesaje: 280
Membru din: Mar Iul 06, 2010 13:56
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Polemici concurs

Mesaj de stan madalin »

AAA , si era sa uit ...

LUPIIIIIIIIIIII BAAAAA ....
Catch & Release

dudutux
Mesaje: 22
Membru din: Mar Iun 29, 2010 16:44

Re: Polemici concurs

Mesaj de dudutux »

Dumitrache scrie:Acum 2 sapt la brailile organizate de Gl,din 10 echipe 3,4 erau GL,eu intreb mirat daca e in regula ca din 10 ehipe 3,4 sa fie Gl si daca nu sunt dezavantajate celelalte echipe ,ce credeti ca raspuns primesc,defapt raspunsuri:"cum iti permiti tu sa te legi de regula noastra" minunata",tu nu stii ce "batalie acerba" e intre echipele GL la concursuri" si te altele care nu le am bagat in seama..O intrebare am domnilor,asta e "batalia acerba "intre echipele dvs?? Nadind de la un stand la celalalt? :lol: :lol:
buna asta :wink:
:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”