probleme interpretare regulament

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de petre iulian »

ori se cumuleaza captura si o adjudeca cel mai mare peste prins din concurs
ori nu se cumuleaza captura cu nici un premiu si-o adjudeca cel care are pestele mai mare din afara premiantilor ...

normal ca valoare vine locul 1 ,2 si 3 si pe urma captura asa ca daca esti dupa locul 3 poti cere captura dar nu se scoate din nici un clasament ...adica nu se recalculeaza tot clasamentul pentru ca echipa X a bagat captura ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Lucian SV »

mda, i cam clara treaba. cei doi troli de serviciu pe care va sfatuiesc sa nu-i bagati in seama nu se astampara.
acest topic trebuia sa se numeasca de fapt @S-a intamplat in Moldova@ fiindca Iulius a vrut cu tot dinadinsul sa aduca la cunostinta intregii tari cata prostie si ignoranta pura exista prin acest colt de tara. asta e, il inteleg a fost ..... si cu banii luati.
Va doresc vizionare placuta pe forumul revista lu peste, la tot ceea ce este legat de acest concurs, de cel viitor, de Stefan cel Mare, dar avem si o surpriza placuta legata de un concurs desfasurat la Pausesti in paralel.
George (gor965) a dat raspunsul corect.
Va rog sa ma credeti, nu puteti rata acest moment in care ne aratam in toata splendoarea.

Avatar utilizator
Cristi Chiritoi
Mesaje: 383
Membru din: Lun Apr 23, 2012 11:15
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Cristi Chiritoi »

iulius_gherase scrie:
Cristi Chiritoi scrie:
iulius_gherase scrie:Vedeti cum ma urmaresc...am furat ce era de fapt al meu...am influentat rezultatul unui concurs care era castigat in fapt de mine...am dat mita ca sa pastrez ce era de fapt al meu si mi-era luat cu japca la masa verde,in culise...
Un punct de vedere infect. Iti repet, nu te-am acuzat de noncombat sau ca nu meriti podiumul. Nu te-am acuzat de furt ci de marlanie.Te-am acuzat ca ai dat bani, un act marlanesc ce nu are treaba cu notiunea de fair play. Avem puncte de vedere diferite despre sportivitate. Sper sa nu mai dau de asemenea specimene.
Tie,lui miron si a celorlalti din sindicat va lipsesc conexiunile neurologice...s-a stabilit ca regulamentul a fost incalcat in momentul in care s-a decis scoaterea cmmc din clasamentul de calitate...daca nu imi contesti locul,ce imi contesti atunci?faptul ca am renuntat la o parte din premiul cuvenit ca sa mi-l pastrez ca urmare a incalcarii regulamentului de catre organizator influentat de A2 care avea combinatia lui in desfasurare..esti redus tare in gandire...
In conditii normale si ale respectarii regulamentului nu trebuia sa fac nimic,doar sa imi iau premiul...nu sa ma trezesc ca de fapt nu sunt locul 1,sunt 2,ca nu stiu ce combinatii s-au facut...
Esti incet tare mey baiatule!daca pentru tine fair-play era sa iau locul 2 si sa ma duc acasa, ma las pagubas...cati ar fi procedat astfel?mai aberai si tipai ca nu avem voie sa aducem nada suplimentara in timpul unui concurs...
Nu ai toti neuronii. Baiat needucat si isteric se pare ca tu esti, un nimeni pentru noi. Eu nu tip, doar constat, dar esti depasit. Sa fii sanatos.

Ps: prostia altora ma lasa indiferent. Tot aia e.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Lucian SV »

Iulius tu chiar nu te prinzi ca astia te troleaza la greu? Baieti au sarit gardul la Socola si te-au gasit de serviciu!
Pentru a intelege tot ce s-a intamplat urmariti intai topicul dedicat desfasurarii concursului.

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Doamne!va multumesc !multumesc domnilor care si-au expus punctele de vedere!nici nu aveti idee cat de mult ma bucur cand vad ca am avut dreptate cu respectarea regulamentului!ma bucur mai mult acum decat atunci cand am ridicat premiul,cand eram obosit psihic dupa o discutie lunga pe tema regulamentului incoltit din toate partile si cand nu mai aveam chef de nimic si mi-era sila de ce s-a intamplat!
Va multumesc domnilor!Dumnezeu sa va dea sanatate! P.s. Si putere de gandire si judecata dreapta!
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

Lucian SV scrie:Iulius tu chiar nu te prinzi ca astia te troleaza la greu? Baieti au sarit gardul la Socola si te-au gasit de serviciu!
Pentru a intelege tot ce s-a intamplat urmariti intai topicul dedicat desfasurarii concursului.
:))) nu si-au gasit omul...si-au gasit nashul,asta ii doare!
Daca observi baietii care chiar au un cuvant de spus,nu se baga! Sunt trimisi cateii la inaintare!
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
Cristi Chiritoi
Mesaje: 383
Membru din: Lun Apr 23, 2012 11:15
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Cristi Chiritoi »

iulius_gherase scrie:
Lucian SV scrie:Iulius tu chiar nu te prinzi ca astia te troleaza la greu? Baieti au sarit gardul la Socola si te-au gasit de serviciu!
Pentru a intelege tot ce s-a intamplat urmariti intai topicul dedicat desfasurarii concursului.
:))) nu si-au gasit omul...si-au gasit nashul,asta ii doare!
Daca observi baietii care chiar au un cuvant de spus,nu se baga! Sunt trimisi cateii la inaintare!
Daca te informai, aflai ca sunt neafiliat, nu platesc taxe nimanui. Asa, esti prost informat si aberezi. Pur si simplu nu suport faptele imorale, imi creaza scarba si dispret. Hai sanatate, deja m-ai plictisit.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de Lucian SV »

Am vrea totusi ca dupa vizionarea acestui spectacol neregizat sa va exprimati o parere, un fel feed back.
Avem si noi vreo sansa sa ajungem in sec. 21? ca noi tot cu "proşti da mulţi" am ramas. Da sau Nu?

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de iulius_gherase »

petre iulian scrie:ori se cumuleaza captura si o adjudeca cel mai mare peste prins din concurs
ori nu se cumuleaza captura cu nici un premiu si-o adjudeca cel care are pestele mai mare din afara premiantilor ...

normal ca valoare vine locul 1 ,2 si 3 si pe urma captura asa ca daca esti dupa locul 3 poti cere captura dar nu se scoate din nici un clasament ...adica nu se recalculeaza tot clasamentul pentru ca echipa X a bagat captura ...
Pai aici era problema domnule Iulian! Cand ajung la cabana, la premiere,organizatorul secondat de locul 4 ma tot intrebau de captura daca o declar sau nu..pana atunci,refuzasem sa cred ce auzisem pe drumul spre premiere ca mi se pregateste...am crezut ca organizatorul o va rezolva...degeaba am incercat tot eu sa ii explic ca daca eu nu declar captura,fiindca doream locul1,cand se va ajunge la locul 4,in conditiile in care imi explicau ei ca e regulamentul, eu nu voi mai fii locul 1,ci 2, ca locul 4 si-a declarat captura si cere sa ii fie scoasa din clasamentul de calitate...
Am refuzar sa-mi fie calcata munca in picioare si dupa lungi discutii,in care ne asteptau restul concurentilor,care nici acestia nu stiau exact pe ce loc au terminat,deoarece clasamentul varia,in functie de cine declara sau nu cmmc,am actionat cum am crezut eu de cuviinta in acel moment de stres emotional...poate nu am actionat cum trebuie,dar nu am dorit sa fiu calcat in picioare...la fel si baietii de pe locul 2,care de fapt cadeau pe 3 si cu care ne luptasem pana la sfarsit...
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: probleme interpretare regulament

Mesaj de gabi1 »

"Prostia are talentul de a fi insistentă".
(Albert Camus)
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”