ALEGERE NAVOMODEL

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

MERITA BANII NAVOMODELUL SKARP S60 ?

DA
11
22%
NU
40
78%
 
Voturi totale: 51

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

PERIPETII CU SKARPUL :mrgreen:

AZI 25.07.2011 AM MERS CU NAVOMODELUL SKARP S60 INCARCAT LA MAXIM PE MOARA VLASIEI EI AM PLANTAT CAM DE 14 ORI SA ZICEM AM PRINS PESTE FFFFFFF MULT SI A 15 OARA CE CREDTEI ?? :?: :mrgreen: A LASAT MONTURA SI PE LA JUMATE LACULUI , LA INOARCERE NU MAI MERGE DECAT STANGA SI DREPTA :mrgreen: :mrgreen: ...CE AM FACUT ??? NIMIK AM ASTEPTAT SA O ADUCA VANTUL LA MAL :D AM ZIS CA S-A STRICAT DAR NU...... DE LA 2 LEDURI RESPCTIV CEL ROSU SI GALBEN SI CEL VERDE CARE PALPAIA AJUNSESE LA UNUL SINGUR , RESPECTIV LA ROSU :D SO RECOMAND DACA PLANTATI LEGETI BRACUTA CU O ALTA LANSETA SI RECUPERATI MULINANAD ... MAI ECONOMISITI SI BATERIE :D

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de zfcristian »

macara88 scrie:PERIPETII CU SKARPUL :mrgreen:

SO RECOMAND DACA PLANTATI LEGETI BRACUTA CU O ALTA LANSETA SI RECUPERATI MULINANAD ... MAI ECONOMISITI SI BATERIE :D
PAi ce dracu pescuit cu navomodelul mai e ala ?
Asta e dezavantajul la navo la care nu se poate schimba bateria.
Trebuia sa citesti mai mult inainte sa alegi modelul, skarp e frumos DAR ATAT !!!

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de mircead »

macara88 scrie:PERIPETII CU SKARPUL :mrgreen:

AZI 25.07.2011 AM MERS CU NAVOMODELUL SKARP S60 INCARCAT LA MAXIM PE MOARA VLASIEI EI AM PLANTAT CAM DE 14 ORI SA ZICEM AM PRINS PESTE FFFFFFF MULT SI A 15 OARA CE CREDTEI ?? :?: :mrgreen: A LASAT MONTURA SI PE LA JUMATE LACULUI , LA INOARCERE NU MAI MERGE DECAT STANGA SI DREPTA :mrgreen: :mrgreen: ...CE AM FACUT ??? NIMIK AM ASTEPTAT SA O ADUCA VANTUL LA MAL :D AM ZIS CA S-A STRICAT DAR NU...... DE LA 2 LEDURI RESPCTIV CEL ROSU SI GALBEN SI CEL VERDE CARE PALPAIA AJUNSESE LA UNUL SINGUR , RESPECTIV LA ROSU :D SO RECOMAND DACA PLANTATI LEGETI BRACUTA CU O ALTA LANSETA SI RECUPERATI MULINANAD ... MAI ECONOMISITI SI BATERIE :D

Asta-i chiar ciudat ,fie ai avut ghinion cu acumulatorul fie nu l-ai incarcat la maxim si nici nu ai urmarit led-urile de incarcare la fiecare utilizare ,pentru ca stiu mai multe barcute acelasi model si niciuna nu are probleme cu acumulatorii.Mai este un spil ,daca nu tai grilajele din spatele elicelor atunci da ,consuma foarte mult, pentru ca jetul intai loveste in grilaje si abia dupa aceea contribuie la deplasarea barcutei ,atentie nu taia grilajele din fata elicelor ca acelea sunt de un real folos ,protejeaza elicele de alge ,cele din spate protejeaza numai la modul revers ,mod care poate fi evitat prin faptul ca avand 2 motoare barcuta se poate invarti in loc.Din cate barcute acelasi model cunosc eu majoritatea prezinta aceeasi deficienta ,mai devreme sau mai tarziu nu mai navigheaza drept decat cu foarte mare efort din partea pilotului. Apropos ,vezi ca se gasesc invertoare in comert si poti incaraca barcuta direct de la acumulatorul auto , asta daca nu te hotarasti sa-ti achizitionezi o instalatie de incarcare solara - foarte utila de altfel.
Fire intinse
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

DA...CRED CA EU AM GRESIT... BECUL VERDE SE STINSESE COMPLET SI CE M-AM GANDIT... IL BAG LA INCARCAT LA MASINA :mrgreen: L-AM BAGAT CAM 20 MIN SI CAND I-AM DAT IARA DRUMUL ERAU TOTE LEDURILE APRINSE.....CRED CA EL NU A INCARCAT , INSA ARATA PROST NUSH CAM ASA CEVA AM MAI PATIT ASA SI LA TELEFON ..... DESI ARTA MAXIM SE DUCEA APROPE INSTANT BATERIA....IN LEGATURA CU GRILAJELE , INTRADEVAR NU LE AM TAIATE , DAR VREU SA LE TAI CAT DE CURAND. Fire intinse!! si Multam pt raspunsuri

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

UP :idea:

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de Daniel D »

Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Nume utilizator schimbat din Dani D

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

Hypo scrie:Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Salut , eu pot sa zic ca sunt destul de multumit de SKARP ..... desi acum vazand ce poate skarpul meu si ce poate o barcuta de pe http://........ (una de 1000 RON ) iti pot spune din toata inima ca merita mai mult cea de 1000 RON ...E ieftina , daca se strica o repari la ei.Plus eu am vaut una in actiune pe MV2 si pot spune ca ne dadea clasa(celor cu barci scumpe si sofisticate ) ....EU pana duceam barcuta pe malul celalalt el deja o aduce inapoi ( ffff rapida ).

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de Daniel D »

macara88 scrie:
Hypo scrie:Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Salut , eu pot sa zic ca sunt destul de multumit de SKARP ..... desi acum vazand ce poate skarpul meu si ce poate o barcuta de pe http://........./ (una de 1000 RON ) iti pot spune din toata inima ca merita mai mult cea de 1000 RON ...E ieftina , daca se strica o repari la ei.Plus eu am vaut una in actiune pe MV2 si pot spune ca ne dadea clasa(celor cu barci scumpe si sofisticate ) ....EU pana duceam barcuta pe malul celalalt el deja o aduce inapoi ( ffff rapida ).
Da...ceva de genul asta ma intereseaza. Si nu neaparat sa primeze pretul...cat posibiltatea de a o repara rapid. La modelul acesta sincer nu imi plac cuvele....dar multumesc pentru recomandare. O sa fie una din variantele pe care o sa le vad.
Mai astept recomandari........
Nume utilizator schimbat din Dani D

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

Hypo scrie:
macara88 scrie:
Hypo scrie:Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Salut , eu pot sa zic ca sunt destul de multumit de SKARP ..... desi acum vazand ce poate skarpul meu si ce poate o barcuta de pe http://.............../ (una de 1000 RON ) iti pot spune din toata inima ca merita mai mult cea de 1000 RON ...E ieftina , daca se strica o repari la ei.Plus eu am vaut una in actiune pe MV2 si pot spune ca ne dadea clasa(celor cu barci scumpe si sofisticate ) ....EU pana duceam barcuta pe malul celalalt el deja o aduce inapoi ( ffff rapida ).
Da...ceva de genul asta ma intereseaza. Si nu neaparat sa primeze pretul...cat posibiltatea de a o repara rapid. La modelul acesta sincer nu imi plac cuvele....dar multumesc pentru recomandare. O sa fie una din variantele pe care o sa le vad.
Mai astept recomandari........


Da ... intradevar cuvele au un dezavantaj.La ultima partida am vazut un "natantol" care uita sa dea drumul la baitrunner si ii cadea montura in continu din cuve . Dupa 2 drumuri la aprox 200 m i-a murit barca in mijlocul lacului ..... noroc cu vantul care i-a adus-o la mal ( nu stiu daca bateria fusese incarcata la maxim , in schimb avantajul la barcuta asta este ca schimbi fff repede bateria .In timp ce la Skarp trebuie desfacute suruburile la ea doar scoti un clips)


Deci ,recomand navomodelele cu cuvele dedesubt :D asemeni modelului Skarp s 60 :idea:

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

Prima oara am vazut barcuta de 1000 RON pe MV2 . Aceasta era manevrata de unul din angajatii firmei ce o comercializeaza si era MEGA OK pt 1000 RON.Dupa ultima partida cand am vazut-o la un pescar mi-am dat seama ca are un mare inconvenient cu cuvele :D si cu bateria ( pe site se laudau ca daca barca ramne fara bateria ar intra o bateria de rezerva care pate aduce barca la mal.In realitate nu are putere sa mai mearga drept pana la mal .... merge in cerc :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”