Anaconda Scepter Pod (Produse Tata Nitu)

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
George Stoica
Mesaje: 278
Membru din: Mar Mai 10, 2011 13:06
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Anaconda Scepter Pod (Produse Tata Nitu)

Mesaj de George Stoica »

osc1or scrie:inox = otel inoxidabil :)
Eu nu te contrazic. Popular este inox. Corect este otel inoxidabil, asta am incercat sa spun. Poate formularea a fost de vina. Si rugineste si "inoxul", in afara celui chirurgical care are o anumita concentratie de crom in el. Cam asa stiu eu...
PB 18.1Kg
Looking for a bigger one.

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Anaconda Scepter Pod (Produse Tata Nitu)

Mesaj de nicuB »

mons scrie:
osc1or scrie:inox = otel inoxidabil :)
Eu nu te contrazic. Popular este inox. Corect este otel inoxidabil, asta am incercat sa spun. Poate formularea a fost de vina. Si rugineste si "inoxul", in afara celui chirurgical care are o anumita concentratie de crom in el. Cam asa stiu eu...
asa este, si cel mai bun inox rugineste (mai ales) daca este supus intemperiilor. diferenta este ca rugineste la suprafata, niciodata in profunzime. din cate stiu exista un spray care curata petele de pe inox (inclusiv cele de rugina)

sorin_crap
Mesaje: 116
Membru din: Mie Mai 21, 2014 13:05
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Anaconda Scepter Pod (Produse Tata Nitu)

Mesaj de sorin_crap »

Salut!
Din ce stiu eu exista inox feritic si austenitic.
Cel feritic rugineste mai repede si mai usor decit celalalt.
La acest inox feritic rugina apare pe suprafata exterioara fix in locurile unde exista cristalele de fier, in acest caz suprafata
fiind afectata si in profunzime, avind un aspect specific ( parca ar fi " ciupita " ).

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”