Casting pe Lacul Morii

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de romanraul »

Omu a venit cu o propunere constructiva.... Nu sariti pe el... Te felicit pentru treaba asta... Sunt multi care nu au sansa sa arunce cu o lanseta inainte de a o cumpara. Citesc pe forum, ca arunca, ca arata bine.... pufff... asta e... Cand o primeste si da cu ea, ce crezi, surpriza, nu este ceea ce cauta. Ba prea tare, ba prea moale ba prea ca la tara :)
Asa ca un casting inainte de a cumpara o lanseta este esential.
Numai bine,
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Florin Vasii
Mesaje: 369
Membru din: Dum Noi 25, 2012 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de Florin Vasii »

romanraul scrie:Omu a venit cu o propunere constructiva.... Nu sariti pe el... Te felicit pentru treaba asta... Sunt multi care nu au sansa sa arunce cu o lanseta inainte de a o cumpara. Citesc pe forum, ca arunca, ca arata bine.... pufff... asta e... Cand o primeste si da cu ea, ce crezi, surpriza, nu este ceea ce cauta. Ba prea tare, ba prea moale ba prea ca la tara :)
Asa ca un casting inainte de a cumpara o lanseta este esential.
Numai bine,
Multumesc pentru aprecieri!
Asta a fost si ideea mea. Toti am fost la un moment dat victimile marketingului si putini au avut sansa sa aleaga dupa proba.

Nu inventez eu roata, acelasi lucru il face si Dan Mitranescu cu lansetele lui, insa ce propuneam eu era o intalnire amicala in care am fi probat mai multe lansete si am fi putut alege mai usor ce ni se potriveste.
Daca la intalnirea mai si reauseau unii sa faca vreo tranzactie, cu atat mai bine.

Exista, intradevar si riscuri. Sunt convins ca sunt pecari care arunca foarte bine si pot rupe orice lanseta. Nu lor li se adreseaza aceasta intalnire. Ei stiu deja ce lansete sunt cele mai bune pentru ei.

Voi continua sa lansez invitatii celor care vand lansete si sunt din Bucuresti.

Cu stima,

Avatar utilizator
Florin Vasii
Mesaje: 369
Membru din: Dum Noi 25, 2012 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de Florin Vasii »

jugarucristian scrie:Daca mai aduci un bat, vin si eu :)
Salut!
Aduc 6 bete, insa daca vii cu gandul ca imi poti demonstra ca poti rupe un bat, te rog sa nu te obosesti.

Daca vrei sa probezi un Beastmaster, te astept! Nu e obligatoriu sa cumperi. Te voi lasa cu cea mai mare palcere sa efectuezi cateva aruncari.

Stima,

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de jugarucristian »

Nu am de gand sa il rup,doar am intrebat in cazul in care se intampla...
Deoarece am rupt unul care nu imi apartinea si m-am facut cu o gaura de 415 lei, atat m-a costat un varf de beast,chiar mai mult decat ceri tu pe o lanseta....
Am folosit beastmaster 2 ani(lot vechi care a costat 550 lei de nou din magazin,fara reduceri pe prietenii sau mai stiu eu ce).Nu au carait....
Dar noile beast-uri care costa aproape 700 de lei, am rupt cu colegii mei 4 in mai putin de 2 luni, minunatele beast-uri care vin cu mizeria aia de husa cadou, ceva mi se pare putred si zic sa stii la ce sa te astepti...
C.S SENZOR TEAM

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de Alexandru Mihai »

jugarucristian scrie:Nu am de gand sa il rup,doar am intrebat in cazul in care se intampla...
Deoarece am rupt unul care nu imi apartinea si m-am facut cu o gaura de 415 lei, atat m-a costat un varf de beast,chiar mai mult decat ceri tu pe o lanseta....
Am folosit beastmaster 2 ani(lot vechi care a costat 550 lei de nou din magazin,fara reduceri pe prietenii sau mai stiu eu ce).Nu au carait....
Dar noile beast-uri care costa aproape 700 de lei, am rupt cu colegii mei 4 in mai putin de 2 luni, minunatele beast-uri care vin cu mizeria aia de husa cadou, ceva mi se pare putred si zic sa stii la ce sa te astepti...
+ 1 subsemnatul !
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Curat murdar!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
mrs
Mesaje: 696
Membru din: Joi Ian 03, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de mrs »

Sa inteleg ca noile bestmaster se rup ca stics-urile... la fel ca lotul nou de velocity care s-au vandut cu husa cadou... cred ca xsc-urile care s-au vandut cu geanta cadou au mai mult plastic in interior :mrgreen:. Care a fost motivul de nu a fost schimbat varful pe garantie???

Avatar utilizator
Florin Vasii
Mesaje: 369
Membru din: Dum Noi 25, 2012 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de Florin Vasii »

Eu am dat 550 pe ele de la Total Fishing acum 2 ani. Sunt modelul nou sau vechi?

Avatar utilizator
mrs
Mesaje: 696
Membru din: Joi Ian 03, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de mrs »

Modelul vechi "cica" :mrgreen: .... este una si aceeasi lanseta (parerea mea).

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Casting pe Lacul Morii

Mesaj de clabuc »

Florin Vasii scrie:Eu am dat 550 pe ele de la Total Fishing acum 2 ani. Sunt modelul nou sau vechi?
sunt modelul vechi care nu se rupe. daca sunt folosite corect (mufare corecta, atentie sa nu se rasuceasca firul pe inel, firul lasat la jumatatea lansetei) nu le poate rupe nimeni. mai repede rupi coada de topor.
dau la pariu cota 1/10

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”