Century NG sau Century FS

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

pino_arad
Mesaje: 141
Membru din: Dum Feb 28, 2010 21:12

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de pino_arad »

Neamtul scrie:Ce mulinete ai pe FS-uri?
shimano 12000 xta

GREENFISH
Mesaje: 189
Membru din: Sâm Ian 29, 2011 13:45

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de GREENFISH »

century vs chub????

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de Albert »

GREENFISH scrie:century vs chub????
Mere cu pere...da si tu o geana pe gugãl, sigur o sa intelegi ce-am vrut sa spun :)

ureche 72
Mesaje: 188
Membru din: Dum Feb 21, 2010 19:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de ureche 72 »

GREENFISH scrie:century vs chub????
Mercedes sau Dacia :!: :!: :?:

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de Neamtul »

Diferenta nu mi se pare chiar atat de mare.Chub Outcast e una dintre cele mai reusite lansete din categorie asta de pret.
Hai sa zicem Mercedes vs VW sau Ford,in niciun caz Dacia.
La bete e ca la masini.Poti sa te deplasezi/pescuiesti si cu ceva scump si cu ceva ieftin.Diferentele le fac gustul si bugetul.
Si cu Mercedes si cu Dacia ajungi la destinatie.E adevarat ca Mercedesul e superior la multe capitole dar asta nu inseamna ca ceva mai ieftin nu e ok.
Un ex.
Am Magic si NCS.
Blancul este la fel de gros,betele arunca la fel.Magicul mi se pare chiar putin mai moale decat NCS deci presupun ca drill-ul e mai placut cu Senzor.
Singurul avantaj al NCS-ului sunt finisajele excelente si probabil materialul.Poate ca gresesc,nu stiu dar mie asa mi se pare.
Daca Century inseamna sacrificii financiare mari atunci mai bine ceva mai ieftin ca si-asa majoritatea pescarilor nu vor exploata lansetele scumpe la adevarata lor valoare.Nici eu nu o voi face.Mi-am luat Century mai mult din curiozitate.Imi plac betele dar nu cred ca merita pretul pe care-l au,cel putin nu cat se cere in Romania pe ele.
Un Senzor,Chub,Shimano sau orice alt bat de 4-5-700lei face ~ acelasi lucru.

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de mariusangler »

Neamtul scrie:Diferenta nu mi se pare chiar atat de mare.Chub Outcast e una dintre cele mai reusite lansete din categorie asta de pret.
Hai sa zicem Mercedes vs VW sau Ford,in niciun caz Dacia.
La bete e ca la masini.Poti sa te deplasezi/pescuiesti si cu ceva scump si cu ceva ieftin.Diferentele le fac gustul si bugetul.
Si cu Mercedes si cu Dacia ajungi la destinatie.E adevarat ca Mercedesul e superior la multe capitole dar asta nu inseamna ca ceva mai ieftin nu e ok.
Un ex.
Am Magic si NCS.
Blancul este la fel de gros,betele arunca la fel.Magicul mi se pare chiar putin mai moale decat NCS deci presupun ca drill-ul e mai placut cu Senzor.
Singurul avantaj al NCS-ului sunt finisajele excelente si probabil materialul.Poate ca gresesc,nu stiu dar mie asa mi se pare.
Daca Century inseamna sacrificii financiare mari atunci mai bine ceva mai ieftin ca si-asa majoritatea pescarilor nu vor exploata lansetele scumpe la adevarata lor valoare.Nici eu nu o voi face.Mi-am luat Century mai mult din curiozitate.Imi plac betele dar nu cred ca merita pretul pe care-l au,cel putin nu cat se cere in Romania pe ele.
Un Senzor,Chub,Shimano sau orice alt bat de 4-5-700lei face ~ acelasi lucru.
Pai atunci de ce le-ai luat?Ca ai schimbat o caruta de bete, dupa o partida de pescuit. :lol:
Mad carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de gor965 »

Neamtul scrie:....Imi plac betele dar nu cred ca merita pretul pe care-l au.........
...vor merita in schimb pretul cu care ai sa le revinzi peste cateva luni ! :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Andrei G
Mesaje: 663
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de Andrei G »

:)) Sa ne anunti cand vrei sa le vinzi. Eu pun pariu ca pana in iunie o sa vrei altele :)) Cine se mai baga? :D
WLC Carp Club

GREENFISH
Mesaje: 189
Membru din: Sâm Ian 29, 2011 13:45

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de GREENFISH »

kkk....am inteles si nu....deci..
chub-ul este bun si ieftin...si merita sa ii dam nota 7?????
century este foarte bun dar si foarte scump....nota 9???
schimano beast master ce nota merita in comparatie cu cele de mai sus???cred ca este ca pret intre cele doua, nu???
iar diferenta intre cele doua masini o stiu si eu dar intre cele 3 lansete nu....deci???

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Century NG sau Century FS

Mesaj de Neamtul »

@Marius & George
Astea nu mai pleaca asa repede de la mine.Anul asta nu mai cumpar nimic pentru crap decat un spod bun,un rod pod,cateva fire plumbi si carlige...eventual bile. :) Chiar daca le-as vinde,ce as putea sa cumpar mai bun in banii astia?Alternativa ar fi fost un set de Fox-uri noi.
Mai trebuie sa imi cumpar si doua mulinete si o lanseta de feeder,1 bologneza+mulineta si vreo doua fixe. :lol:....si vreo doua bete si mulinete de spinning :lol:
Offff,cati bani aruncati!! :lol:
Nu raman bani nici pentru motorina. :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”