De ce Delkim ?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
dumi_id
Mesaje: 310
Membru din: Mar Mar 16, 2010 16:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de dumi_id »

La primii mei avertizori (carp-expert parca) sunau cam cum vrei tu: la fiecare sfert de rotatie a rolei facea cate un "bip" cu cate se invartea mai repede (adica cu cat tragea mai tare firul la trasatura) cu atat erau bip-uri mai dese de parca suna in continuu.

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de gadjo »

un 1200-1300 as da pe un set 4+1 dar nu prea gasesc pe la noi.nici sh-uri nu prea mai sunt.Nu-s ce-i cu criza asta.Pan la urma cred ca tot energoteamul e baza sau un set de X2 ca ,cica ar fi olandezi.

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de Dragos Sinca »

Energoteam este exact cum nu vrei tu. Adica suna le fel indiferent de intensitatea trasaturii.

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de gadjo »

Dragos Sinca scrie:Energoteam este exact cum nu vrei tu. Adica suna le fel indiferent de intensitatea trasaturii.
Stiu Dragos dar daca nu gasesc altceva care se incadreze in bugetul meu nu am ce face,acus incepe sezonul si nu am senzori.Nu stiu cum tipa aia de la PROLogic Senzora VTSW 4+1? (nu polifonicii).Imi cam fac cu ochiul ,dar daca suna la fel ca Energo as merge pe Energo.

mihaisome
Mesaje: 11
Membru din: Mie Ian 26, 2011 13:59

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de mihaisome »

Senzorii de la Energo (eu am varianta noua) suna exact asa cum vrei tu.

s0rynelu
Mesaje: 130
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 19:00
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de s0rynelu »

eu am asa cava si sunt f.multumit..nu ma inseala niciodata...il am de 2 ani si merge perfect...ce atatea scumpeturi...ce la un concurs se premiaza sculele sau pestele?
Fişiere ataşate
ACCS_05_050_Avertizor_TLI01.jpg
ACCS_05_050_Avertizor_TLI01.jpg (30.61 KiB) Vizualizat de 833 ori
Imagine

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de gadjo »

mihaisome scrie:Senzorii de la Energo (eu am varianta noua) suna exact asa cum vrei tu.
care varianta noua?nu stiu sa fi aparut.Au aparut acum un an niste kestii asemanatoare dar nu se compara.Eu stiu de energo team et200 iar cei care au aparut dupa ,ET E-sential dar suna la fel si sunt mult mai prosti.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de zfcristian »

gadjo scrie:
mihaisome scrie:Senzorii de la Energo (eu am varianta noua) suna exact asa cum vrei tu.
care varianta noua?nu stiu sa fi aparut.Au aparut acum un an niste kestii asemanatoare dar nu se compara.Eu stiu de energo team et200 iar cei care au aparut dupa ,ET E-sential dar suna la fel si sunt mult mai prosti.
Energoteam E-sential sau cum dracu le zice suna mai lung sau mai scurt in functie de intensitatea trasaturii, depinde acum pe ce sunet ii setezi .
Eu de exemplu am senzorii dati la minim si suna doar statia scurt sau lung in functie de intensitatea trasaturii.
De ce spui ca sunt senzori prosti ? Dezvolta te rog !
I-am folosit tot sezonul trecut si nu am ce sa le reprosez asta in conditiile in care au prins si 4 zile de ploaie mocaneasca si au functionat fara probleme, consum mic de energie, ergonomici, mici ca si dimensiune.

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de gadjo »

De ce spui ca sunt senzori prosti ? Dezvolta te rog !

finisaje mai proaste ,surubul de infiletare se strica imediat daca nu ai conectori rapizi,in sensul ca incepe sa se invarta in gol(probabil piulita din interior e de plastic si se crapa - n-am de unde sa stiu),sunt momente cand pestele trage iar el nu suna pana nu-i dai doua caspice :mrgreen: suge bateriile mai repede decat ceilalti(probabil cele 2 leduri in + la care nu le vad rostul) si au si o forma mai urata.+ ca am avut un amic caruia i s-a ars unul(suna doar statia iar senzorul mort)
e de ajuns? :mrgreen:

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: De ce Delkim ?

Mesaj de Neamtul »

Am si eu ET e Sential 4+1 si sunt foarte multumit de ei.I-am folosit pe Mures unde au prins si 2-3 zile ploioase si merg foarte bine.Staia functioneaza si ea foarte bine.
Bateriile au deja un an si mai rezista si anul acesta(nu i-am folosit prea des),consuma putin.
Pentru 350lei cat am dat pe ei sunt extrem de multumit.Nu cred ca imi voi cumpara vreodata senzori care sa coste mai mult de 4-500lei,chiar nu vad niciun motiv sa-mi cumpar Delkim.
Or fi TXI-urile smechere dar oare cat de mult conteaza?Oare cati pesti ne scapa din cauza senzorilor?

PS:Finisaje proaste?Chiar nu am vazut.
In rest,ce sa zic.Poate ca ai avut ghinion.Nu se rupe niciun filet numai daca fortezi fara rost.Nici la ET Starfish de 40lei nu se rupea.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”