Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

alex.mosorivschi
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Mai 25, 2013 22:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de alex.mosorivschi »

nu am folosit Fox dar pentru mine Delkim sunt si vor ramane nr. 1!
Da, au marele minus de a nu semnaliza unele trasaturi pe drop in conditii de utilizare a firelor subtiri, au dezavantajul de a fi galagiosi in conditii de pescuit pe ponton insa compenseaza cu niste tonuri unice, led-uri care lumineaza foarte bine, fiabilitate in timp, precum sii design-ul care mie imi place!
Spor la cumparaturi

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de Alexandru Mihai »

alex.mosorivschi scrie:nu am folosit Fox dar pentru mine Delkim sunt si vor ramane nr. 1!
Da, au marele minus de a nu semnaliza unele trasaturi pe drop in conditii de utilizare a firelor subtiri, au dezavantajul de a fi galagiosi in conditii de pescuit pe ponton insa compenseaza cu niste tonuri unice, led-uri care lumineaza foarte bine, fiabilitate in timp, precum sii design-ul care mie imi place!
Spor la cumparaturi
Sa ma scuzați...dar ma kak pe tonurile lor unice, leduri și alte minuni...sa stau liniștit în cort ca nu trage pestele și sa am 2 swingeri jos...in special in regim de concurs nu ma încălzește cu nimic.

ps: Fox
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de Madalin Dirla »

Asa am pierdut podiumul la CUPA IERNII MV2 acum 2 ani(din cauza delkimilor),era swingerul jos si noi stateam in cort.......in dimineata aia i-am bagat direct la vanzare .................recomand altceva dar nu delkimii,cu toate ca suntetul lor imi place cel mai mult.


Alexandru Mihai scrie:
alex.mosorivschi scrie:nu am folosit Fox dar pentru mine Delkim sunt si vor ramane nr. 1!
Da, au marele minus de a nu semnaliza unele trasaturi pe drop in conditii de utilizare a firelor subtiri, au dezavantajul de a fi galagiosi in conditii de pescuit pe ponton insa compenseaza cu niste tonuri unice, led-uri care lumineaza foarte bine, fiabilitate in timp, precum sii design-ul care mie imi place!
Spor la cumparaturi
Sa ma scuzați...dar ma kak pe tonurile lor unice, leduri și alte minuni...sa stau liniștit în cort ca nu trage pestele și sa am 2 swingeri jos...in special in regim de concurs nu ma încălzește cu nimic.

ps: Fox

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3771
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de odoctee »

Am patit-o si eu la delkim sa nu sesizeze miscarea firului, cat despre prea multiplele setari... sunt prea multe si nu cred ca au fost folosite asa de detaliat
Sunetul super un mare plus acustic dar atat = raman fan fox
toate bune!
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de George-Alexandru »

fox ntxr,problemele de la delkim sunt cunoscute.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de popescu59 »

Folosesc de 2 ani delkim txi si intradevar sunt extrem de pretentiosi . Problema cu nesesizarea unor trasaturi pe drop este cunoscuta de fabricant si pentru a veni in ajutorul nostru delkim a scos Smart Clip care a eliminat in totalitate problema de mai sus .Pentru mine singura problema este folosirea senzorilor pe , ponton unde orice miscare pe ponton este sesizata de senzor (in aceasta situatie nu am reusit sa ii dau de cap).
Daca exista utilizatori ai delkimului txi care au rezolvat problema cu pontonul rog sa posteze rezolvarea.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de DumiD »

popescu59 scrie:Folosesc de 2 ani delkim txi si intradevar sunt extrem de pretentiosi . Problema cu nesesizarea unor trasaturi pe drop este cunoscuta de fabricant si pentru a veni in ajutorul nostru delkim a scos Smart Clip care a eliminat in totalitate problema de mai sus .Pentru mine singura problema este folosirea senzorilor pe , ponton unde orice miscare pe ponton este sesizata de senzor (in aceasta situatie nu am reusit sa ii dau de cap).
Daca exista utilizatori ai delkimului txi care au rezolvat problema cu pontonul rog sa posteze rezolvarea.
Mai dai 100 de lei bucata si pe "smart clip". Parerea mea e ca se adreseaza persoanelor nu foarte smart, ajungi la 900 de lei senzorul+bucata aia de plastic ordinar "smart clip" ca sa-ti semnalizeze daca te calca hotii pe ponton. Un foarte mare plus ca au 12 setari pentru sensibilitate si tonuri frumoase :lol:
Nae rezolvarea a fost gasita de foarte multa lume. Verifica marele bazar, la sectiunea "vanzari".

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de bogdan5 »

Nae rezolvarea a fost gasita de foarte multa lume. Verifica marele bazar, la sectiunea "vanzari".
Atitudine de frustat & pricinos. :lol:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de DumiD »

bogdan5 scrie:
Nae rezolvarea a fost gasita de foarte multa lume. Verifica marele bazar, la sectiunea "vanzari".
Atitudine de frustat & pricinos. :lol:
De ce, ca nu inteleg cum poate cineva sa recomande un produs slab impachetat ca unul foarte performant?

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Fox Micron NTX-R sau Delkim TX-i Plus

Mesaj de bogdan5 »

DumiD scrie:
De ce, ca nu inteleg cum poate cineva sa recomande un produs slab impachetat ca unul foarte performant?
Eu te inteleg pe tine...strici orzul pe "gaste". :wink:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”