LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Asta spun. Suntem fericitii planetei deoarece la crap avem singura unealta din univers despre care putem spune ca este placuta. Cum spuneam, nici dildo-urile nu se caracterizeaza din punct de vedere al placerii, nici pe introdus si nici pe scos, :!: ca sa mergem cu asemanarea pana la capat. :D
Ultima oară modificat Joi Iun 11, 2020 0:49 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Joi Iun 11, 2020 0:41
Dan Mitranescu scrie:
Joi Iun 11, 2020 0:37
Te intreb si aici: Ai mai vazut pe cineva sa recomande o unealta ca a fi placuta indiferent de scopul in care o foloseste?
Un ''milion'' de insi ! Toti spun , ''nu iti mai lua rahatul ala'' ca...am avut eu...a avut un vecin...o ruda...etc. , ia-ti aia ca e beton...sau placuta cum zici tu !!! Tu nu vorbesti cu oamenii ? Deschide discutia cu ei si iti vor raspunde si un vas de WC e placut sau nu :lol: !!!
Toti se refera la utilitate ! Nu la placere.

Despre lansete, atat vanzatorii cat si cei care se uita in gura lor folosesc termenul "placuta" cand o recomanda. Nu mai exista asa ceva pe planeta. Iti dai seama ce norocosi suntem sa folosim scule care pot oferi placere. Aia la spinning nici nu stiu ce au pierdut. :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Ramane cum am stabilit :lol: ! Am scule cu care e o placere sa lucrezi , cu altele iti vine sa ....ce vrei tu :lol: !
Tu ti-ai luat Geely :lol: ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Joi Iun 11, 2020 1:06
Ramane cum am stabilit :lol: ! Am scule cu care e o placere sa lucrezi , cu altele iti vine sa ....ce vrei tu :lol: !
Tu ti-ai luat Geely :lol: ?
Vezi ca esti hot si nu raspunzi ! :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Placere in utilizare , placere de ordin estetic , placere de ergonomie , placere de functionalitate , placere de fiabilitate , placere de productivitate , etc. mult !
La ce placere te referi tu...ca nu inteleg ?
Imi e ca iar o dai in semantica si din 10 milioane de variante alegi tu una si ii dai doar cu tenacitatea...doar pe sensul ala care nu corespunde !
Te las sunt rupt de oboseala , in loc de odihna dupa pescuit am avut 2 zile pline !

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Iun 11, 2020 0:23
Singura placere a pescarului nedegenerata de comertul actual este sa prinda peste. Asta se poate generaliza !!! Atat.
Asa cum am mai spus , pentru unii , din cate stiu eu multi , conteaza PLACEREA drilului ! Iar asta e data de o lanseta PLACUTA :D si o mulineta cu care iti face PLACERE sa pescuiesti .
Nu se compara un dril de 2 ore cu un sturion de 60 de kile cu unul cu un ciortanel de 1 kil !!! Sa nu mai zic daca la ciortanel dai cu un par de lanseta , chiar nu mai simti nimic !
Am auzit mii de discutii despre diferenta de dril intre un crap salbatic care genereaza placere intensa si ''drilul'' aproape inexistent al unui crap de balta suprapopulata in care pestii vin aproape singuri la mal pentru ca deja s-au obisnuit cu scos/foto si retur :lol: !!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Joi Iun 11, 2020 13:19
Dan Mitranescu scrie:
Joi Iun 11, 2020 0:23
Singura placere a pescarului nedegenerata de comertul actual este sa prinda peste. Asta se poate generaliza !!! Atat.
Asa cum am mai spus , pentru unii , din cate stiu eu multi , conteaza PLACEREA drilului ! Iar asta e data de o lanseta PLACUTA :D si o mulineta cu care iti face PLACERE sa pescuiesti .
Nu se compara un dril de 2 ore cu un sturion de 60 de kile cu unul cu un ciortanel de 1 kil !!! Sa nu mai zic daca la ciortanel dai cu un par de lanseta , chiar nu mai simti nimic !
Am auzit mii de discutii despre diferenta de dril intre un crap salbatic care genereaza placere intensa si ''drilul'' aproape inexistent al unui crap de balta suprapopulata in care pestii vin aproape singuri la mal pentru ca deja s-au obisnuit cu scos/foto si retur :lol: !!!
Pentru toti drilul este o placere. Mai mult sau mai putin. Cand esti in competitie cu sute de kg, te bati la podium si pescuiesti cu 0,20, drillul nu mai este nicio placere. Sau cand se puncteaza de la 5kg si iti trag crapi sub cantar.
Daca ajungi pescar, placerea este sa pacalesti pestele. Sa dea un peste afara poate oricine. Sa il faca sa treaga este mai greu. :wink:
Repet ! NU despre asta vorbim !!!

Ai mai auzit in alt gen de pescuit sa recomande sau sa caracterizeze o lanseta ca a fi placuta in drill ?
Asta tot intreb eu si nu ma intelegi.

Ai auzit tu vreodata la spinning cand se cer informatii despre o lanseta sa vina cineva sa spuna ca este printre altele si "placuta in drill". Sau sa spuna ca este mai pacuta in drill ca un alt model ? Idiotenie mai mare ca o clasificare a placerii eu nu am mai auzit. Cum sa compari placerea ?
Numai pe lansetele de crap se intampla asta.

Ai mai auzit tu pana acum 7-8 ani de lanseta de crap "placuta in drill". Cred ca pana atunci am fost niste inculti. :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Am zis eu ca intri pe semantica ! Pentru mine exista lansete PLACUTE in drill si altele pe care nu le PLAC !!!
Sunt si masini placute la condus , adica imi place sa le conduc si altele pe care nu le suport !
Pana la urma ce vrei cu topicul ? Care e scopul lui ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Joi Iun 11, 2020 16:49
Am zis eu ca intri pe semantica ! Pentru mine exista lansete PLACUTE in drill si altele pe care nu le PLAC !!!
Sunt si masini placute la condus , adica imi place sa le conduc si altele pe care nu le suport !
Pana la urma ce vrei cu topicul ? Care e scopul lui ?
Scopul topicului este ca pescarii sa nu mai fie pacaliti cu o caracteristica subiectiva, inventata de constructorii de lansete impotenti in a face scule performante, sau doritori de a vinde lansete proaste cu preturi mari, prostind lumea cu "placere".
Caracteristicile unui produs sunt cele general valabile si verificabile. "Placerea" nu este o caracteristica si nu este verificabila!
Prosteala asta cu "placerea in dril" atribuita unei lansete este inventata si rostogolita numai la crap. In rest nu mai auzi o astfel de tampenie. In niciun alt stil de pescuit. Lanseta "placuta in dril" si "lanseta mai putin placuta in dril" auzi numai la astea de 3,90 .
Nici acum nu ai inteles ? :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LANSETA "PLACUTA" IN DRILL

Mesaj de Florin Pata »

Am inteles ca la acest subiect , fiecare dintre noi ramane la opinia lui ! Oricum eu merg pe 3,60 deci nu ne intersectam .
Mai lasam si pe altii sa-si spuna opinia !

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”