LANSETE HARRISON BALLISTA NOI

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

da-mi un telefon si atunci am sa te stiu si eu.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ GoldFish

:lol: :lol: :lol: am aflat cine esti si da-mi voie sa-ti spun ca esi un scump...tote cele bune si multa bafta...nu la pescuit, bine-nteles :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

cornelserbu scrie:@ GoldFish

stimabile, se pare ca tu ma cunosti, probabil si eu te cunosc, dar nu stiu cine esti :lol: cu toate astea, iti spun pentru ultima data ca esti in eroare...chiar nu vrei sa-ntelegi ca din postarile male reiese ca e vorba de aceeasi scula si de doi aruncatori diferiti, care poseda tehnici diferite si nicidecum invers asa cum imi exemplifici ca tu dai diferit cu cu doua scule diferite la randul lor ??????????????????
daca nici acum n-ai inteles, tind sa-i dau dreptate lui florinw, dealtfel un tip care stie sa bata campii mai bine decat toti cei care posteaza p-aici :lol: :lol: :lol:

chestia cu jujak o iau ca pe-o gluma si sper sa nu gresesc

@ Victor

crapul il strunesti foarte bine si cu o lanseta moale care e bine gandita si e construita cu simt de raspundere, dar aici intervine iarasi tehnica de care vorbeam la casting...nu trebuie sa lasi pestele sa-si faca de cap, dar nici sa tragi de el ca la surfing...unde mai este sportivitatea, daca lui ii lasi asa de putine sanse

ce lansete ai avut acum cativa ani la sarulesti cand ai ales primul locul si n-ai reusit sa scoti crapii ? ...cred ca atunci trbuia umblat la tehnica, fiindca presupun ca lansetele erau pari
@Cornele , bai nene :P , si daca gresesti :?: :P
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

GoldFish-Team scrie:
cornelserbu scrie:@ GoldFish

stimabile, se pare ca tu ma cunosti, probabil si eu te cunosc, dar nu stiu cine esti :lol: cu toate astea, iti spun pentru ultima data ca esti in eroare...chiar nu vrei sa-ntelegi ca din postarile male reiese ca e vorba de aceeasi scula si de doi aruncatori diferiti, care poseda tehnici diferite si nicidecum invers asa cum imi exemplifici ca tu dai diferit cu cu doua scule diferite la randul lor ??????????????????
daca nici acum n-ai inteles, tind sa-i dau dreptate lui florinw, dealtfel un tip care stie sa bata campii mai bine decat toti cei care posteaza p-aici :lol: :lol: :lol:

chestia cu jujak o iau ca pe-o gluma si sper sa nu gresesc

Nea Cornele ce repede te aprinzi :lol: M-ai omorat cu tehnica asta a lansarii. Am dvd-uri care explica mai multe tehnici de aruncare cu mai multe lansete dar de la aceeasi firma, bineinteles ca acest dvd este mai mult de reclama la fel ca majoritatea dvd-urilor. Problema mea este ca nu vreau sa-mi cumpar 100 de betze sa vad cu care lansez mai bine.

Nea Cornele nu stiai ca barcutza lui Jujack "fuge de manaca astfaltul" de ajunge cu un acumulator pana la forinw ala in Germania sau Franta si inapoi . :lol:

Multumesc oricum pentru raspunsuri.

PS: Nea Cornele eu te cunosc , dvs, ma cunoasteti, dar eu stiu cine sunteti. :lol:
@M. Vrei sa spui k fuge ............pina in ANGLIA si inapoi :lol: Pentru ca [OMUL ] de acolo [se trage] :idea: :wink: P.S. Deci mai sinteti si [vecini] pina una alta :lol: :wink:
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

cornelserbu scrie:@ GoldFish

:lol: :lol: :lol: am aflat cine esti si da-mi voie sa-ti spun ca esi un scump...tote cele bune si multa bafta...nu la pescuit, bine-nteles :lol:
Ce dotat esti mai Cornele :!: Pe toate le stii tu :P :!:
CLUBUL PESCARILOR

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

cornelserbu scrie:@ GoldFish

:lol: :lol: :lol: am aflat cine esti si da-mi voie sa-ti spun ca esi un scump...tote cele bune si multa bafta...nu la pescuit, bine-nteles :lol:
Multumesc nea Cornele si eu va doresc toate cele bune, sanatate si sa auzim numai de bine. Imi cer scuze daca v-am enervat cu intrebarile mele.

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

Jujak scrie:
cornelserbu scrie:@ GoldFish

:lol: :lol: :lol: am aflat cine esti si da-mi voie sa-ti spun ca esi un scump...tote cele bune si multa bafta...nu la pescuit, bine-nteles :lol:
Ce dotat esti mai Cornele :!: Pe toate le stii tu :P :!:
Jujak daca nici nea Cornel nu le stie pe toate ,atunci cine? :wink:

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

GoldFish-Team scrie:
Jujak scrie:
cornelserbu scrie:@ GoldFish

:lol: :lol: :lol: am aflat cine esti si da-mi voie sa-ti spun ca esi un scump...tote cele bune si multa bafta...nu la pescuit, bine-nteles :lol:
Ce dotat esti mai Cornele :!: Pe toate le stii tu :P :!:
Jujak daca nici nea Cornel nu le stie pe toate ,atunci cine? :wink:
@M. Dar de unde le stie mai nene , Cornel . pe toate :?: :P
CLUBUL PESCARILOR

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

cornelserbu scrie:
@ Victor

crapul il strunesti foarte bine si cu o lanseta moale care e bine gandita si e construita cu simt de raspundere, dar aici intervine iarasi tehnica de care vorbeam la casting...nu trebuie sa lasi pestele sa-si faca de cap, dar nici sa tragi de el ca la surfing...unde mai este sportivitatea, daca lui ii lasi asa de putine sanse
@Cornel Serbu

BLA,BLA ,BLA ,..........BLA ,BLA ,BLA
Cu o lanseta moale nu te asculta nici un crap ,oricat de bine a fost gandita si oricat de bine a fost construita ,TEHNICA IN AGATATURA ESTE EGALA CU ZERO ATUNCI CAND PESCUIESTI CU NISTE ''NUIELUSE''.
Este adevarat ,nu i-mi place sa dau sanse pestelui ,nu sunt sportiv si nici nu sunt ''MASOCHIST ''sa ma chinuiesc sa scot un peste si sa-l ratez din motive de ''LEON'' :?: :idea:


ce lansete ai avut acum cativa ani la sarulesti cand ai ales primul locul si n-ai reusit sa scoti crapii ? ...cred ca atunci trbuia umblat la tehnica, fiindca presupun ca lansetele erau pari
Lansetele pe care le-am avut la Sarulesti erau niste ''PARI''asta este si motivul pentru care te-am invitat la Sarulesti ,SA-MI ARATI TU TEHNICA ADECVATA DE PESCUIT CRAP ,,PRIN ZIDURI DE CASE ''nu prin CAMPIA BARAGANULUI :lol: :lol:
INVITATIA RAMANE VALABILA [NO COST ]PENTRU CA SUNT AVID DE NOI TEHNICI DE PESCUIT CRAP MARE CU LANSETE GEN ''BICI'' :lol: :lol: :?:
IN JUNGLA DE LA SARULESTI ,SAU AVICOLA 1,2,,VACI 1,2, :roll: :roll:
Ultima oară modificat Vin Noi 09, 2007 19:18 de către oanavictor, modificat 1 dată în total.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Oricum topicul a degenerat - dar vreau sa zic ca pescuind la Avicola 1 mai acum vreo 3 saptamini ( Boilies mania ) - am tras de niste dulapi intre 13-17 kg cu o lanseta a lui Cezar - Sert Carpium 3,9 m - 3,5 lb - si sa mor daca am simtit vreo problema de a scoate pestii . Cind spun am tras - ma refer si la mine si la Cezar . Nu am avut pesti scapati dupa primii 10 metri de drill .

Pe unul mare de tot l-am prapadit (personal) cu un Harrison Big T de 4,5 lb TC . In opinia mea daca era un pic mai moale lanseta poate ii faceam ceva - dar asa m-am pus pe calcaie - el tragea sub stuf - eu tineam batul ( care avea cert mare putere ) si s-a dus p....ii de suflet . Ori i-am rupt buza ori a scuipat carligul , cert este ca a intzepenit carligul drept intr-un cocioc pe care l-am adus la mal cu mare tandrete ! :lol:

Poate avem noi noroc - dar nu am folosit pina acum lansete mai puternice de 3,5 lb si in general nu scapam peste . Va rog sa ma credeti ca e adevarat ce va spun acum .
Si slava Domnului ca am pescuit si in cocioc si sub plauri si la mare distanta ( va aduceti aminte teava d-le Oana ! ) samd . Nu inteleg aici - pescuitul pe sector C la Hobaia - unde eu personal nu am avut norocul sa pescuiesc vreodata .

De cind cu explozia asta de casting - eu unul m-am retras usor spre a-mi gasi o lanseta care sa imi vina mie bine si in drill si la aruncare si cu care sa ma inteleg pe timp ceva mai lung . Ca pina la urma pescuitul trebuie sa fie o placere in toate aspectele , nu numai la casting . Cu ce ma incalzeste ca imi iau 4 bucati lansete cu care arunc depa........rte ( am dovedit ca pot ) si nu pot scoate pestii din Hobaia sau din MV ( le rup gura ! ) . Da-le dracu !

PS - dar poate sunt si eu ca vulpea si strugurii .......

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”