NOU

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
boje
Mesaje: 47
Membru din: Mar Apr 03, 2007 11:35

Mesaj de boje »

checienriliz scrie:Da boje, ai dreptate, am uitat sa pun si ultimul rind, cel cu lanseta de
3,96 m si 3,5 livre. Mea culpa!
s-ar putea sa fie "mea culpa" chiar daca pe site o prezinta.
spun asta pt ca in magazinele din UK , in care am vazut modele de FG-uri nu erau si cele de 13'
la modelele prezentate de tine . preturile acolo variaza intre 150 si 190 lire
TRAIASCA MAMA CRAPILOR!

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1633
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Mesaj de mihai florescu »

In descrierea betelor nu se face nici o referire la procesul de autoclavare... :shock: , au schimbat tehnologia???

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Bogdan

Pe forumul de pe situl oficial Century e o postare a lui George Loughlin (are nick-ul carphunter, e moderatorul forumului), care a testat batul de 3,65 si 3,25 livre. El zice ca a folosit un plumb de 4 oz (approx. 113,3 grame), plus un shock leader pentru siguranta, si ca s-a comportat excelent.
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

BogdanPopa
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 17, 2007 0:29
Puncte: 0

Mesaj de BogdanPopa »

Stiu ..am citit-o...dar tot nu m-am lamurit in privinta actiunii..
Crap daca nu prind crap:))

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Bogdan, pai unde e nelamurirea? ce intelegi tu prin "actiune"?
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Din toate postarile de acolo, rezulta ca batul are o actiune undeva intre progresiva si semirapida. Ofera atit control cit si spatiu de manevra, conform declaratiilor lui George Loughlin "The whole balance of the rod is spot on and coupled with my 8000XTE Baitrunner reels, it was a perfect symbiosis of cranking power and playability".
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

BogdanPopa
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 17, 2007 0:29
Puncte: 0

Mesaj de BogdanPopa »

Intre progresiva si rapida poate fi doar semirapida.intre progresiva si semirapida cum spui tu nu stiu ce ar mai putea fi.Oricum multumesc de informatii!
Crap daca nu prind crap:))

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Pai asta e si ideea, se pare ca FG este o lanseta care se situeaza undeva intre ceea ce definim noi ca actiune progresiva si actiune rapida. Adica poseda din avantajele fiecarui tip de actiune amintit. Am fost mai clar acum?
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

checienriliz
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 23:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de checienriliz »

Corectez: intre actiune progresiva si actiune semirapida.
"A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului." Emil Cioran

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

Eu as spune rapid progresiva!

Am Greys Prodigy 12ft/3,5lbs si cam seamana la actiune! Boje stie ca le-a vazut la mine! Ideea e ca am vazut-o live, am pus mana pe 12/3,5, am vb cu Marian si Mihai la magazin sa testez un FG de 12/3,5lbs (inele 50-16) vs Greys-uri (40-14) si va tin la curent!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”