Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de Dan Serban »

eugen dragnea scrie:
Dum Sep 27, 2020 21:32
Nu aveam nimic cu tine daca stabileai un buget maxim...dar asa, nu m-am putut abtine sa nu "ciupesc de popou" un grandoman opulent ca tine care nu concepe sa pescuiasca cu o lanseta sub 800 lei...
Si cu asta am incheiat polemica pentru ca mi-ai consumat deja prea mult timp...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Eugen, lasa-le un pic.. esti prea pă ele.
Pescar de rând

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de Szilveszter »

Na stai o tzâră,că zice imediat ceva. :mrgreen:

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de eugen dragnea »

briche scrie:
Mar Oct 13, 2020 11:17
Cat de frustrat si plictisit sa fii sa faci astfel de comentarii?
Frustrat as fi daca mi-as lua bete de 1440 lei si nu ar prinde singure peste ... eu prind peste si cu o "nuia de alun"...sper ca stii ce inseamna cuvantul "frustrat" si nu esti doar un ignorant cu vocabular limitat...
Cat despre plictiseala nu este cazul...am o viata prea activa sa-mi permit asta...oricum ma bucur ca nu sunteti in stare sa veniti si cu argumente bazate pe experienta in comentariile voastre...deci ce sa inteleg ca sunteti doar niste limitati care nu stiti pe ce sa aruncati banii ?!?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de eugen dragnea »

mihai87tk scrie:
Mar Oct 13, 2020 13:25
Se pare ca tu ai probleme grave, cum sa-mi zici mie ca ti-am consumat timp, când nu te-am pus eu sa comentezi pe lângă subiect, esti incredibil. Care este problema ta ca nu vreau eu lansete de 200 ron? Ca nu înțeleg.
Cred ca daca un prieten al tau isi cumpăra un BMW de 20000 euro iti bagi unghia in gat ca si-a luat mașina de fițe, ca sa se laude cu ea si ca de ce nu și-a cumpărat una de 5000, euro,ca ce are si asta mai ieftina.
Si daca tot te doare de banul meu, vezi ca mi-am luat de 1440 lei lanseta, ma mai lasi pe balta acum? Sau trebuie sa iti arăt bonul?
Cum zice colegul de mai devreme, plictisit rau mai ești de te bagi in seama asa😂.
Ai dreptul sa comentezi strict la subiect, nu sf-uri, nu păreri despre mine, nu din partea unu-i introvertit.
Bine ma bogatane ca te-ai ajuns si ti-ai luat bete de beizadea...ai tinut neaparat sa te lauzi pe Crapmania dinainte sa le cumperi...sa le lustruiesti sanatos :lol:
Nu-mi bag unghia in gat daca prietenul are rate la casa, la masina nevesti si impozitele neplatite si saracul o spala in fata blocului...daca-i sunt prieten adevarat ma ofer sa-i fac plinu la BMW ca sa poata merge la servici si luna asta :wink:
Hai sa te fac o partida de 24 h sa-ti arat cat esti de MIC...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de eugen dragnea »

Dan Serban scrie:
Mar Oct 13, 2020 17:24
:lol: :lol: :lol: :lol:
Eugen, lasa-le un pic.. esti prea pă ele.
Nu pot...am devenit dependent de prosti si de gomosi :D
Tu cu ce bete mai arunci? tot asa de "jdemii"?
Ai reusit sa platesti creditul la alea vechi?
Tot pana in 120 de metri arunci cu ele?
Peste ai invatat sa prinzi? sau in continuare pescuiesti la "dresaj" ?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de Dan Serban »

eugen dragnea scrie:
Mie Oct 14, 2020 0:37
Nu pot...am devenit dependent de prosti si de gomosi :D
Tu cu ce bete mai arunci? tot asa de "jdemii"?
Ai reusit sa platesti creditul la alea vechi?
Tot pana in 120 de metri arunci cu ele?
Peste ai invatat sa prinzi? sau in continuare pescuiesti la "dresaj" ?
Dragul meu, peste stiam sa prind inca de pe vremea cand iti prindeai urechile prin țipirigile de la Chiroiu4. :D
Continui discutia cu tine ca sa iti dau voie sa demonstrezi, inca o data, ca sa nu zic ca esti prost - o sa spun: mai putin pregatit.
Touche! :D
Pescar de rând

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de briche »

eugen dragnea scrie:
Mar Oct 13, 2020 23:52
briche scrie:
Mar Oct 13, 2020 11:17
Cat de frustrat si plictisit sa fii sa faci astfel de comentarii?
Frustrat as fi daca mi-as lua bete de 1440 lei si nu ar prinde singure peste ... eu prind peste si cu o "nuia de alun"...sper ca stii ce inseamna cuvantul "frustrat" si nu esti doar un ignorant cu vocabular limitat...
Cat despre plictiseala nu este cazul...am o viata prea activa sa-mi permit asta...oricum ma bucur ca nu sunteti in stare sa veniti si cu argumente bazate pe experienta in comentariile voastre...deci ce sa inteleg ca sunteti doar niste limitati care nu stiti pe ce sa aruncati banii ?!?
Tot citesc postarile din topicul asta si nu vad nicaieri sa te fi intrebat cineva sau sa iti fi cerut parerea...nici cati pesti prinzi, nici cu ce ii prinzi, nici cat stai la pescuit, il mai parcurg o data poate poate imi dau seama de unde pana unde te bagi ca chilotii stii tu unde, doar de dragul de a fi bagat in seama. De plictiseala suferi grav din moment ce iti gasesti timp sa te bagi intr-un subiect deschis de un cetatean pe care nu il cunosti de fel, culmea, ca sa vorbesti total pe langa. Cu argumente sa venim la ce? Ca tu pescuiesti cu "nuia de alun" si prinzi peste? La asta sa aducem argumente? Pescuieste cu ce vrei si cu ce iti vine bine, nu intereseaza pe nimeni si nici nu impresionezi pe nimeni. Cand vrei argumente, recomandari, sfaturi, deschide si tu un topic nou si intreaba ce vrei, o sa le primesti. Pana una alta lasa-l pe om sa isi cumpere ce vrea cu cati bani vrea, ca nu ti ia tie fin buzunar. Poate nici nu vrea sa prinda peste cu ele, poate vrea sa le puna in vitrina sau vrea el asa sa isi traga un selfie frumos cu sculele lui de 1400 de lei ca asta il face fericit, cine esti tu sa il contrazici sau sa ii spui ca nu e bine. Stai parcat in banca ta si nu iti mai da aere de superioritate pe aici.

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de mihai87tk »

eugen dragnea scrie:
Mie Oct 14, 2020 0:28
mihai87tk scrie:
Mar Oct 13, 2020 13:25
Se pare ca tu ai probleme grave, cum sa-mi zici mie ca ti-am consumat timp, când nu te-am pus eu sa comentezi pe lângă subiect, esti incredibil. Care este problema ta ca nu vreau eu lansete de 200 ron? Ca nu înțeleg.
Cred ca daca un prieten al tau isi cumpăra un BMW de 20000 euro iti bagi unghia in gat ca si-a luat mașina de fițe, ca sa se laude cu ea si ca de ce nu și-a cumpărat una de 5000, euro,ca ce are si asta mai ieftina.
Si daca tot te doare de banul meu, vezi ca mi-am luat de 1440 lei lanseta, ma mai lasi pe balta acum? Sau trebuie sa iti arăt bonul?
Cum zice colegul de mai devreme, plictisit rau mai ești de te bagi in seama asa😂.
Ai dreptul sa comentezi strict la subiect, nu sf-uri, nu păreri despre mine, nu din partea unu-i introvertit.
Bine ma bogatane ca te-ai ajuns si ti-ai luat bete de beizadea...ai tinut neaparat sa te lauzi pe Crapmania dinainte sa le cumperi...sa le lustruiesti sanatos :lol:
Nu-mi bag unghia in gat daca prietenul are rate la casa, la masina nevesti si impozitele neplatite si saracul o spala in fata blocului...daca-i sunt prieten adevarat ma ofer sa-i fac plinu la BMW ca sa poata merge la servici si luna asta :wink:
Hai sa te fac o partida de 24 h sa-ti arat cat esti de MIC...

Sa înțeleg ca dacă imi permit o lanseta mai scumpă sunt beizadea? Sau ce tot indrugi acolo? Ai depășit cu mult limita bunului simț. Acum ai făcut beizadele toți pescari care isi permit si isi cumpăra lansete de peste 1000ron,esti un mare om.
Ai probleme grave de integritate, esti frustrat ca unul isi permite? Nu te-a întrebat absolut nimeni nimic pe tine omule, înțelege, esti total deplasat.
Eu am cerut o recomandare care sa se incadreze într-un anumit scor de preț, care este problema ta? Mergi tu ma cu mine la munca? Imi dai tu sa mănânc? De te crezi asa superior?

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de mihai87tk »

eugen dragnea scrie:
Mie Oct 14, 2020 0:28
mihai87tk scrie:
Mar Oct 13, 2020 13:25
Se pare ca tu ai probleme grave, cum sa-mi zici mie ca ti-am consumat timp, când nu te-am pus eu sa comentezi pe lângă subiect, esti incredibil. Care este problema ta ca nu vreau eu lansete de 200 ron? Ca nu înțeleg.
Cred ca daca un prieten al tau isi cumpăra un BMW de 20000 euro iti bagi unghia in gat ca si-a luat mașina de fițe, ca sa se laude cu ea si ca de ce nu și-a cumpărat una de 5000, euro,ca ce are si asta mai ieftina.
Si daca tot te doare de banul meu, vezi ca mi-am luat de 1440 lei lanseta, ma mai lasi pe balta acum? Sau trebuie sa iti arăt bonul?
Cum zice colegul de mai devreme, plictisit rau mai ești de te bagi in seama asa😂.
Ai dreptul sa comentezi strict la subiect, nu sf-uri, nu păreri despre mine, nu din partea unu-i introvertit.
Bine ma bogatane ca te-ai ajuns si ti-ai luat bete de beizadea...ai tinut neaparat sa te lauzi pe Crapmania dinainte sa le cumperi...sa le lustruiesti sanatos :lol:
Nu-mi bag unghia in gat daca prietenul are rate la casa, la masina nevesti si impozitele neplatite si saracul o spala in fata blocului...daca-i sunt prieten adevarat ma ofer sa-i fac plinu la BMW ca sa poata merge la servici si luna asta :wink:
Hai sa te fac o partida de 24 h sa-ti arat cat esti de MIC...

Si inca ceva, cum de vi cu propunerea de face un 24h? De când pana când trebuie sa îți demonstrez eu tie ceva? Adica esti un etalon? Daca prinzi pește mai mult sau mai bine trebuie sa ma inchin tie sau cum?Pescuiesc cum vreau si cu ce vreau, nu după cum specifica un frustrat ca tine, care daca hop unul da ceva bani pe o lanseta e terminat, ca cum se poate asa ceva, ca de ce, ca da cum... Ca da pe banii mei ma nene, fac fix ce vreau cu ei.Mare îți este Gradina Ta Doamne. Sa înțeleg ca ti-am dat peste cap întreg universul tău spiritual (bat de alun, bambus), cu faptul ca am cerut eu o asa parere, ti s-a oprit viața in loc, a trebuit sa iti dai tu cu părerea total pe lângă.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Recomandare lanseta crap (intre 800-1400lei bucata)

Mesaj de eugen dragnea »

Dan Serban scrie:
Mie Oct 14, 2020 9:55
Dragul meu, peste stiam sa prind inca de pe vremea cand iti prindeai urechile prin țipirigile de la Chiroiu4. :D
Continui discutia cu tine ca sa iti dau voie sa demonstrezi, inca o data, ca sa nu zic ca esti prost - o sa spun: mai putin pregatit.
Touche! :D
Cum spui tu Nasuk...nu ma mai "amestec" cu tine ca risc sa miros a "sclav de multinationala" si mirosul asta iese greu din piele...toate cele bune :wink:
Touche!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”