Rod Pod

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: Rod Pod

Mesaj de Doeat »

importa cineva din romania toata gama de la starbaits? ca nu am gasit numa f putine produse ici colo cate una doua
Roland K.
KRap-Baits RO

CISKO
Mesaje: 74
Membru din: Lun Noi 06, 2006 13:25

Re: Rod Pod

Mesaj de CISKO »

Unde se gasesc rod pod-uri Starbaits in RO, m-ar interesa modelele: Barooder, Challenger, Expert

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Rod Pod

Mesaj de RazvanG »

CISKO scrie:Unde se gasesc rod pod-uri Starbaits in RO, m-ar interesa modelele: Barooder, Challenger, Expert
Vor fi in curand din cate am inteles si la Senzor :wink: ...sa ma corecteze Vladut daca gresec.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rod Pod

Mesaj de razvan u. »

shimanobig scrie:
CISKO scrie:Unde se gasesc rod pod-uri Starbaits in RO, m-ar interesa modelele: Barooder, Challenger, Expert
Vor fi in curand din cate am inteles si la Senzor :wink: ...sa ma corecteze Vladut daca gresec.
Te corectez eu. :mrgreen:
Cica e unu Coco la Carpdiscount care iti poate aduce produse Starbaits pe comanda! :wink:
C. S. PELICANUL

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Rod Pod

Mesaj de Val »

radu2 scrie:Vreau sa-mi iau un Rod Pod si sunt nehotarat . Folosesc BBRLC-uri si sunt in dilema intre Daiwa inox , Worldwide Pod sau Sky-ul de la Fox. Ma intereseaza sa fie foarte stabil si sa pot aranja pe el patru lansete 3,9 cu BBRLC-uri. Inafara de pret mai sunt si alte diferente majore? Il folosesc pe ponton in rest folosesc piketi.
Picheti de la Solar - sunt belea ! Usori , ii poti combina cum vrei tu si sunt de inox adevarat . Asta daca iti place stilul minimalist .

Avatar utilizator
janes romanes
Mesaje: 426
Membru din: Lun Ian 25, 2010 14:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rod Pod

Mesaj de janes romanes »

scule pt pescari si scule pt pescuit!!!! :wink: :wink:

Avatar utilizator
raduionescu45
Mesaje: 208
Membru din: Mar Sep 22, 2009 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rod Pod

Mesaj de raduionescu45 »

subscriu la ce a scris dl. Val.
chiar azi am purtat o discutie cu un prieten referitor la Sky. la pretul de 1300 cat costa sau 1600 cat este worldwide sunt niste bani blocati aiurea.
ansamblul perfect pentru mine in acest moment:
4 picheti inox solar (de care vrei: pozi loc, simpli, slim...)
4 buzz bari inox solar cu 2 posturi (la fel dupa bunul tau plac si estetica dorita: extensibili... numai sa iti incapa mulinetele)
si cam asta e tot!
daca vrei sa fi sigur pe orice teren iti mai poti lua 4 stabilizatori pentru picheti.

DEZAVANTAJ: pescuitul pe ponton ....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Rod Pod

Mesaj de Vladut Mateianu »

de ce vrei picheti solar ? doar ptr ca scrie "solar" pe o bucata de inox ?
vezi ca gasesti aceleasi lucruri mult mai ieftine, dar fara scris....


PS am un prieten care este in stare sa comande porumb uscat din anglia, doar sa scrie "anglia" pe el ! :D nu-i calca pe urme !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Rod Pod

Mesaj de Val »

@Vladut

pentru ca ironia ma vizeaza :lol: :lol: si sunt si posesor de picheti Solar - vreau sa precizez ca la acest gen de picheti , Solar ofera multe accesorii , care se potrivesc . Nuci - pentru asamablare pe ponton , intaritoare , multiple variante de pozitionare a avertizoarelor ( individual sau buzz bar de 2 ) , samd . Pe scurt Solar ofera un pachet complet de accesorii , pentru pichetii care ii vinde .
Personal cred ca din aluminiu erau mai usori - dar nimic nu e perfect pe lumea asta . Cert este ca acum in loc de un rod - pod masiv , greu de carat , plec la pescuit cu o gentuta de picheti si ma descurc si pe mal si pe ponton .
Repet nu marca conteaza ( cu toate ca Solar inseamna calitate ) ci gama completa de accesorii .

Avatar utilizator
raduionescu45
Mesaje: 208
Membru din: Mar Sep 22, 2009 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rod Pod

Mesaj de raduionescu45 »

am dat Solar ca exemplu. merg si jrc, chub si matrix sau orice altceva dar sa fie inox.
daca ar fi dupa mine as trece direct la carbon (Century) dar ma rezum doar la admirat in poze.

nucile acelea pentru 3 picheti si un buzzbar sunt geniale numai ca daca stati pe ponton va trebuie un total de 12 picheti sau puteti lua un alt set de buzzbar cu 4 posturi si o rezolvati doar cu 6.

per total tot cam aceeasi suma o investesti (cat costa un rod pod mai serios) dar avantajul e ca iti poti regla distanta dintre posturi dupa bunul plac, directii de pescuit diferite fara sa plece firele de la varf in unghi...

nu ma luati in seama, mi-a mai spus cineva ca exagerez cand vine vorba de estetica!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”