FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE CRAP

Topic destinat discutiilor referitoare la Federatia Romana de Pescuit Sportiv

Moderator: Cristi Matei

Scrie răspuns
Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Madalin Dirla »

dle. Tica, ma intereseaza pe mine ce face Fane cum ma intereseaza ce temperaturi sunt acum in Bolivia..........pentru mine omul este un NIMENI,punct!!!!!

ticairlandezu scrie:Fane scrie :

O să aflați în curând deznodământul. Azi am cerut dizolvarea AJVPS Alba, care ne fugărește membri asociației și cei care se fac că controlează o taie la fugă când apare câte unul de-al nostru ca să nu se afle cine sunt.
Cele care eliberează acum permise și nu dețin CIS-uri, riscă să fie dizolvate. AJVPS Alba o să fie exemplu.


Asteptam cu interes deznodamantul :wink: Pentru cei care nu stiu AJVPS-Alba este asociatia care a pus pe butuci defunctul FNSPR :wink:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Vali Vesa »

Madalin007 scrie:dle. Tica, ma intereseaza pe mine ce face Fane cum ma intereseaza ce temperaturi sunt acum in Bolivia..........pentru mine omul este un NIMENI,punct!!!!!
Madaline, NO OFFENCE !! Dar ati depus sau nu cerere de adeziune la FRPS, asa cum afirma "un NIMENI"?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Madalin Dirla »

Vali Vesa scrie:
Madalin007 scrie:dle. Tica, ma intereseaza pe mine ce face Fane cum ma intereseaza ce temperaturi sunt acum in Bolivia..........pentru mine omul este un NIMENI,punct!!!!!
Madaline, NO OFFENCE !! Dar ati depus sau nu cerere de adeziune la FRPS, asa cum afirma "un NIMENI"?
dl. Vesa,sincer, nu stiu sa fi facut cerere pt. adeziune la frsp.
P.S. Corbu s-a dezghetat??

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Vali Vesa »

Madalin007 scrie: dl. Vesa,sincer, nu stiu sa fi facut cerere pt. adeziune la frsp.
P.S. Corbu s-a dezghetat??
Inseamna ca Fane Popescu este un MARE MINCINOS !!!

Da, s-a dezghetat.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Vali Vesa »

Madalin007 scrie: dl. Vesa,sincer, nu stiu sa fi facut cerere pt. adeziune la frsp.
P.S. Corbu s-a dezghetat??
Uite cum minte cu nerusinare

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/cluburi-care-au-solicitat-afilierea/
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de gor965 »

Vali Vesa scrie:
Madalin007 scrie: dl. Vesa,sincer, nu stiu sa fi facut cerere pt. adeziune la frsp.
P.S. Corbu s-a dezghetat??
Uite cum minte cu nerusinare

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/cluburi-care-au-solicitat-afilierea/
16.iunie.2011 ... s-a prescris ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Madalin Dirla »

gor965 scrie:
Vali Vesa scrie:
Madalin007 scrie: dl. Vesa,sincer, nu stiu sa fi facut cerere pt. adeziune la frsp.
P.S. Corbu s-a dezghetat??
Uite cum minte cu nerusinare

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/cluburi-care-au-solicitat-afilierea/
16.iunie.2011 ... s-a prescris ! :lol:
George,eu am spus ca nu stiu si am fost sincer,nerusinarea e facuta pentru altii care posteaza pe aici,nu pentru mine!!!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de gor965 »

Madalin007 scrie:
George,eu am spus ca nu stiu si am fost sincer,nerusinarea e facuta pentru altii care posteaza pe aici,nu pentru mine!!!
Eu am glumit...ptr. ca am auzit la radio ce a spus Florentin despre cererea facuta la un moment dat (vara trecuta), cum ca nu era valabila ptr. ca n-a fost semnata de cine trebuie (membrii fondatori, parca) si daca intre timp nu s-a facut alta, ramane "prescrisa" ... cu toate ca : lucru bun, la 9 luni se face ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de Madalin Dirla »

gor965 scrie:
Madalin007 scrie:
George,eu am spus ca nu stiu si am fost sincer,nerusinarea e facuta pentru altii care posteaza pe aici,nu pentru mine!!!
Eu am glumit...ptr. ca am auzit la radio ce a spus Florentin despre cererea facuta la un moment dat (vara trecuta), cum ca nu era valabila ptr. ca n-a fost semnata de cine trebuie (membrii fondatori, parca) si daca intre timp nu s-a facut alta, ramane "prescrisa" ... cu toate ca : lucru bun, la 9 luni se face ! :lol:
De cand am devenit tatic nu prea mai am timp de radio,tv si daia nu prea sunt cu toate info la zi............ne vedem joi pe Moara cu Jack :wink:

ticairlandezu
Mesaje: 74
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:48

Re: FRPS NU A ÎMPUTERNICIT PE NIMENI SĂ ORGANIZEZE C.M. DE C

Mesaj de ticairlandezu »

Pentru cei interesati :wink:

The Angling Trust is the new, single organisation to represent all game, coarse and sea anglers and angling in England. The formation of the Angling Trust brings with it a positive new **** for angling. For the first time ever, there is a single body to take cohesive action to solve all the problems that affect our sport. Please take a look around this section of the website to read more about the work we do and in what ways becoming a member of the Angling Trust can benefit you.

Contact: Angling Trust Eastwood House, 6 Rainbow Street, Leominster, Herefordshire HR6 8DQ
Tel: 0844 7700616 (For Membership enquiries select Option 1) | Fax: 0115 9061 251
Calls to our 0844 number cost no more than 5p per minute.
Email: admin@anglingtrust.net
Office hours Mon - Thu 9.00-5.00 Fri 9.00-4.30

Angling Trust Limited is a company limited by guarantee, company number 05320350

The Angling Trust, England’s national governing body for competition angling is affiliated to the World governing body CIPS and teams representing our country will take part in the FIPSed, FIPSmer, FIPSmouche and FIPScasting division

These rules are established by the board of Directors of Angling Trust Limited pursuant to Articles 93 to 97 of the Articles of Association of Angling Trust Limited. In the event of conflict between these rules and the Articles of Association of the Angling Trust the Articles of Association will take precedence. Proposed amendments to these rules, with the exception of Schedule A, will require approval via a majority vote at an AGM or EGM.

1.SUBSCRIBER MEMBERSHIP

1.1 Subscription Membership Categories

1.1.1 Individual Adult Members :wink:

Being individuals aged 17 and over, having paid the annual individual adult subscription.

1.1.2 Individual Life Members :wink:

Being individuals having paid the life member subscription.

1.1.3 Individual Junior Members :wink:

Being individuals under the age of 18 who are not required to pay any subscription.

1.1.4 Individual Young Adult Members :wink:
Being individuals between the age of 18 and 21 who have paid the youth member subscription.


1.1.5 Associate Member Clubs :wink: Ai vazut Fane...cluburile sunt la urma :lol:

Individual bona fide angling clubs, syndicates, single species groups, and angling clubs with or without riparian interests, which support the work of Angling Trust Limited in developing angling and protecting fisheries having paid the relevant subscription determined by the number of members in the associate club.

De fapt puteti gasi toate datele aici :

http://www.anglingtrust.net/default.asp

Nu are nimic in comun cu legile sportului din Anglia,din contra este un SRL....format din mai multe publicatii de profil din Anglia,cum ar fi Angling Times,MatchFishing mag. ...si care culmea e AFILIAT CIPS. :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Creatorul acestui Trust este fostul Campion National al Angliei,Campion Mondial si European(auzi Fane ce de titluri au unii :wink: )...actualmente publicist si editor Dave Harrell.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “FRPS”