AGVPS in pericol !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Stati linistiti ca l-am cunoscut pe acest dom' Popescu din primavara cind a venit in Bucuresti si a invitat reprezentantii celor mai cunoscute asociatii din Buc.
Ne-a pus pe masa statutul AGVPS copiat inticmai si a inceput sa ne povesteasca cum o sa ia el baltile AGVPS-ului si ce gramada de bani vor venii de la comunitatea europeana.
Despre pescuit in statutul lor se pomenea pe la punctul 9, iar acolo era vorba de pescuitul de agrement.
Era clar, ca pe acesti oameni nu-i interesau decit banii si apele AGVPS.
Noi nu am pus botu' si i-am explicat ca pe noi ne intereseaza pescuitul de competitie.
Atunci au sarit citeva asociatii de apartament care sunt formate din 3 membrii fondatori si atit, acceptind formarea noii federatii.
Problema lor a fost atunci cind au ajuns la MTS sa obtina recunoasterea sportiva.( Intre timp au introdus in statut si pescuitul sportiv.)
Nici una din asociatiile ce alcatuiesc federatia nu au avut nici activitati competitionale si nici rezultate.
Ce face dom' Popescu?
Daca cu mine nu a reusit, a incercat sa atace pe partea lui Andrei. De parca Andrei reprezenta alta asociatie.
Atunci cind i-ai vazut tu Gabi la bar, dom' Popescu venise cu alta propunere.
Recunostea ca are nevoie de noi si daca intram in federatie ne face membrii fondatori. Nici asa nu a reusit sa ne comvinga.
Cam asta e dom' Popescu si federatia lui.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cata bh
Mesaje: 267
Membru din: Dum Feb 12, 2006 18:56
Puncte: 0
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh »

MR CORNEL SERBU
Oare, fara suparare, in judetele amintite exista mai mult de un sfert din numarul pescarilor bucuresteni...daca nu, atunci cred ca ar trebui consultat Bucurestiul in primul rand...ce ziceti ?
_________________
Cornel Serbu - Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Va rog ,cu respect, macar odata pina ne vedem oalele in caruta nu mai starniti animozitati gen Provincie-Bucuresti( nu este un mod diplomatic de a rezolva problema si mai ales nu serveste intereselor pescarilor de crap)

MAESTRE

Ceea ce zice Gabi este incredibil !!!!!!!!

in urma cu vreo 2 luni la barul Senzor am asistat la o discutie intre D-nul Popescu si Andrei Valdeanu.
solutia ar fi ca APCR sa adere la Federatie si sa ceara dreptul de organizare al Calificarilor pentru Mondialele de Crap...si de administrare a acestei activitati (pescuitul sportiv al crapului)
cu un protocol solid, semnat, pe o periada de derulare mare (10 ani) sau mai mult....si in felul acesta selectia s-ar face in urma unor competitii de calificare ca cea de anul acesta...


Cum poate Popescu sa aiba atita tupeu??????????? :twisted:
O federatie care are ''printre altele'' si activitati legate de pescuit sa ne avizeze pe noi asociatiile care AU ORGANIZAT pina acum concursuri??
Nu pot sa cred asa ceva, dar inca odata.... daca mai era necesar.... se arata ca in Romania traiesc bine numai super-mega-extra -tupeistii
Pai astia vor fi mai nehaliti decat 10 AGVPS-uri la un loc .
Stimati confrati pina acum ati auzit ceva despre acest asa zis domn Popescu??????

ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Mesaj de ioan sebastian »

sa nu uitam cum sa infiintat FRF :!: se incearca acelasi lucru.sper ca romanii au mai evoluat fata de anii nouazeci.e o prosteala pe fata

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@cata bh
Cataline, stai linistit, cred ca ultimul lucru pe care l-a avut in cap Cornel Serbu a fost sa jigneasca pe cineva ! Nu e genul.....
Cat despre replica pe care o vor da "reprezentantii opozitiei" celor care au demarat infiintarea federatiei, crede-ma ca va fi pe masura. Important este sa fim uniti. Ma refer aici la cele mai puternice asociatii de crap din tara, cele care organizeaza si se implica financiar in organizarea de competitii de pescuit in tara.Adica asociatia ta, CarpFan, asociatia Pelicanul a lui Victor Oana, APCR-ul nostru, Pescari 4 Ever etc. Doar n-o sa stam sa asteptam sa vedem ce se intampla, nu ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

reducand totul la o fraza mai simpla...
daca astia cu federatia lor...nu-i lasa in continuare pe cei care au mai organizat...sa se preocupe de calificarile pentru mondiale la orice ramura ramura a pescuitului....ne-am cacat pe noi....TOTI
cit priveste pescuitul in regim de competitie al crapului...trebuie constransi sa nu se bage...
daca tot nu-i intereseaza macar sa nu incurce lumea mai rau
altfel va fi de rau...
or sa vrea bani peste bani si iar bani...cotizatii...taxe de aderare...taxe de administrare ... si alte alea

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

PS

cu concursurile private nu vad sa aiba vreo treaba pentru ca nu au nici o legatura cu activitatea federatiei...
dar la concursuri gen Campionatul National....

a sau poate vor vrea ca organizatorii de concursuri sa dea o cota parte din incasari la federatia ...ulii mea
aia da..
sa vezi atunci scandaluri

sorin
Mesaje: 64
Membru din: Dum Ian 09, 2005 18:29
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de sorin »

Pentru cei care sunt inca fani AGVPS le recomand sa citeasca ultimul numar din Catavencu 42 - 25/31 octombrie - articolul "Povestea vînatoreasca, dar adevarata, a AGVPS-ului".
Sorin Dragoi

sorin
Mesaje: 64
Membru din: Dum Ian 09, 2005 18:29
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de sorin »

cornelserbu scrie:Oare, fara suparare, in judetele amintite exista mai mult de un sfert din numarul pescarilor bucuresteni...daca nu, atunci cred ca ar trebui consultat Bucurestiul in primul rand...ce ziceti :?:
Tu vorbesti despre pescari legitimati sau in general?
Pt ca daca e vb despre pescari legitimati, toate asociatiile din Bucuresti nu au decât câteva sute.
Sorin Dragoi

sorin
Mesaje: 64
Membru din: Dum Ian 09, 2005 18:29
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de sorin »

gabi scrie:PS

cu concursurile private nu vad sa aiba vreo treaba pentru ca nu au nici o legatura cu activitatea federatiei...
dar la concursuri gen Campionatul National....

a sau poate vor vrea ca organizatorii de concursuri sa dea o cota parte din incasari la federatia ...ulii mea
aia da..
sa vezi atunci scandaluri
Gabi, cît timp crezi ca or să mai tina genul asta de concursuri, fara nici o taxa platita la stat?
Sorin Dragoi

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@sorin

cit va mai ia frate sa reglati problema asta cu AGVPS-ul ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”