AGVPS in pericol !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

[quote="mirceaef"]LV, daca cineva se crede capabil sa administreze fonduri UE, sa scrie proiecte viabile (sau macar SA LE SCRIE) si sa le implementeze, bravo lui! Romania a returnat in mai multe ocazii milione de euro, pt diferite programe, pt ca nu s-a gasit nimeni sa scrie un proiect bun si sa primeasca fonduri!
quote]
Proiecte au existat /exista dar... nu a existat/exista disponibilitate de a da spaga corespunzatoare de 20% pentru a accesa fondurile respective.Daca veti examina cu atentie cine sunt cei care se inghesuie sa faca federatii veti observa ca putini au de-a face cu pescuitul sportiv.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai asta spun si eu Dane.
Eu nu am nimic cu dom' Popescu. Sa administreze fonduri, ca se pricepe, sa faca federatii sa faca se stie.
Asta insa nu-i da dreptul sa se erijeze in mare aparator al pescuitului si pescarilor. El cu acest fenomen repet, NU ARE NIMIC COMUN.
Intreaba-l si pe Mateescu ce atitudine a avut dom' Popescu asta in primavara cind am fost invitati la discutii. Cu cit dispret vorbea de pescuit.
Eu, Mateescu, Oana, baiatii din Medias ne-am simtit pur si simplu jigniti.
Asta e si motivul pt. care nu vad o colaborare intre federatia lu' dom' Popescu si asociile care reprezinta pescarii sportivi.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Si sa va mai spun ceva. Dom' Popescu sustine pe la colturi ca eu sunt o persoana rigida cu care nu se poate discuta. Dar nici nu mi-a propus vreodata o intilnire. Incearca insa invaluiri la persoane din anturajul meu, doar, doar o gasi un punct slab.
Dupa parerea mea asta spune tot despre caracterul unui om. Si pe la Gigi Stefan a incercat niste invaluiri, dar nici acolo nu a tinut.
El e disperat. Nu are de partea lui nici o asociatie de pescari sportivi. De asta a inceput sa promita fel de fel, poate o pune cineva botu'.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@Cornel
Sper ca nu ma crezi atat de idiot incat sa pot fi folosit drept masa de manevra. Nici eu nu sunt incantat de ideea de a face Popescu o federatie, indiferent ca e de pescuit, la modul generic sau de crap, rapitor, etc. Tot ce doream era sa se mai implice cineva care chiar are habar de pescuit si cum tu aveai deja experienta la subtilizat cireasa de pe tort, m-am gandit ca... Dar ti-am inteles si iti respect punctul de vedere. Problema e ca nu vad pe nimeni luand taurul de coarne. Sau daca cineva si-a propus, am senzatia ca o amana de azi pe maine. S-a spus despre crearea unui precedent prin infiintarea unei federatii chiar si pentru o singura specializare (ex. crap). Dar cum sa faci federatia fara recunoasterea pescuitului ca sport? Credeti ca se poate recunoaste doar pescuitul de crap ca fiind pescuit sportiv? Chiar si la fotbal exista forme care difera radical -de teren si de sala- cu durate, nr. de jucatori, suprafata de joc etc. diferite dar fac parte din aceeasi federatie si se numesc tot fotbal.
@ Vladut
Analogia intre pescuit si K1 mi se pare cel putin nepotrivita. Acolo se bat 100 de nebuni si ii aplauda 2 milioane pe care-i doare in popou de federatia de K1. La pescuit e taman pe dos. Participa 2 milioane si sunt doar cativa pe care-i doare-n popou de federatia lor. Sa stii ca si pescarul marunt spera sa participe intr-o zi la un concurs si simte nevoia de organizare.
@mirceaf
Ai sesizat bine. Nu cred ca se impiedica Popescu de discutiile de pe forumul nostru. Ar fi bine sa se impiedice de actiunile noastre.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu consider ca trebuie sa ne miscam si noi intr-un fel. Cred ca daca exista unitate putem demara un proiect care sa ofere pescarilor o a doua oportunitate, sau cum ar zice Toma Caragiu " planul B ! ".
Doar in Bucuresti suntem 3 asociatii care se ocupa de pescari, organizeaza concursuri si actiuni caritabile(ma refer la Pelicanul, Pescari4ever si APCR). Ce facem, stam cu mainile in san ? In toate aceste asociatii sunt oameni capabili care ar putea avea un cuvant de spus....Plus ca mai sunt si alte asociatii din tara care ne-ar fi aproape la nevoie ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@florentin

Popescu nu a incercat numai cu tine. A mai incercat si cu altii. Si departe de mine gindul sa cred ca prietenii mei sunt idioti. Eu am spus ca a incercat.
Acest om are atita tupeu incit daca a vazut ca nu poate sucii presedintele unei asociatii, a incercat la vicepresedinte.
Numai ca a scapat de dracu si a dat de fisu.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vladut Mateianu scrie:Eu consider ca trebuie sa ne miscam si noi intr-un fel. Cred ca daca exista unitate putem demara un proiect care sa ofere pescarilor o a doua oportunitate, sau cum ar zice Toma Caragiu " planul B ! ".
Doar in Bucuresti suntem 3 asociatii care se ocupa de pescari, organizeaza concursuri si actiuni caritabile(ma refer la Pelicanul, Pescari4ever si APCR). Ce facem, stam cu mainile in san ? In toate aceste asociatii sunt oameni capabili care ar putea avea un cuvant de spus....Plus ca mai sunt si alte asociatii din tara care ne-ar fi aproape la nevoie ! :wink:
Sunt sigur ca si oltenii, (si Carpfan-ul?), o sa se alature.La ei a aparut o asociatie de baieti cu ochi albastri care a cumparat cateva mii de permise pentru a crea impresia ca au foarte multi membri, deci e necesar sa primeasca balti in administrare.Dupa asta o sa vedeti ce usor o sa puna mana si pe fonduri europene care in nici un caz nu vor fi utilizate in folosul pescarilor.Sau ma rog, 20-30% acolo, praf in ochi.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai Popescu a si recunoscut ca-l intereseaza in primul rind afacerea si vrea sa cistige ceva bani.
Nici nu s-a sfiit sa recunoasca ca nimeni nu face nimic degeaba.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

cornel rosioru scrie:Pai Popescu a si recunoscut ca-l intereseaza in primul rind afacerea si vrea sa cistige ceva bani.
Nici nu s-a sfiit sa recunoasca ca nimeni nu face nimic degeaba.
Macar a recunoscut dar nu a precizat in ce masura e interesat sa faca bani.Daca-i vorba de 10/20% nu cred ca-i o problema dar daca-i invers?
Bot! :D

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai io cred ca-i invers. :lol: altfel ce rost ar avea sa se sbata atit? :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”