APEL LA SANATATE MORALA

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de miyagi »

shahjaban scrie:Imi pare rau ca , chiar la domnul Dan Mitranescu pe care il respect mult am gasit greseala : excroc = escroc .....
sper sa nu se supere pe mine....( se intampla si la case mari ) .

La Claudiu nu inteleg de ce flutura steagul Angliei ?? o fi anglofil ? super...si eu !!! :D

Hai sa mai destindem atmosfera pe aici ca vad ca se incinge ....!!!
Mitranescu e cu matematica nu cu limba romana, da` in limbaj forumistic se permite ca toti mai derapam din cand in cand. Eu uit aproape intentionat sa pun ochelarii cand postez si nu-mi pasa ca altii fac uz de gramatica, dar isi dau textele la confirmat BT-ul si-apoi se lauda cat de corecti in exprimare sunt. Am si eu o echipa intreaga la dispozitie care imi poate face PR-u`, dar cu ce folos? As mai fi eu? Al dumneavoastra, cu drag Sornel Cerban!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de miyagi »

Deci cum banuiam marea noastra problema e aceea ca aveam morala, dar nu era sanatoasa. Inca odata felicitari Tibi Manascu ca ai reusit sa-ti pui semnatura pe un text ce nici macar nu-ti apartine si prin care incerci sa trezesti o bestie.
Samana tu vant si vei culege furtuna.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de miyagi »

Cu ocazia asta sa-mi schimb si semnatura ca tot se poarta.
Urban culture.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de RSC »

Bravo Manascule! Super articol! Citindu-l, m-am simtit ca pe vremea comunistilor, cand eram tanar si frumos, fara chelie dar si fara mari griji...si faceam bancuri pe seama sistemului...sau a alora de inchinau ode si cantece "conducatorului" iubit, la o bere si-o placinta, la Hanul lui Manuc. Sa traiesti si sa fii sanatos! O meriti cu prisosinta...
Salutari si Omului val pangica, cel ce-ti lumineaza calea si imi "umple gura" de iarba sau alte "negricioase" de fiecare data cand il prind cu "ocaua mica" atunci cand incearca sa "f-te legal" pescarii...si saluta-l si pe andrei vladeanu...pentru ca nimeni nu are mictiuni ca el cand e vorba de banii din pescuit...In rest, sa auzim numai bine!

ps: Bine o sa fie doar pentru voi, pentru ceilalti...what about golf?
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de popescu59 »

Danut -
stau si ma intreb cum de doresti normalitatea pe acest forum ? Ti -am semnalat anul trecut de mai multe ori injurii aduse pe acest forum si nu ai luat nici un fel de masura motivind ca sunt mici scapari si ca se face trafic .
E normal si foarte corect ca toate discutile sa se poarte fara jigniri si injurii , e normal si firesc ca acest forum sa aiba sanctuni asupra celora care folosesc jignirile si injurile . Si totusi ma intreb ce s-a intimplat de se doreste normalitatea si pe acest forum .
Indiferent care ar fi motivul luari de astfel de masuri salut initiativa si o sustin.

mircea62
Mesaje: 920
Membru din: Vin Sep 04, 2009 9:32
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de mircea62 »

gabi1 scrie:
mircea62 scrie:BIG LIKE !!!
Felicitari Tibi!
:idea:
Mircica, cu este presiunea (atmosferica) la Buzau ?? :)
Ne cunoastem cumva Gabita?

Despre presiune si alte alea poti afla mai multe pe site-urile de specialitate.
Mircea B.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de Dan Mateianu »

popescu59 scrie:Danut -
stau si ma intreb cum de doresti normalitatea pe acest forum ? Ti -am semnalat anul trecut de mai multe ori injurii aduse pe acest forum si nu ai luat nici un fel de masura motivind ca sunt mici scapari si ca se face trafic .
E normal si foarte corect ca toate discutile sa se poarte fara jigniri si injurii , e normal si firesc ca acest forum sa aiba sanctuni asupra celora care folosesc jignirile si injurile . Si totusi ma intreb ce s-a intimplat de se doreste normalitatea si pe acest forum .
Indiferent care ar fi motivul luari de astfel de masuri salut initiativa si o sustin.

Poftim?
N-am spus niciodata ca nu iau masuri legate de limbaj pe motiv ca se face trafic. Eu urmaresc ca discutiile sa se poarte intr-un ton civilizat. Intotdeauna cand am vazut injurii le-am modificat cu ...., insa de cele mai multe ori sunt depasit in a modifica (se posteaza prea mult. Nu pot fi 100% din timp online - din acest motiv va rog sa imi trimieti mesaje private cu topicurile unde sunt cuvinte obscene).
Am luat masura respectiva pentru ca mai multi utilizatori mi-au trimis emailuri si mesaje ca sunt deranjati de limbajul care se "poarta" pe forum.
Tot ce imi doresc e sa putem discuta normal, fara sa se injure, fara sa se jigneasca, fara sa facem acuzatii pe niciun fond.

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de didi-ionita »

Like Tibi si in aceeasi masura like " Sornel " .
Asa cum au spus si cativa antevorbitori , nu cred ca buba cea mai mare sta la cei trei . Pe Cornel chiar il cunosc si personal si nu pot sa fiu de acord cu tine , despre ceilalti nu ma pot pronunta , ca nu-i cunosc , dar pot sa fiu si on topic si sa va aduc aminte un proverbutz care zice , ca pestele de la cap se'mpute ...
De apreciat Miere , dar tine-te de ea !
Didi Ionita

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de miyagi »

Achiesez si eu la masura banarii pentru derapajele verbale, dar mi-as dori, nu numai pentru mine, sa se ia masuri si impotriva atacurilor la persoana. Mai facem cate o gluma intre noi ca nu suntem la un pension pentru domnisoare, dar cand esti provocat, santajat, manipulat, mintit s.a., iar moderarea intarzie apar de regula toate aceste minuni.
In orice caz. Aici de cand am intrat am fost jignit chiar daca mi-am spus o simpla parere. Am fost jignit daca am cerut un sfat. Am fost jignit pana am inceput si eu sa jignesc. Nu mi-a fost comod ca fiind un individ principial eram convins ca prin dialog, poate chiar si cu cate o polemica constructiva se pot solutiona problemele. Ce am vrut in schimb sa evidentiez a fost faptul ca nu m-am ascuns dupa deget si am spus lucrurilor pe nume ceea ce nu prea se facea. Tot s-a vorbit despre discutatul cu cartile pe fata. Am incercat sa le asez frumos in formatie, nu sa le arunc la cacialma pe masa. Am si exagerat si am depasit limite si le recunosc si asum. Asta n-o sa mai intample ca am vazut cat de patimas poti deveni intr-o discutie pe seama pasiunilor. Insa am stiut sa-mi cer si scuze. Totusi am deranjat mai mult decat mi-as fi dorit. Mi-am deranjat prietenii care la fel ca si mine nu m-au menajat cu vreo remarca diplomata si mi-au spus in fata ceea ce gandeau. De-asta imi sunt prieteni. Problema cea mai mare a fost insa cea prin care mi-a fost pusa familia in joc si asta nu ca ma deranjeaza ci face din mine un animal.
Ca sa nu mai existe asemenea ingerinte am sa ma retrag din polemici pentru inceput si am sa asist spectator la ceea ce se va intampla in proxima perioada, iar apoi o sa mai vad.
Cu respect fata de cei care inteleg sa pescuiasca sau sa faca ceva pentru pescuit, pescari si peste la modul concret!
Cu dispret fata de cei ce incearca sa "subtilizeze" capacitatile pescarilor si ale acestei comunitati de nebuni frumosi!
Urban culture.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de razvan u. »

Tibi,
Exista vreo legatura intre articolul tau si incercarea de cosmetizare a federatiei?
C. S. PELICANUL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”