APEL LA SANATATE MORALA

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de zfcristian »

razvan u. scrie:Tibi,
Exista vreo legatura intre articolul tau si incercarea de cosmetizare a federatiei?
Deci nu ni se pare doar noua ?!?! :mrgreen:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de razvan u. »

Nimic nu e intamplator!
Mai ales aici!
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de cornelserbu »

zfcristian scrie:Deci nu ni se pare doar noua ?!?! :mrgreen:
baricada e cu noi ! :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de razvan u. »

Cornele,
Cu tine NU!
C. S. PELICANUL

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de Alexandru Mihai »

Vreau sa ne obligați prin postările voastre sa NU ne facem datoria de moderatori.

ps: așteptam mesaj privat în cazurile în care exista injurii la persoana.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Am ramas placut impresionat de talentul de a scrie al lui Tibi. Cunoscandu-l, sunt sigur ca nu a fost un articol "comandat" ci o "iesire" personala, cat se poate de normala, toti trebuie sa avem dreptul la opinii !
Totusi, pacat ca asemenea talent nu se canalizeaza spre editoriale saptamanale care sa reflecte (si sa comenteze) realitatea si noutatile din lumea carfishingului, cu obiectivismul de care a dat Tibi mereu dovada.... :wink:

@cornel

Reprosurile si criticile de la un om destept sunt mai importante decat laudele unui prost ! :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de zfcristian »

Alexandru Mihai scrie:Vreau sa ne obligați prin postările voastre sa NU ne facem datoria de moderatori.

ps: așteptam mesaj privat în cazurile în care exista injurii la persoana.
Pai cred ca sunt ff putini cei care va dau de lucru, mai au unii derapaje dar nu cred ca s-a ajuns sa devina o regula postarile de acest gen .

Dar care este pozitia administratiei forumului referitor la "atacul la persoana "facut prin acest pamflet jurnalistic care se doreste a fi o piatra de temelie intr-o noua era a forumului in care vor posta doar academicienii ?
Asta nu e o atitudine ostila ? Nu suna a atac virulent la adresa cuiva ?!?!? Mai ales ca poti sa il ignori si nu ii mai vezi postarile !!!!

Trebuie neaparat sa ii zici cuiva de mama sau de origini ca sa intervina cineva ? Sunt sigur ca sunt cel putin 5 persoane pe forumul asta la o prima gandire care pot sa faca pe cineva de boala copilului fara sa ii zica de mama, sa isi bage sau sa isi scoata ceva .

Cred totusi ca e o perdea de fum si voi cei care sunteti in competitia crapista ar trebui sa vedeti ce e dincolo de ea .

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de Cristi Y »

Dan M scrie: Nu pot fi 100% din timp online - din acest motiv va rog sa imi trimieti mesaje private cu topicurile unde sunt cuvinte obscene).
Dane , uneori nu este suficient sa combati strict cuvantul obscen , care poate loveste mai usor decat batjocura la adresa celor care au muncit si cu eforturi fizice si financiare considerabile au obtinut trofee si au umplut panoplia romaneasca de rezultate notabile

mai putin daunator este o injuratura directa a lui popescu decat faptul ca in ultimii doi ani a batjocorit constant si vehement , a mintit si injosit reprezentantii acestui fenomen care nu i-au impartasit ideile iar ACEST FORUM L-A GAZDUIT SI TOLERAT !!!

inchei citand un personaj contemporan , acest personaj putand defini in parte societatea romaneasca actuala :

" ori suntem smecheri ori nu mai suntem ... "
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de Dan Mateianu »

zfcristian scrie:
Alexandru Mihai scrie:Vreau sa ne obligați prin postările voastre sa NU ne facem datoria de moderatori.

ps: așteptam mesaj privat în cazurile în care exista injurii la persoana.
Pai cred ca sunt ff putini cei care va dau de lucru, mai au unii derapaje dar nu cred ca s-a ajuns sa devina o regula postarile de acest gen .

Dar care este pozitia administratiei forumului referitor la "atacul la persoana "facut prin acest pamflet jurnalistic care se doreste a fi o piatra de temelie intr-o noua era a forumului in care vor posta doar academicienii ?
Asta nu e o atitudine ostila ? Nu suna a atac virulent la adresa cuiva ?!?!? Mai ales ca poti sa il ignori si nu ii mai vezi postarile !!!!

Trebuie neaparat sa ii zici cuiva de mama sau de origini ca sa intervina cineva ? Sunt sigur ca sunt cel putin 5 persoane pe forumul asta la o prima gandire care pot sa faca pe cineva de boala copilului fara sa ii zica de mama, sa isi bage sau sa isi scoata ceva .

Cred totusi ca e o perdea de fum si voi cei care sunteti in competitia crapista ar trebui sa vedeti ce e dincolo de ea .
Se va lua, evident, si pentru "atacurile la persoana" - aceeasi masura: banarea temporara.
Avem rugamintea sa ne semnalati prin mesaje private sau email la office@crapmania.ro astfel de situatii. Nu putem intotdeauna sa urmarim toate topicurile de pe forum. De altfel, am marea rugaminte ca daca, cineva solicita banarea unui altui utilizator pe motiv de atac la persoana, injurie, jignire, etc sa nu ii raspunda cu aceeasi moneda intr-un mesaj urmator si apoi sa ne reclame noua acest lucru. Masura se va aplica pentru amandoi.

Sper ca este totul in regula.
Multumesc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: APEL LA SANATATE MORALA

Mesaj de Dan Mitranescu »

shahjaban scrie:Imi pare rau ca , chiar la domnul Dan Mitranescu pe care il respect mult am gasit greseala : excroc = escroc .....
sper sa nu se supere pe mine....( se intampla si la case mari ) .

La Claudiu nu inteleg de ce flutura steagul Angliei ?? o fi anglofil ? super...si eu !!! :D

Hai sa mai destindem atmosfera pe aici ca vad ca se incinge ....!!!
Asta spuneam si eu . Greseli gramaticale se fac mai mult sau mai putin pe forumuri . Totusi sunt oameni care au multe de spus chiar daca nu scriu corect si oameni care scriu si se exprima impecabil , dar "nu spun" nimic niciodata.
Si asta vine de la unul care a intrat cu 10 la gramatica la treapta 1 si care tot liceul era numai urechi la profesorul de romana ca sa gaseasca cea mai mica gresala de exprimare . ( motiv suficient de a iesi din ora :D ... si nici nu se supara nimeni :D )
Nu pot sa accept ca oameni care fac o meserie foarte bine , oameni de afaceri , sportivi ,oameni "aglomerati" incercand sa faca ceva in viata sau chiar oameni simpli cu caracter , sa fie judecati dupa virgulele care le pun sau dupa literele care le mananca.
Da ! Daca unul dintre acestia este arogant merita o palma peste ochi , dar altfel de ce ? Sau de la cine ?

Eu cred ca valoarea unui om este data de suma calitatilor sale .
Mai cred ca lucrurile care se gasesc cu ajutorul Google nu sunt o forma asa avansata de inteligenta .

P.S. am abordat citatul la modul general . Acum direct :D : evitarea cacofoniei prin virgula este o gresala . :wink: :D si este ultima grija a mea cand vad acest lucru pe un forum de pescuit. :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”