Azi 10 02 2007 S-A DESCHIS BALTA MOARA VLASIEI 2

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

[quote="yeti"]si mai am si eu cateva intrebari domnu petcu.
de ce trebuie sa dAM NEAPARAT CU 2 ACE ?
pesti poti sa-i ti in sac special ceva timp inainte sa le faci poze?
daca nu sunt pescar de concurs si nici nu garanteaza nimeni pentru mine, am vreo sansa sa pescuiesc noaptea ?
mersi
Daca erati mai atent ati fi observat ca am scris ,"cu maxim 2 cirlige.Nu poti sa retii pestii in sac pt ca apoi sa-i pozezi si nu cred ca aveti sansa sa pescuiti noaptea fara recomandari. :(

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Domnul Victor,parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa impuneti doar un singur carlig pe montura si sa interziceti cu desavarsire sa se pescuiasca cu "bombe".
Acesta ar fi un prim pas in "trierea"pescarilor,deoarece un pescar de competitie va asigur ca nu ar pescui cu mai multe carlige pe forfac si in nici un caz la bomba.
Dan N.

Avatar utilizator
stoican_mihail
Mesaje: 113
Membru din: Lun Aug 20, 2007 11:16
Puncte: 0
Localitate: Urziceni. IL

Mesaj de stoican_mihail »

Felicitari pt. balta(Moara Vlasiei), dar e cam greu cu recomandarile astea. Eu unul nu am de la cine sa iau o recomandare, dar vreau sa vin la d-tra sa incerc sa prind peste frumos, si in plus spuneti ca trebuie sa va sfatuiti cu cine, cu campionii nationali care prind crap de ordinul sutelor de kile si pleaca la campionate mondiale? Tot respectul pt. ei, dar cum ramane cu cei care vor sa invete, pt. ca noua nu ne raman decat baltile furajate in care braconajul este la el acasa si unde cheltuim banii de pomana. daca se poate sa faceti in asa fel(sa impuneti un regulament) ca si pescarul incepator in ale crapului sa poata avea cu ce sa se laude.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”