bancuri

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Evolutie?
Fişiere ataşate
funny-satirical-evolution-charles-darwin-day-30__700.jpg
funny-satirical-evolution-charles-darwin-day-30__700.jpg (89.81 KiB) Vizualizat de 1681 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Dovada incalzirii globale
Fişiere ataşate
funny-satirical-evolution-charles-darwin-day-26__700.jpg
funny-satirical-evolution-charles-darwin-day-26__700.jpg (18.19 KiB) Vizualizat de 1681 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Când va fi totul bine în România?


... atunci când in România "un poliţist poliglot" va ajuta "un ţigan ostenit de muncă "să se urce într-un "tren cu suspensie magnetică" în care călătoresc "funcţionari bugetari bogaţi, antreprenori cinstiţi si pensionari fericiti" pentru a fi martori la un proces intentat unor "politicieni corupţi!"...


Adica....niciodata :( :( :(
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Asta nu e banc
Fişiere ataşate
Comparatie Cluj Arena_001.jpg
Comparatie Cluj Arena_001.jpg (94.03 KiB) Vizualizat de 1676 ori
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: bancuri

Mesaj de doru_croc »

Un văduv şi o văduvă, pensionari, se cunoşteau de multă vreme.
Într-o seară, la o mică festivitate, stăteau la o masă faţă în faţă.
În timpul mesei el o priveşte de multe ori galant şi îndrăzneşte să o întrebe:
- Vrei să fii nevasta mea? .
Fără să se mai gândească mult ea raspunde:
- Da, da, vreau!
Se despart afectuos, mergând fiecare la casa sa.
Dimineaţă el se trezeşte şi derutat se gândeşte:
A zis da sau nu?.. Nu mai ştia....
Agitat, o sună la telefon şi după ce-i spune ce frumoasă a fost seara petrecută împreună, îndrăzneşte s-o întrebe dacă a răspuns da sau nu.
Cu mare bucurie ea îi răspunde:
- Da, din toată inima! Şi sunt foarte fericită că m-ai sunat, că nu mai ştiam cine m-a întrebat...
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

- La ce-ți mai pui sutienul ăla? Și așa nu ai ce sa bagi în el!

Soția îi răspunde zâmbind:

- Și tu porti chiloti, nu ?!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: bancuri

Mesaj de nicucc »

Pleacă Ion din sat in America şi devine “John” mare om de afaceri.
După un timp fiind in concediu, se intoarce in sat şi oferă fiecărui sătean cite 100 dolari.
Toata lumea mulţumită, il laudă pe John ce băiat bun este.
Următorul an, la fel oferă 100 dolari cind revine in sat, lumea mulţumită, numai cuvinte de laudă pentru John.
In al treilea an, John oferă fiecarui sătean numai 50 dolari.
Se intilneşte Gheorghe cu Vasile:
– Vasile ţie tot 50 dolari ţi-o dat?
– Tot, măi Gheorghe!, zise Vasile nemulţumit.
– Eu nu pot sta aşa, mă duc să-l intreb de ce!.. Se duc amindoi la John, iar Gheorghe il intreabă:
– Măi John, lumea e nemulţumită in sat, de ce ne-ai dat numai 50 dolari?
– Ştii măi Gheorghe, a venit criza, a intrat băiatul meu cel mic la facultate, au crescut cheltuielile, bani sunt mai puţini, asta e viaţa e greu!
La care Gheorghe către Vasile:
– Vezi ba Vasile, jigodia asta de John işi ţine baiatul la facultate pe banii noştri!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

„Un cetăţean se împiedică şi îi intră un cui în frunte. Se duce la doctor: - Domnule doctor, mi-a intrat cuiul ăsta în cap. Se uită doctorul la el: - Omul, 200 de euro, scot cuiul, te cos, în două săptămâni nu se mai cunoaşte. - Domnule doctor, dar nu am 200 de euro. - Bine, atunci 100 de euro, scot cuiul, te dau cu tinctură de iod şi în trei luni nu se mai cunoaşte, eşti ca nou. - Domnule doctor, nu am nici 100 de euro. - Dar ce ai? - Am asigurare medicală. - Bine, atunci îţi îndoi cuiul să nu-ţi cadă căciula”.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

„Ion şi Gheorghe jucau table, mai beau un vin, mai terminau o linie, iar mai beau un vin şi o cam luaseră amândoi pe ulei. Ion tot pierdea, se supără pe Gheorghe, aruncă cutia cu table şi spune: «Gheorghe mâine mă duc să dau te în judecată fiul tău mi-a violat fiica». Au plecat supăraţi, erau vecini, Gheorghe se duce acasă, a doua zi dimineaţa se duce la Ion cu 10.000 de euro. - Ion hai să nu mă mai dai în judecată, uite 10.000 de euro, şi închidem supărarea. - Stai măi Gheorghe, nici tu nu ai băiat, nici eu nu am fată. La care Gheorghe zice: - Ioane, ia-i că, cine ştie, te-oi duce, şi nu se ştie la ce complet cădem”.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: bancuri

Mesaj de gabi1 »

Discutie intre doua prietene:
-Sefa mea m-a concediat fiindca m-am culcat putin in timpul programului.
-Vai, dar asta i se poate intampla oricui!
-...poate, dar nu cu sotul ei!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”