CAMPANIE IMPOTRIVA PUNGASULUI TITE!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

am si eu o nelamurire,

participam la un concurs,eu trag tare la locul unu la concurenta cu x...,alt participant,sa spunem y,coleg de breasla,prieten,nu conteaza ce este...,coleg de stand cu x...,y n-are sanse la podium si nu-si mai iroseste boilies-urile de pomana...
eu ma duc la y cu bile si ma rog de el sa-l incurce pe x sa pot castiga mai usor.
y nu ma poate refuza si eu in final castig ajutat ,pasiv, de y...

cum se poate cataloga asta?...,e corect cum am procedat?...,e inselaciune?
CARP IS NOT CRAP.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:Mircea, mai bine povesteai ce s-a intamplat acolo...lasa "coafarile" ptr revelion ! Sau se supara stapanu' ? :D
Cred ca nu Mircea stie cel mai bine ,deoarece Maestrul a facut contestatie direct la mine ,si eu am venit si am pierdut timp si nervi mai mult de 2 ore ,cautand sa fac ceva si sa-l multumesc ,desi era foarte greu din cauza unghiului de pescuit destul de dificil ,trebuind sa impac pe toata lumea ,astfel incat am pus cate 2 perechi de markere la fiecare din cele doua echipe .si nici asa maestrul nu a fost destul de multumit ,dar nici Mircea care a trebuit sa accepte unghiul impus de mine .
Chiar m-am bucurat foarte mult de aceste discutii ,fiind sigur ca din acel moment este exclus orice fel de aranjament intre cele 2 echipe ,pentru ca aveam o teama stiind ca amandoua echipele fac PARTE DIN ACELASI CLUB .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Vladut Mateianu scrie: Mircea ...lasa "coafarile" ptr revelion !
confunzi, Vladut, Pork era acasa ca-i nascuse nevasta. plus ca vreo doua luni de zile coco m-a tachinat cu apelativul folosit de LV "scarba de mirceaF"
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

oanavictor scrie: Chiar m-am bucurat foarte mult de aceste discutii ,fiind sigur ca din acel moment este exclus orice fel de aranjament intre cele 2 echipe ,pentru ca aveam o teama stiind ca amandoua echipele fac PARTE DIN ACELASI CLUB .
am facut-o la mishto, nea Victore, sa inducem lumea in eroare. tot LV ne dadea pesti. numa' nea Tica n-a vrut sa ne-ajute cu nimic. iar Badica era prea departe, mureau pestii pe drum. :D

lasand gluma la o parte, noi duminica dimineata facusem mai bine de 36 de ore fara sa fi cantarit un peste si mai pastram doar o suta si ceva de grame avans!!! timp in care LV incepuse sa prinda, Cornel Serbu ciupea constant, Badica mai avea putin si venea peste noi. pe la noua si ceva am scapat eu unu pt ca la zece fix fisela sa cantareasca unul de 4 kile si ceva cu care trecea peste noi. cred in mai putin de juma de ora am avut trasatura si am pus unu de vreo 7 kg pe mal, dupa aia unul de 9 kg la nici 20 minute, iarasi unu de 8 kg si cred ca nu se facuse 12 jumate. cand majoritatea concurentilor stransesera noi inca mai prindeam.

nu stiu ce jmecherie e aia sa stai 36 de ore fara nici un peste in timp ce vin peste tine alti trei, patru concurenti.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mircea - nu vezi ca Dl. Oana se contrazice singur - si afirma clar ca stie sigur ca nu a fost nici un aranjament . De ce te mai oftici ! Ti-a reprosat Fisela ceva ? Se doreste mutarea discutiei de la Tite la Rosioru si voi ati cazut la mijloc . Nu va mai stresati ca ati luat banii corect si munciti .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

sandu p scrie:am si eu o nelamurire,

participam la un concurs,eu trag tare la locul unu la concurenta cu x...,alt participant,sa spunem y,coleg de breasla,prieten,nu conteaza ce este...,coleg de stand cu x...,y n-are sanse la podium si nu-si mai iroseste boilies-urile de pomana...
eu ma duc la y cu bile si ma rog de el sa-l incurce pe x sa pot castiga mai usor.
y nu ma poate refuza si eu in final castig ajutat ,pasiv, de y...

cum se poate cataloga asta?...,e corect cum am procedat?...,e inselaciune?

Anul acesta la CM din Serbia in ultima zi de concurs echipa Croatiei din sectorul B a scos lansetele din apa, pt. a favoriza echipa Rusiei. Aceasta echipa nu era in carti, dar un peste prins ar fi coborit echipa Romaniei din C un loc. Acest lucru ar fi coborit Romania(la acel moment CM) pe locul 2 iar Croatia devenea campioana mondiala.
Au procedat corect Croatii?
Organizatorii, arbitrii si concurentii nu au comentat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

cornelserbu scrie:nu cred ca ar fi cea mai buna masura...mai gandeste-te, tatae !
La ce sa ma gandesc Cornele?? La faptul ca Tite a acuzat echipa din care fac parte ca a furat la Makonka fara dovezi ??
la faptul ca nu are taria sa-si asume responsabilitatea afirmatiilor??
la faptul ca m-a acuzat ca am pescuit cu 5 lansete afirmand ca are marturia partenerului meu de atunci?
la faptul ca S-A DOVEDIT TENTATIVA DE FRAUDA FACUTA DE ACEST MASCARICI AL BALTILOR??

Oricat incercati voi sa-i rastalmaciti destainuirile lui Viorel Doloc ( care au fost facute publice deoarece a fost acuzat de pupincurism , altfel poate ca nu se aflau niciodata) nu reusiti sa-i spalati jegul moral lui TITE G.
@tite
RUSINE SA-TI FIE PUNGASULE!!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Maestre, la intrebarea ta sa raspunda Dan, sa judece el daca sunt de vina croatii(ptr ca arbitrii si organizatorii CM nu au zis nimic) ! La noi insa, looseri cauta scuze si inventeaza reguli.... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

eu am vazut cu ochii mei cum Rosioru in ultimele doua ore de concurs, gonea crapii catre Coco , Mircea si Pasare :lol: pentru aceasta fapta reprobabila, cer sanctionarea lui Rosioru pe un an, ca doi nu mai prinde :lol: :lol: :lol:

si acum serios, Vladut, acea sanctiune de care spui mai sus, nu are nici baza prea solida si ce-i mai nasol, e ca n-are nici cine sa o dea. Ce buna ar fi o federatie de pescuit de competitie...
Ultima oară modificat Vin Dec 07, 2007 23:26 de către cornelserbu, modificat 1 dată în total.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: :lol: :lol:
Crapii care ii goneam spre Coco veneau de la tine ca erai in stinga mea.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”