CE FERICITI SUNT UNII

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:
APROPO, DE VAL, CARE A SCOS APCR-UL DIN CACAT SI A PUS UMARUL DECISIV CA SA NU SE DESFIINTEZE APCR-UL, VAD CA NU POMENESTI NIMIC...... :oops:
Nu uita ca a venit cu bani de acasa (si nu putini) , a muncit si si-a facut multi dusmani ca sa salveze asociatia. Si nu ptr bani sau functie.....
Apropo, si eu nu-l peri ca sa obtin vreo sponsorizare, este doar REALITATEA. Spusa, CU RESPECT, :wink:
In mod sigur daca nu exista Val Pangica si relatiile lui ..........astazi nu mai exista nici urma de apcr ........parerea mea este asta ...... ca in toamna cand se impart banii intre vladeanu si stanila [asta daca nu sa intamplat pana acum !!!!].........cei 2 sa bea o sticla din cel mai bun whisky.........sa fumeze o cutie din cele mai bune trabucuri ........si sa mearga la biserica si sa se roage sa-l tina dumnezeu sanatos .........ca prea multe a facut fara sa aibe nici un beneficiu .......
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:
oanavictor scrie: IN CADRUL UNEI ASOCIATII NON -PROFIT NU SE POT EFECTUA PLATI BANCARE DECAT CU MINIMUL 3 SEMNATURI .............SEMNATURI CE SUNT IN BAZA DE DATE A BANCII UNDE ASOCIATIA ARE CONTUL IBAN ...........
Aici sunteti in confuzie dl. Oana .
Dreptul de semnatura in banca este prevazut in actul constitutiv al asociatiei , dupa cum considera membrii asociatii . Pe scurt se poate merge de la o singura semnatura pina la toate semnaturile membrilor Consiliul director sau Consiliului de administratie . Stiu cum este la APCR , dar nu e treaba mea sa o scriu aici .
la Pelicanul nu se pot face dispozitii de plata sau retrageri de numerar decat cu semnatura obligatorie a 3 membrii.......MEMBRII care care au specimenul de semnatura in baza de date a bancii unde exista contul asociatiei .
TE ROG SA NU CONFUNZI ASOCIATIA CU UN SRL CARE ARE UN SINGUR ACTIONAR !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Val »

@Victor Oana

Ceea ce am vrut sa spun este ca pot exista asociatii , cum este Pelicanul , unde pot avea drept de semnatura 3 sau mai multi membrii ai asociatiei , dar la fel de bine pot exista si alte asociatii care sa aiba un singur coordonator de credit si buget .
Este vointa membrilor asociatiei , se trece in statut si legiuitorul nu prevede o regula obligatorie in acest sens .
Exista regula de trei , in ceea ce priveste componenta comisiei de cenzori , dar asta e altceva .
Credeti-ma pe cuvint , ati vazut ca stau bine la facut statute . :wink: :wink:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:LA SENIOR STANILA C. A FOST DOAR EXECUTANT. NU PUTEA FACE NIMIC ILEGAL FARA SA SE OBSERVE. PLUS CA, DE PLATI SI ALTE PROBLEME FINANCIARE MA OCUPAM EU... :wink: [/color]

CE INSEAMNA ""16 milioane tarusi ..............90 milioane oameni care au facut standuri ............30 milioane protocol ..........30 milioane cazare si mancare reprezentant apcr si agvps ............inchiriere cort ..........inchiriere statie de amplificare " ? CINE A AVUT NESIMTIREA CA MACAR SA SE GANDEASCA LA ASEMENEA CIFRE ?


POATE S-AU RECUPERAT CEI 2500 EURO , PREA AFLASE TOATA LUMEA ! DAR CEI 8000 EURO PRIMITI DE LA DAVID NESTLE SI INTRATI DIRECT IN BUZUNARELE MAESTRULUI ?


ELEGANT RASPUNS, ELECTORAL CHIAR.... DIN PACATE NICI MACAR TU NU CREZI IN EL ! :oops:
A FOST SLUGA MEA (PLATIT PTR PRESTATII DE MINE) , APOI A AJUNS LA TINE. MOKA NU ARE CUM, OMUL ASTA SI-AR VINDE SI SUFLETUL PTR PRETUL CORECT....

PS LA SEDINTA CAND A FOST ALES, TU SINGUR IL CATALOGAI IN EPITETE...AI UITAT ?
[/quote]

aha,
daca la senior stanila a fost doar executant si nu putea face nicio escrocherie pentru ca urmareai tu vigilent, atunci - printr-o logica simpla - acum fura si falsifica facturi. am inteles. l-ai dovedit! (desi parca spui ca acum e tot executant, dar ma rog...)

eu am avut nesimtirea sa bugetez sumele pe care le tot pomenesti. am estimat o participare de 25 de loturi si asa am facut bugetul (semnat de mine si depus la agvps). nesimtit sau nu, ramane de vazut la executia lui.
apropo, nici daca bugetam o foca cu 5000 euro (pt divertisment semifinala concurenti!) nu puteai sa argumentezi astfel acuzatiile de furt, fals, etc.

despre rosioru, nu-mi raspunde cu povesti. tu spune de ce nu ai cerut pedepsirea infractorului in plen si o faci acum?

stanila. imediat cum a fost ales tu ai avut epitete la adresa mea si ai luat opozitia mea ca un afront personal. au fost multi oameni acolo care pot confirma. eu am sustinut ca stanila nu e bun pt asa ceva in acel moment si l-am sustinut pe cezar bibu, dupa ce val a anuntat ca renunta (timpul mi-a dat dreptate). apoi tu ai plecat acasa iar eu la restaurant. cu stanila.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie: DE PLATI SI ALTE PROBLEME FINANCIARE MA OCUPAM EU... :wink:
cred ca de fapt asta e problema ta...
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: ........parerea mea este asta ...... ca in toamna cand se impart banii intre vladeanu si stanila [asta daca nu sa intamplat pana acum !!!!].........cei 2 sa bea o sticla din cel mai bun whisky.........sa fumeze o cutie din cele mai bune trabucuri ........si sa mearga la biserica si sa se roage sa-l tina dumnezeu sanatos .........ca prea multe a facut fara sa aibe nici un beneficiu .......
scena asta ma duce cu gandul in anii 80.
parca vad un grup de ospatari adunati de seful de sala in bucataria restaurantului orizont din drumul taberei (la finalul programului dupa ce au pus scaunele pe masa) impartind banii trasi din apa in votca sau injectii in notele de plata.
cinstind si rugandu-se pt. sanatatea lui ceausescu ca i-a pricopsit mai bine decat inginerii sau profesorii...
:)

victore, una e sa fii cinstit si alta e sa te cinstesti!
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie: ........parerea mea este asta ...... ca in toamna cand se impart banii intre vladeanu si stanila [asta daca nu sa intamplat pana acum !!!!].........cei 2 sa bea o sticla din cel mai bun whisky.........sa fumeze o cutie din cele mai bune trabucuri ........si sa mearga la biserica si sa se roage sa-l tina dumnezeu sanatos .........ca prea multe a facut fara sa aibe nici un beneficiu .......
scena asta ma duce cu gandul in anii 80.
parca vad un grup de ospatari adunati de seful de sala in bucataria restaurantului orizont din drumul taberei (la finalul programului dupa ce au pus scaunele pe masa) impartind banii trasi din apa in votca sau injectii in notele de plata.
cinstind si rugandu-se pt. sanatatea lui ceausescu ca i-a pricopsit mai bine decat inginerii sau profesorii...
:)

victore, una e sa fii cinstit si alta e sa te cinstesti!
in clipa asta rad cu lacrimi ........in adevaratul sens al cuvantului .........revad in minte scena din BD cu Puiu Calinescu si Jean Constantin .............una tie ........una mie ...........doua tie .........una ,doua mie ..............trei tie ..........una ,doua ,trei mie ...............si ma intreb ..........CINE FACE IMPARTEALA :!: :lol: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vali Vesa »

Iar incepe circul... :evil:
Nu zic ca nu e bine sa monitorizam cheltuielile facute. Dar atata timp cat ne intereseaza DOAR BANII si nu cum s-a pescuit, unde s-a gresit, cum putem sa fim mai buni pe viitor... NU FACEM NIMIC !!! O sa fim vesnic de la jumatea clasamentului in jos... :evil:

Parera mea este sa-i lasati pe cei doi "bandit", "hoti", "manglitori" sau cum ii mai numiti, sa-si prezinte in prima sedinta bugetul si cheltuielile. Dupa aia, puteti (sau putem) sa comandati controale fiscale sau ce va mai trece prin cap ca sa-i dovediti.
Nu vi se pare ca o discutie despre pescuitul din finala, stilul nostru, stilul englezilor, stilul africanilor ar fi mai interesanta? Si mai benefica pentru viitor?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de Vali Vesa »

Apropo: la faimoasa sedinta de la AGVPS cand a fost ales presedintele APCR am votat Cezar Bibu.
Iar la sedinta de la restaurant (nu-i tin minte numele) am votat Sorin Rudeanu.
Au iesit Costel Stanila si a doua oara Andrei Vladeanu. Asta nu inseamna ca trebuie sa-i calc pe cap de cate ori pot. Daca nu-mi convine, am posibilitatea sa ma retrag din APCR, nu ma tine nimeni cu forta.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CE FERICITI SUNT UNII

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:Iar incepe circul... :evil:

Nu vi se pare ca o discutie despre pescuitul din finala, stilul nostru, stilul englezilor, stilul africanilor ar fi mai interesanta? Si mai benefica pentru viitor?

Domnul Vali ....cu parere de rau trebuie sa spun faptul ca am rugat loturile nationale 2010 si 2011 pentru o demonstratie cu zig-rigu ala unde ar urma sa participe ca spectatori foarte multi pescari ..........iar raspunsul MARELUI MAESTRU vladeanu a fost ...............NU .
MOTIVAREA RASPUNSULUI A FOST ACEEA CA EL NU POATE COLABORA CU MINE SI NICI NU POATE VENI LA DARVARI PENTRU FAPTUL CA L-AM FACUT .............HOT :idea: :!:
TE CONSIDER PRINCIPALUL VINOVAT IN NE-DECONSPIRAREA HOTULUI PRIN FAPTUL CA TU SI ECHIPA OVIDIUS DE LA GARDUL CASEI V-A FOST RUSINE SA-L ACUZATI :idea:FIND MAI RUSINOSI DIN FIRE :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”