Fair-Play ?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Vali Vesa scrie:Si cu ocazia asta am intrat in rahat, ca sunt membru in 2 cluburi... :oops:
De fapt, m-am lamurit, nu sunt deloc in rahat.
"clubul de pescuit crap pelicanul" nu este club sportiv, este o asociatie.
Asa ca, "Ovidius" forever :lol: :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Vali Vesa

Te rog frumos sa postezi si chitanta pe care ai primit-o.
Ce scrie pe chitanta ?
1 TAXA PERMIS CNAFP [80 RON]
2 TAXA ADEZIUNE PELICANUL [250 RON]
Deci in privinta legalitatii asociatiei sau a permiselor de pescuit ,poti dormi linistit ,asa mai facem si noi un ban pentru membrii clubului [LEGAL :idea: ]
Te mai rog sa intrii pe www.Darvari.ro la lista membrilor Clubului Pelicanul si sa spui daca te gasesti pe lista .
Asta nu inseamna ca nu a-si fi onorat sa faci parte din Clubul Pelicanul ,dar a fost alegerea ta personala .
EXISTA ''CLUBUL DE PESCUIT CRAP PELICANUL -ASOCIATIE ,dar si CLUBUL SPORTIV PELICANUL ,CLUB CU IDENTITATE SPORTIVA .
Mai vreau sa reamintesc ca Florentin Iuga este si membru Pelicanul cu taxa platita la zi ,dar si membru apcr .Nu este nici o ilegalitate sa faci parte din mai multe asociatii .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

cornelserbu scrie: Vali Dumitru, cred ca ar trebui sa specifice din ce club si din ce asociatie face parte...bine-nteles, doar daca vrea...
Domnilor, acum am intrat pe site fiind plecat in Italia de 1 saptamana si in acest moment tot in Italia sunt dar m-a sunat din tara partenerul meu si mi-a spus cam ce s-a scris pe aici.
Asadar, sunt membru APCR cu cotizatia platita la zi si in acelasi moment sunt si membru clubului SPEED.
Dupa cum stie toata lumea nu este nici o legalitate si alegerile i-mi apartin in totalitate, punct.
Valentin Dumitru

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

oanavictor scrie:...Nu este nici o ilegalitate sa faci parte din mai multe asociatii .
Pai daca va mai uitati o data pe postari, exact asta am spus si eu. Si nu mai era nevoie de atat TAM TAM.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ba da, a fost foarte bun acest tam tam!
pt ca:
1. s-a vazut inca o data cat de credibil poate fi radu badica in postarile sale.
2. s-a vazut care sunt "sutele de pescari" pe care ii reprezinta victor oana.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:ba da, a fost foarte bun acest tam tam!
pt ca:
2. s-a vazut care sunt "sutele de pescari" pe care ii reprezinta victor oana.
Pescarii pe care i-i reprezint sunt mult mai multi decat cei pe care i-i reprezinta apcr ,si aici nu inra in discutie pescarii carora l-i sa eliberat permise de pescuit eliberate de CNAFP.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@ nea victor
daca tot ai facut o comparatie cu apcr, afla ca noi avem 89 de membrii, FARA SA FI ELIBERAT NICI UN PERMIS DE PESCUIT de doi ani!!!
asta inseamna 89 de oameni stransi intr-o asociatie pentru o pasiune comuna.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vali Dumitru

pune frate punctul pe "i" sa nu creada lumea ca esti ilegal :lol: :lol: :lol:

oricum, fiindca ai uitat sa pui un i a iesit la iveala un mare adevar :lol: :lol: :lol:

@ Vali Vesa

scuze si stai linistit ca te cunoaste tata... :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Vin Feb 22, 2008 21:38 de către cornelserbu, modificat 1 dată în total.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

MEMBRII CLUBULUI PELICANUL NU AU NICI O LEGATURA CU PESCARII CARE AU BENEFICIAT DE SERVICIILE ASOCIATIEI PELICANUL PENTRU A INTRA IN POSESIA PERMISULUI DE PESCUIT ELIBERAT DE COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A FONDULUI PISCICOL .
EI SUNT DIFERENTIATI PRIN TAXA DE ADEZIUNE SI CHITANTELE PE CARE LE PRIMESC SI ANUME
1 TAXA PERMIS CNAFP 80 RON
2 TAXA ADEZIUNE PELICANUL 250 RON .

I-MI PARE FOARTE RAU CA NU AM REUSIT SA ADUC SI EU IN CLUB NISTE MEMBRII CARE NU PESCUIESC IN ROMANIA LA FEL CUM A-TI REUSIT DUMNEAVOASTRA SA ADUCETI DIN CANADA ,ANGLIA ,SCOTIA ,...... :lol: :lol:
MEMBRII CLUBULUI PELICANUL AU TOTI PERMISE DE PESCUIT ,DECI SUNT IN LEGALITATE ,PE CAND AI DUMNEAVOASTRA NU AU NICI MACAR LEGITIMATII DE MEMBRU DE ASOCIATIE .......... :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D :D :D
Corect, ai nostrii nu au legitimatii, dar au atatea cupe incat nici cel mai puternic membru "Pelican" nu este in stare sa le care ! :roll: :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”