Fair-Play ?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:...dar au atatea cupe incat nici cel mai puternic membru "Pelican" nu este in stare sa le care ! :roll: :D :wink:
or avea, dar sunt ilegale! :D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

TOTI membri APCR cu cotizatia la zi, sunt posesori de permise vizate pe anul in curs.
Anul acesta asociatia a comandat un nou model de permis, care sunt gata si le vor inlocui pe cele vechi.
APCR NU vinde permise sa "faca un ban" pt. membrii acesteia.
Acum 3 ani aceste permise au fost achitate de APCR si facute cadou membrilor asociatiei.
Toate gratuitatile si balul de sfirsit de an unde membrii APCR au fost invitati cu sotiile, sunt suportate din fonduri proprii.
APCR NU VA CUMPARA NICIODATA permise cu 25 RON pt. ca apoi sa le revinda cu 80 RON + 250 RON taxa de inscriere.
Din acest motiv asociatiile vinzatoare de permise urmaresc cresterea numarului de membrii.
APCR cauta calitatea si valoarea celor ce intra in asociatie.
De altfel este evident acest fapt prin medaliile cistigate in TOATE competitiile la care APCR-istii participa.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:TOTI membri APCR cu cotizatia la zi, sunt posesori de permise vizate pe anul in curs.
Anul acesta asociatia a comandat un nou model de permis, care sunt gata si le vor inlocui pe cele vechi.
APCR NU vinde permise sa "faca un ban" pt. membrii acesteia.
Acum 3 ani aceste permise au fost achitate de APCR si facute cadou membrilor asociatiei.
Toate gratuitatile si balul de sfirsit de an unde membrii APCR au fost invitati cu sotiile, sunt suportate din fonduri proprii.
APCR NU VA CUMPARA NICIODATA permise cu 25 RON pt. ca apoi sa le revinda cu 80 RON + 250 RON taxa de inscriere.
Din acest motiv asociatiile vinzatoare de permise urmaresc cresterea numarului de membrii.
APCR cauta calitatea si valoarea celor ce intra in asociatie.
De altfel este evident acest fapt prin medaliile cistigate in TOATE competitiile la care APCR-istii participa.

1 MINCIUNA-anul trecut APCR nu a ridicat nici un permis de pescuit de la CNAFP,iar pentru anul in curs ANPA nu a eliberat nici un fel de permis !
2 MINCIUNA -APCR nu a comandat nici un fel de permis de pescuit ,pentru ca acestea nu se pot comanda si nici tipari cum vrea fiecare in parte .Maestrul confunda legitimatiile de membru cu permisele de pescuit ,permise care sunt identice si la fel pentru toata ROMANIA .
3 Nu este nimic rau si nici ilegal daca vinzi permise de pescuit pentru un scop nobil ,iar banii sunt folositi pentru a ajuta asociatia si implicit pe membrii sai .
4 Membrii Pelicanul au participat gratuit la un concurs intre toti membrii asociatiei ,iar primii trei clasati au fost recompensati cu taxa de participare si toata nada de care au avut nevoie la trei concursuri .Deci toti banii care sau strans in cadrul asociatiei au fost directionati catre membrii pescari si in nici un caz pentru membrii conducatori [conform statutului ]
5 Pelicanul a ridicat de la CNAFP -100 de permise de pescuit ,din care a eliberat 70 membrilor si 10 prietenilor .
ROG SA FIU SCUZAT DE MEMBRII APCR ,NU AM DORIT SI NICI NU VREAU SA SE SIMTA CINEVA ATACAT DE MINE ,AICI ESTE VORBA DE NISTE PRINCIPII INTRE MEMBRII CONDUCERII CELOR 2 ASOCIATII ,PESCARII CELOR 2 ASOCIATII NU SE FAC CU NIMIC VINOVATI DE FAPTELE CONDUCATORILOR .
MULTUMESC MEMBRILOR APCR PENTRU INTELEGERE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu este nici o problema, membrii APCR au simtit deja ca sunt foarte respectati de conducerea Pelicanu'(adica Victor Oana), lucru lesne de observat si prin taxele cerute pe balta Darvari. Va multumim frumos.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Cu majoritatea membrilor APCR ma consider prieten ,i-i cunosc si ma cunosc ,si stiu ca sunt mult mai destepti si mai inteligenti decat conducatorii lor . :idea: :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Exact la asta ma refeream si eu ! Tocmai datorita IQ-ului ridicat pe viitor o sa fie mai atenti pe unde pescuiesc si pe la ce concursuri participa.... :roll: :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Eu personal ,nici macar nu a-si putea gandi ,si in nici un caz vorbi cu pescarii si sa le spun ''SA NU SE DUCA LA MAGAZINUL ALA ,LA BALTA AIA SAU LA CONCURSUL ORGANIZAT DE ALA ''cand stiu foarte bine ca acest lucru se face pe banii lor ,pe timpul lor liber si la libera lor placere .si alegere .
CE REACTIE AR PUTEA AVEA UN OM ,PESCAR ,DACA EU I-ASI IMPUNE ACESTE LUCRURI DE CARE SPUI TU :!:
VREMEA DICTATURII A TRECUT .

DAR ,UNDE NU ESTE MINTE ,NICI DUMNEZEU NU CERE : :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Chiar mi-asi dori sa vad o filmare si inregistrarea audio aferenta in care Vladut Mateianu le atrage atentia la modul cel mai serios cu putinta ,lui NITU ,MIHAI STANESCU ,CORNEL IACOB,CRISTY MITREA ,FLORENTIN IUGA ,ETC ,CA IN CAZ CA VIN LA PESCUIT LA DARVARI SAU PARTICIPA LA CUPA PELICANUL VOR FI DATI AFARA DIN ASOCIATIE SI DIN CLUB . :lol: :lol: :lol:
CE FATA VOR FACE CEI ENUMERATI DE MINE SI CARE VA FI ATITUDINEA LOR ?????????????????? :roll: :!: :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Oanavictor
Rectific, CARNET DE MEMBRU.
Eu am spus ca am luat o singura data permise acum 3 ani si le-am facut cadou membrilor asociatiei.
Repet, APCR este singura asociatie din tara care primeste NUMAI pescari de competitie si nu traieste din vinzarea permiselor.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:Chiar mi-asi dori sa vad o filmare si inregistrarea audio aferenta in care Vladut Mateianu le atrage atentia la modul cel mai serios cu putinta ,lui NITU ,MIHAI STANESCU ,CORNEL IACOB,CRISTY MITREA ,FLORENTIN IUGA ,ETC ,CA IN CAZ CA VIN LA PESCUIT LA DARVARI SAU PARTICIPA LA CUPA PELICANUL VOR FI DATI AFARA DIN ASOCIATIE SI DIN CLUB . :lol: :lol: :lol:
CE FATA VOR FACE CEI ENUMERATI DE MINE SI CARE VA FI ATITUDINEA LOR ?????????????????? :roll: :!: :idea:
d-ta vad ca il faci, in mod repetat pe vladut prost.
eu nu pot si nu imi permit sa te fac nebun.
dar, dupa postarea asta, as cere un examen psihiatric in ceea ce te priveste. pe bune.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”