Liber la furat

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Liber la furat

Mesaj de cornelserbu »

Bogdan Zaharia scrie:
cornelserbu scrie:
Bogdan Zaharia scrie:Cam asta ar trebui strigat in strada ;)
pai si cin' te tine ???
Lucrurile sunt privite doar dintr o anumita perspectiva
ce vedem aici???
unii vad doar o rata, altii vad doar un iepure si unii le vad pe amandoua, fiecare are dreptate ;)
incearca in 3D...vei avea o revelatie :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Liber la furat

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
DumiD scrie:I-am auzit și p-ăia de la Cotroceni. Erau, vorba lu' Brâncuși, săraci și proști. Vai de capul lor. Astia-s simpatizanții, săraci și proști sau bogați și cocalari. N-am văzut pe unu', pe nicăieri, să apere valorile de stânga, sau măcar programul de guvernare, că nici nu l-au citit. Că multinaționalele, că serviciile, că aia la Victoriei aveau treninguri de firmă...Pur și simplu penibili!
Asa este. Numai declaratii penibile din partea lor, numai persoane cu o imagine mai putin demna, numai cadre apropiate care micsoreaza anvergura unei demonstratii. Din cateva mii de persoane numai pe astia i-au gasit ... :wink:

Ma intrebam ce greseste Mitranescu si plateste impozit la stat mai mult decat plateste protv, raportat la cifra de afaceri, cred ca si ca suma. ( spre exemplu, ca la ei vad stirile ).
Cat ma chinui eu cu casa de marcat, cu bonuri de benzina, cu trei randuri de termopane si tot ma jumulesc astia de ceva banuti frumusei catre buget.
Televiziunile fara avantajul casei de marcat si tot reusesc sa nu plateasca nimic.
Cum se poate asta, nu inteleg. :roll: :)

Sa aiba ceva avantaje pe scheme din astea de manipulare , cu ales cadre , cu ales personaje, ...Sa ii denigreze pe unii si sa ii umfle pe altiii ?
Dar nu vad legatura.
Poate prin asta sa sustina un cod fiscal care le permite jonglerii ?
Nu pot sa cred asa ceva ... :)

P.S. 16% :mrgreen: , sa ii salte pe toti , dar asta sa ramana. Ies si eu in strada pentru ea !
Pai Dan Mitranescu nu primeste un sediu ultraluxos in centru , cu gaze si electricitate trase si toate aprobarile pe bani de la bugetul public si cu impozite micsorate dupa negocieri pentru "5000 de ani"!!! Si cu semafoare la afacerea lui ! Si cu iertarea datoriilor catre stat si cu bani pentru multinationale din saracia noastra de buget ! Dan Mitranescu trebuie sa moara ca si toate afacerile romanesti, ca deranjeaza multinationalele si interesele externe ! Si Dan Mitranescu trebuie sa plateasca 5 milioane la suta dari catre stat in timp ce strainii nu platesc ci doar primesc ! Si trebuie sa fie controlat de 5 milioane de autoritati ,care fiecare TREBUIE sa-i dea amenda ca asa...e normalul in Romania !
PS - Sunt impotriva multor chestii cu Mitranescu dar sustin ca orice afacere romaneasca sa fie tratata de catre stat MACAR la fel cu afacerile strainilor !

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

Post Editat -> Gor965
Limbaj indecent.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

Bine ai revenit Gabi. Ce se întâmplă cu Bogdan zilele următoare, pleacă din țară pentru o vreme sau il mai ținem p-aici, să vorbim singuri când nu ne bagă nimeni în seamă?

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Liber la furat

Mesaj de pescarusull »

cornelserbu scrie:
pescarusull scrie:Gabi1 spui tampenii. Ca de obicei.
in general spune lucruri care nu convin...probabil, asta-i motivul pentru care-i asa hulit :wink:
Din ce a spus la adresa mea ce ai inteles ?
Cum adica "inculpat" ? Daca scria simplu fara ghilimele poate intelegeam si eu, dar asa ? Sa inteleg ca incurajezi atacul la persoana ?
Si apropo de lucruri spuse de el si care nu convin.. vorbeste mult dar nu spune nimic.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Liber la furat

Mesaj de Florin Pata »

Fac un ultim apel la moderatori ! dumid care de mult timp se afla in faza de "ignore" pentru mine si nu il citesc decat ...fortat,doar cand imi raspunde la o postare, in legatura cu alte subiecte inafara pescuitului ca... are o postare minim grosolana la adresa mea. Si eu pot afirma ca e un grobian... dar tenace ! Forumul nu are un minim de reguli de bun simt si de limitare a indivizilor suburbani ????Incerc sa fiu elegant indiferent de nivelul intelectual al unor indivizi dar fiecare are o limita !Am tacut la multe mizerii din partea lui dar invat ca un gentlemen nu poate avea succes cu metode elegante...!

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Liber la furat

Mesaj de bogdan5 »

DumiD scrie:Bine ai revenit Gabi. Ce se întâmplă cu Bogdan zilele următoare, pleacă din țară pentru o vreme sau il mai ținem p-aici, să vorbim singuri când nu ne bagă nimeni în seamă?
Te imprumut daca ai constrangeri financiare.http://maximasport.ro/wp-content/upload ... /miti1.jpg
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Liber la furat

Mesaj de Bogdan Zaharia »

:idea: :idea: :idea:
Fişiere ataşate
FB_IMG_1486444464948.jpg
FB_IMG_1486444464948.jpg (81.11 KiB) Vizualizat de 1039 ori
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

Postacul pesedist se crede gentelman, foarte tare. Să nu te uiți în buletin că-ți cade sapa pe picioare!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Liber la furat

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:Postacul pesedist se crede gentelman, foarte tare. Să nu te uiți în buletin că-ți cade sapa pe picioare!
Sa stii ca intro polemica nu rezolvi nimic cu jignirile. Nu-ti convine ori nu esti de acord cu ce sustine celalalt, combate cu argumente nu cu etichetari de kkt si alte jigniri care nu fac cinste nimanui. Am scris intro pagina anterioara ca aici suntem pe forum si discutam ca intre colegi un subiect, nu suntem in alegeri, nu suntem politicieni, nu suntem la OTV...e greu de inteles treaba asta ?!...e greu sa aratam ca avem bun simt?! :evil:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”