Liber la furat

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

L-am lăsat în pace să-și toarne mizeriile fără sa-l bag in seamă, că n-am ce schimb de idei să am cu userul Pata, dar efectiv incepe sa o ia pe arătură. Și ai face bine să-l moderezi și pe el! Sau e ok așa " As putea și eu să zic de userul X {introduce jignire} dar nu o fac" ?!?!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Liber la furat

Mesaj de cornelserbu »

pescarusull scrie:Sa inteleg ca incurajezi atacul la persoana ?
si daca ti-as spune ca ai reusit sa intelegi bine (ceea ce nu e cazul) ce s-ar intampla ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Liber la furat

Mesaj de gabi1 »

pescarusull scrie:"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"
:idea: Imagine

:lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Liber la furat

Mesaj de RSC »

Dan Puric - pentru cei care protesteaza

"Stiti care este tragedia tinerilor? Au potential genial, dar campul de manifestare este nul si nul va fi pe viitor. Ramane o Romanie la mana derbedeilor. Daca aceasta tara striga ca ne-am saturat de voi, dar nu avem pe cine sa punem in loc… Nu putem trai din evenimente cu succes, trebuie o schimbare radicala. Primul lucru pe care l-as completa este ca generatia mea are o lipsa acuta de valori. Daca ar fi sa propun pe cineva in locul actualei clase politice, nu as avea un raspuns”.

Romania are niste cifre stabile si toate cifrele astea bune s-ar putea sa se duca pe Apa Sambetei. Noi trebuie sa iesim din provizorat istoric. Noi nu mai avem destin a ne acorda la istoria de neam, deci la monarhie. Ce avem noi acum sunt chestii de imprumut. Atunci vom avea si noi o istorie si o demnitate. Iohannis este depasit de situatie”.



btw: DumiD si pescarusull - daca aveti "neclaritati" luati legatura direct cu Puric...eu plec in Phu Quoc.
"Keep it simple!"

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Liber la furat

Mesaj de pescarusull »

E bine ca subliniezi doar ce-ti place din ceea ce ai citat.
Se pare ca "neclaritati" ai tu.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Liber la furat

Mesaj de Florin Pata »

Faptul ca un individ considera ca jignirile reprezinta argumentatie nu reprezinta o drama.
„Întotdeauna iartă-ți dușmanii. Nimic nu-i enervează mai tare.” — Oscar Wilde :lol:
Dramatica e situatia pe care mi-o comunica persoane din anturajul meu in care se cearta la modul grav parintii cu copiii sau parintii intre ei.Si pentru cine ? Pentru politicieni :evil: ? Cred ca s-a ajuns prea departe !
Si mai dramatic este faptul ca ne dorim exact aceleasi lucruri importante!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

A atrage atenția unui individ că minte cu nerușinare sau că e prost informat nu reprezintă jigniri decât pentru analfabeții funcționali.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Liber la furat

Mesaj de DumiD »

RSC scrie: btw: DumiD si pescarusull - daca aveti "neclaritati" luati legatura direct cu Puric...eu plec in Phu Quoc.
Mulțumim. Data viitoare încearcă Phenianul, să vezi ce bine e fără multinaționale care fură statul. O să faci cerere de azil, să rămâi acolo :lol:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Liber la furat

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
RSC scrie: btw: DumiD si pescarusull - daca aveti "neclaritati" luati legatura direct cu Puric...eu plec in Phu Quoc.
Mulțumim. Data viitoare încearcă Phenianul, să vezi ce bine e fără multinaționale care fură statul. O să faci cerere de azil, să rămâi acolo :lol:
Dumi, fara pic de vrajeala, ca oricum nu conteaza deloc ce vorbim noi pe aici, tu consideri ca multinationalele sunt atat de benefice statului.
La modul cinstit, crezi ca daca vor plati impozit catre stat , se intampla ceva cu salariile celor care lucreaza acolo ?
Sau exista posibilitatea sa plece din tara si atunci este chiar greuta problema pentru salariatii.
Pe cuvant ca nu inteleg lucrurile.

danicos
pescar de competitie
Mesaje: 1025
Membru din: Mie Noi 17, 2010 17:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Liber la furat

Mesaj de danicos »

Pe unde se afla Ghita? Voi stiti ceva? Ca am inteles ca vrea sa dea banii care i-a ramas ,,in plus'', la buget, in caz ca fug corporatiile straine, cu gologanii poporului. Sau Sova, sau Hrebenciuc, Constantinescu si multi, multi altii! Ca am auzit zvonuri, pe surse, ca da si Iohanis banii nedeclarati din meditatii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”