Nastase la puscarie !

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de claudiupascu »

Cand am vazut azi declaratia lui Ponta legata de arestarea lui Nastase mi l-am amintit pe comisarul Soric care vorbea la fel de clanul Mararu.

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de Dragos Sinca »

RazvanG scrie:Da ce aveti bah nene cu Nastase???
Omu a fost prea finut cu toata lumea bah cat a fost prim-ministru
Pai un "finut" o sa fie si in urmatoarea perioada. :lol:

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de Sorin Daringa »

Aveti idee cam cu ce frica se vb despre iepurii de pe un domeniu de vanatoare a lui nastase?
Spuneau oamenii ca daca gaseau iepurele mort pe camp,nu-l luau acasa de frica.Cam asat era bombonica...un domeniu patronat de el si de patronul restaurantului Capsa.
Imagine

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de DumiD »

gor965 scrie:
DumiD scrie:.....Stati ca mai e putin pana iese din functie marinarul si incepe iar jaful,........
Pai ce, mainaru' e garantul cinstei si corectitudii in tara asta ?
Nu domnule, nici pomeneala, dar le mai pune bete in roate acestei bande organizate de mafioti numita PSD. De exemplu, daca nu era marinarul sa nu le promulge si era vre-un ametit ca Antonescu legea amnistiei si legea superimunitatii treceau fara probleme, votata cu usile inchise, la 11 noaptea, fara sa stie nici dracu' de ele. Acuma ai fi avut placerea sa-l vezi pe Gigi Becali pe 2-3 posturi in direct , Bombonel va dadea pupici pe portofel si motanul Felix era curat ca lacrima dpdv penal. Peste 10% dintre alesii din parlament au fost condamnati sau sunt in curs de cercetare. Un parlament de infractori...ce credeti ca o sa se intample cand o sa aiba si presedinte sa "play ball" ? O sa poata sa-si dea contracte la sotii si copii din bani publici si europeni fara sa-i intrebe nimeni nimic, ba chiar o sa fie totul la vedere pentru ca va fi perfect LEGAL. Pana una alta vad ca marinarul este singurul care nu este absolut tembel din politica asta, nu vreau sa incepem iar cu "uite basistul"...asta e parerea mea, cum singurul primar care nu mi se pare pus DOAR pe jaf este Piedone, despre care stiu sigur ca ia spaga de la cel putin una din firmele care anvelopeaza blocuri...dar daca va candida la generala il voi vota pentru ca stiu ca e raul cel mai mic.

Avatar utilizator
exclusiv
Mesaje: 890
Membru din: Dum Mar 29, 2009 0:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de exclusiv »

RazvanG scrie:Da ce aveti bah nene cu Nastase???
Omu a fost prea finut cu toata lumea bah cat a fost prim-ministru
A furat el,a lasat si pe altii sa fure da nu a bagat lumea la puscarie
Acum Basescu,sa-i iau pe Eba-n carici,vrea sa arada pe toata lumea si cu cateva luni inainte de debarcare,schimba codul penal tocmai sa nu aibe cum sa-l loveasca pedepse sau fapte pe care le-a facut.
Big like Razvan :!:

Am 35 de ani...Nu m-am nascut in Primaverii din pacate,ci intr-un cartier unde am vazut toate nenorocirile ,ale baietasilor,ale interlopilor ,ale combinatorilor,ale tuturor infractorilor sa le spunem asa...cel mai josnic lucru al acestor pramatii de oameni era sa bage pe cineva la puscarie..nu era baietie,daca faceai asa ceva sigur o mierleai...toate se reglau in felul nostru...sa ajungi sa te bucuri ca cineva a bagat pe altineva la puscarie,ajungeai persoana non-grata...

Din pacate in ziua de azi ajungi la puscarie foarte usor....ajungi la puscarie din cauza orgoliului....baietia a disparut si lumea se bucura la cele mai josnice lucruri....este exact ca acum vreo 3 sute de ani cand se strangea o piatza intreaga sa vada si sa se bucure ca era unul spanzurat...

''Felicitari celui care a reusit sa-l infunde pe Nastase '' si un premiu de 2 kg de 1016 (zile)...parere personala :oops:

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de doru_croc »

exclusiv scrie:
RazvanG scrie:Da ce aveti bah nene cu Nastase???
Omu a fost prea finut cu toata lumea bah cat a fost prim-ministru
A furat el,a lasat si pe altii sa fure da nu a bagat lumea la puscarie
Acum Basescu,sa-i iau pe Eba-n carici,vrea sa arada pe toata lumea si cu cateva luni inainte de debarcare,schimba codul penal tocmai sa nu aibe cum sa-l loveasca pedepse sau fapte pe care le-a facut.
Big like Razvan :!:

Am 35 de ani...Nu m-am nascut in Primaverii din pacate,ci intr-un cartier unde am vazut toate nenorocirile ,ale baietasilor,ale interlopilor ,ale combinatorilor,ale tuturor infractorilor sa le spunem asa...cel mai josnic lucru al acestor pramatii de oameni era sa bage pe cineva la puscarie..nu era baietie,daca faceai asa ceva sigur o mierleai...toate se reglau in felul nostru...sa ajungi sa te bucuri ca cineva a bagat pe altineva la puscarie,ajungeai persoana non-grata...

Din pacate in ziua de azi ajungi la puscarie foarte usor....ajungi la puscarie din cauza orgoliului....baietia a disparut si lumea se bucura la cele mai josnice lucruri....este exact ca acum vreo 3 sute de ani cand se strangea o piatza intreaga sa vada si sa se bucure ca era unul spanzurat...

''Felicitari celui care a reusit sa-l infunde pe Nastase '' si un premiu de 2 kg de 1016 (zile)...parere personala :oops:
Nu ai înțeles nimic. Aici nu se reglează conturi ca in Colentina. Pur și simplu un hot a ajuns la pârnaie. Și vor mai ajunge și alții. La 35 de ani ar trebui să ai mai multa logica.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de Sorin Daringa »

Mai oameni buni..voi nu aveti idee cine a fost Nastase?Nu tre sa faci crime ca sa fii temut..exista si alte cai.
Ma mir cum de are sustinere omul asta..poate ca din cauza ca sa zgariat cu tzava pistolului la gat:))) :lol: :lol:
Imagine

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de osc1or »

exclusiv scrie:
RazvanG scrie:Da ce aveti bah nene cu Nastase???
Omu a fost prea finut cu toata lumea bah cat a fost prim-ministru
A furat el,a lasat si pe altii sa fure da nu a bagat lumea la puscarie
Acum Basescu,sa-i iau pe Eba-n carici,vrea sa arada pe toata lumea si cu cateva luni inainte de debarcare,schimba codul penal tocmai sa nu aibe cum sa-l loveasca pedepse sau fapte pe care le-a facut.
Big like Razvan :!:

Am 35 de ani...Nu m-am nascut in Primaverii din pacate,ci intr-un cartier unde am vazut toate nenorocirile ,ale baietasilor,ale interlopilor ,ale combinatorilor,ale tuturor infractorilor sa le spunem asa...cel mai josnic lucru al acestor pramatii de oameni era sa bage pe cineva la puscarie..nu era baietie,daca faceai asa ceva sigur o mierleai...toate se reglau in felul nostru...sa ajungi sa te bucuri ca cineva a bagat pe altineva la puscarie,ajungeai persoana non-grata...

Din pacate in ziua de azi ajungi la puscarie foarte usor....ajungi la puscarie din cauza orgoliului....baietia a disparut si lumea se bucura la cele mai josnice lucruri....este exact ca acum vreo 3 sute de ani cand se strangea o piatza intreaga sa vada si sa se bucure ca era unul spanzurat...

''Felicitari celui care a reusit sa-l infunde pe Nastase '' si un premiu de 2 kg de 1016 (zile)...parere personala :oops:

Vai de mine.. nu pot sa cred ce aberatii ai putut sa scrii aici...
Unde te crezi nene? In Afganistan?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de sebastian_andone »

Nu mai inghititi tot ceea ce e mediatizat...daca o sa aveti ocazia sa lecturati filele unui dosar...a lui bombonel, atunci e posibil sa trageti o concluzie si sa spuneti o parere. Fiecare pasare pe limba ei piere.
"X13"

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Nastase la puscarie !

Mesaj de didi-ionita »

gor965 scrie:
magic-bait scrie:.........
La fiecare alegeri , alegem raul mai mic , in loc sa rupem pisica !
.......
Ce pisica sa rupem ... ce variate avem la alegeri ? Nici una ! Vin doi hoti in fata ta si ai de ales ... pe ala cu minile mai scurte, buzunarele mai mici, sau deja mai pline !
Boicot la alegeri , greva fiscala la taxe si alte modalitati de protest ... toate la nivel general . O utopie dupa parerea mea , uitate in pescuit : azi contra Fane , maine cu el , etc. Suntem un popor care ne multumim cu putin si putin o sa avem !
On topic : din ce in ce mai mult cred ca pe bombo a inceput base si mai apoi il mazilesc chiar ai lui , problema este ca nu au putut sa-l dea la caini , cum a facut coreanu cu unchisu ...
Asta e Georgica , trebe rascoala ca la '907 , trebe sa-i luam la pietre pe strada . Pe toti , si aia vechi si aia noi .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”